Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Gadamy o ławeczce.

A jak tak, to niech marmur kupuje te narzędzie w JuŁeSej i niech zapłaci za koszt przesyłki, który nie jest tani. Wydłubie czasze. Log Scribera też niech kupi ;) będzie miał dwa w jednej przesyłce :)) wyjdzie taniej ;).

 

I jeszcze jedno - marmur nie ma belek toczonych, czy kanciaków, więc nie może używać "trasowania" z tej maszyny.

niech kupi

a póżniej będzie użyczał balowiczom ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gadamy o ławeczce.

A jak tak, to niech marmur kupuje te narzędzie w JuŁeSej i niech zapłaci za koszt przesyłki, który nie jest tani. Wydłubie czasze. Log Scribera też niech kupi ;) będzie miał dwa w jednej przesyłce :)) wyjdzie taniej ;).

 

I jeszcze jedno - marmur nie ma belek toczonych, czy kanciaków, więc nie może używać "trasowania" z tej maszyny.

 

Jerzy, niepotrzebnie jestes zlosliwy. Log wizarda kupilem w Polsce, od polskiego dealera urzadzen dodatkowych do husqvarny . Pasuje do Stihla, Solo i innych markowych sprzętow . Cene podalem w przeliczeniu, dokladnie kosztowało to mnie 1300 zł, bez latania wraz z przesylka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jerzy, niepotrzebnie jestes zlosliwy. Log wizarda kupilem w Polsce, od polskiego dealera urzadzen dodatkowych do husqvarny . Pasuje do Stihla, Solo i innych markowych sprzętow . Cene podalem w przeliczeniu, dokladnie kosztowało to mnie 1300 zł, bez latania wraz z przesylka.

Doprawdy banał ;) Tylko tyle? To o czym tu dyskutować. Marmur bierz w ciemno. Okazja!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr - ja mam papę, więc szczelinę chciałbym mieć minimum 3 cm. Wilgoć , która sie pojawi przy róznicy temperatur musi się gdzies ulotnić. Swoja drogą ciekawy jestem czy materiał pokrycia - blachodachówka ( jak u mnie) lub dachówka ( jak u Ciebie) ma wpływ na sposób i wielkość dylatacji.

 

Jerzy - już wczoraj przyfilowałem niedrogi cyrkiel z łamanymi ramionami, z poziomowaniem nie będzie kłopotu, mam fotograficzną poziomicę 3 D, powinna zdać egzamin. Na youtube coś tam znalazłem o odwzorowywaniu, choć przydałby się prywatny trener, oj przydałby się ;) W każdym razie w przypadku mojej ławeczki proces naumiewania musi być trochę szybszy niż podczas Twojej budowy ;)

 

Zbyszek - ta maszynka jest fajniutka, najtansza jaką znalazłem w Polsce to niecałe 1200 zł. Można za jej pomocą z baobabu afrykańskiego wystrugać ołówek ;) Zeby ja kupić, musiałbym jednak dostać zlecenie okorowania 5 ha lasu ;) Póki co, ławeczkę wystrugam moją poczciwą Stigą i rencyma :)

 

 

Nie tnijcie się chopoki, szkoda wiosny. Prawda jest taka, że po ostatniej bytności w Castoramie zauważyłem u siebie pewien pierwiastek kobiecy - mianowicie ochotę do wykupienia połowy sklepu :D

Edytowane przez marmur7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr - ja mam papę, więc szczelinę chciałbym mieć minimum 3 cm. Wilgoć , która sie pojawi przy róznicy temperatur musi się gdzies ulotnić. Swoja drogą ciekawy jestem czy materiał pokrycia - blachodachówka ( jak u mnie) lub dachówka ( jak u Ciebie) ma wpływ na sposób i wielkość dylatacji.

 

 

ciekawe ..

też myślałem nad papą .. ale wybrałem membranę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe ..

też myślałem nad papą .. ale wybrałem membranę ;)

 

hmm, ja mam papę....i dwie membrany :) Uznałem, że zwykła papa podkładowa którą założył mi Logs, stanowi niezbyt trwałą warstwę chroniącą dechy przed wodą. Kazałem więc dekarzom przed nabiciem łat połozyć dodatkową warstwę membrany. Ekipa jednak nabiła mi łaty niestarannie i musieli wszystko zdejmować a podczas demontażu w niektórych miejscach dotychczasowe pokrycie uległo uszkodzeniu. Na własny koszt kupowali więc kolejną membranę i jeszcze raz nabili łaty - tym razem juz dobrze. W ten sposób mam trzy warstwy podkładowe plus blachodachówkę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, ja mam papę....i dwie membrany :) Uznałem, że zwykła papa podkładowa którą założył mi Logs, stanowi niezbyt trwałą warstwę chroniącą dechy przed wodą. Kazałem więc dekarzom przed nabiciem łat połozyć dodatkową warstwę membrany. Ekipa jednak nabiła mi łaty niestarannie i musieli wszystko zdejmować a podczas demontażu w niektórych miejscach dotychczasowe pokrycie uległo uszkodzeniu. Na własny koszt kupowali więc kolejną membranę i jeszcze raz nabili łaty - tym razem juz dobrze. W ten sposób mam trzy warstwy podkładowe plus blachodachówkę :D

 

a ja mam krycie w łuskę ;)

ciekawe jak z tą szczeliną wentylacyjną ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam krycie w łuskę ;)

ciekawe jak z tą szczeliną wentylacyjną ..

 

Jeden z wykonawców domów z bali, opowiadał mi jak stawiał kiedyś swój prywatny dom. Jak przyszła zima, na styku skosnego sufitu i ściany kolankowej zaczęła mu kapać woda. Był przekonany, że ma przeciek w pokryciu dachowym. Przecieku jednak nie znalazł. Okazało się, że ekipa ocieplająca dach upchnęła mu wełnę na styk do desek. A nad dechami miał (chyba) papę. Spływająca woda była wynikiem skraplania, znalazła sobie gdzieś ujście i kapała mu do domku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z wykonawców domów z bali, opowiadał mi jak stawiał kiedyś swój prywatny dom. Jak przyszła zima, na styku skosnego sufitu i ściany kolankowej zaczęła mu kapać woda. Był przekonany, że ma przeciek w pokryciu dachowym. Przecieku jednak nie znalazł. Okazało się, że ekipa ocieplająca dach upchnęła mu wełnę na styk do desek. A nad dechami miał (chyba) papę. Spływająca woda była wynikiem skraplania, znalazła sobie gdzieś ujście i kapała mu do domku.

przypuszczam, że papa ...

dobra izolacja przeciwwilgociowa :) mam pod ławami i ścianami piwnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peter, namiar na Korkozowicza dam Ci jutro. Teraz siedze w Toruniu na innej inwestycji, jak wroce to odszukam i podam:) Sidzina to miejscowość na Orawie, tam jest sporo producentów i boazerii i podlogowki, ale ten telefon co napisałem to namiar na tych najlepszych cenowo i jakościowo.

 

Kala, Skąd jestes? u mnie w Warszawie w Bricomanie jest cos takiego co sie nazywa wypełniacz szczelin w drewnie. Relatywnie drogie toto bo litr kosztuje jakies 35-40 złotych. ma to postac płynnego żelu i jest lakierem połaczonym z utwardzaczem . Dodaje sie do tego specyfiku troche pyłu spod cykliny i tym sie szlachluje szpary w deskach . Zrobiłem to na podłodze sosnowej u klientki i sam byłem zaskoczony rezultatem. Schnie fanie, robi sie twarde ale i po trosze plastyczne, szlifowalne i malowalne jak lita decha. Do tej pory używałem kleju na bazie wikolu ale ten wypełniacz zdaje egzamin lepiej. jak cos to sluze namiarem na Warszawski Bricoman

Zbyszek.....dziękuje za informacje....ciesze sie, bo akurat jestem co 2 tygodnie w Warszawie :)

daj namiar na ten sklep:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piter, u mnie sprawa prosta ze wzgledu na sposob wykonywania konstrukcji dachu. Dwuteownik ma dolną i gorna stopę z deski 25 mm . Wełna wchodzi pod obie stopy i jest podtrzymywana od dolu na siatce z sizalu , zatem nie lezy na plycie OSB . Wełna 150 mm w sumie jest chowana w przestrzen 200 mm czyli zarówno od dolu jak i od gory ma luz 25 mm. Poszycie zawsze robie z płyty Durelis. nawet jesli pojawi sie skroplina, to scieknie po plycie na folie za scianą kolankowa i wyparuje sobie poza przestrzenią mieszkalną Zreszta , przy zagospodarowywaniu poddasza nie docieplam trojkąta ponad jetka, zostawiając miejsce dla wiatru .

 

W kwestii podlogi - teraz chyba nie ma " podlogoukładaczy " bijących deski na gwoździe, no ale moge sie mylic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwykle namawiam klientów na gont Owens Corning. W przypadku dachów dwuspadowych kratki wentylacyjne na obu szczytach . W dachach kopertowych gont kalenicowy Owens Corning załatwia sprawę. Tak czy siak, nie dobijam dachu na kalenicy na szczelnie - zostawiam 5-10 cm luzu. W przypadku obijania dachu plytą jest to proste do wykonania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...