Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie wiem, czy ktoś pamięta mnie, czy nie ;) ?.

 

pamietam jakie wrazenie zrobily na mnie zdjecia domku budowanego

za pomoca rampy i zurawika, kiedy jeszcze nie bylem zarejestrowany

na forum,

pomyslalem sobie ze to prawdziwa pasja a Ty sam nadajesz sie do

galerii pozytywnie zakreconych ; ) chapeau bas!

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomyslalem sobie ze to prawdziwa pasja a Ty sam nadajesz sie do

galerii pozytywnie zakreconych ; )

 

pozdrawiam

 

Zawsze byłem przekonany, że jak przyjdzie jakieś tąpnięcie tudzież inne tsunami, to my wszyscy popłyniemy, a George za pomocą scyzoryka zbuduje czteromasztowiec i zapoczątkuje nową cywilizację ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za miłe słowa.

Co do wnętrza, to jeszcze nic tam nie ma. Muszę popracować, żeby coś wyłuskać na to. Wiecie po zamknięciu firmy, widzi się pustą kiesę przez jakiś czas.

Komercyjnie wpadłem na pomysł zbudowania garażu, który jakiś czas temu wymyśliłem, lecz w wersji o wiele tańszej. Materiał już mam. Prąd z generatora też - będzie szybciej :). W sumie będzie on do samodzielnego montażu z instrukcją - "zrób to sam". Dam na aukcje i ogłoszenia. A nóż ktoś zdecyduje się.

Jeszcze raz dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jacy Państwo jesteście już doświadczeni, wszystko wiedzący. No, ale rozumiem, "fala" i tutaj obowiązuje. Nie ma to jak ponapinać "mięśnie" i komuś kto dopiero wchodzi w temat pokazać gdzie jego miejsce. Więc Agatko, Zbyszku, Moose, i Panie Marmurku, Wy stare wygi; nikt mnie nie zatrudnił, dla nikogo nie pracuje tylko po prostu znalazłem ten wpis z mojego regionu a rozpoczynam poszukiwania w tym temacie. Nie jestem biegły w pisaniu na takich forach (a muszę ?) i uczę się. Więc wyhamujcie ze zbyt szybkimi ocenami. No, ale czegoś się od Was też można nauczyć. Wiem już, że firmy budujące z drewna budują po całym kraju i koszt transportu nie uczyni większej różnicy w koszcie za całość. To trzeba być chyba conajmniej magistrem aby to wiedzieć. Ale może też Wy się czegoś nauczycie. Jeżeli bierzesz firmę Jasiek i Stasiek, to może i obojetnie skąd une som, ale jeżeli chcesz firmę z innej bajki, to przynajmniej dla mnie, ma znaczenie gdzie jest jej biuro, jaki ma dorobek który można zobaczyć w jej okolicy a nie jeździć po całej Polsce i tracąc cenny czas a nie tylko pieniądze. A ten ktoś z okolic Rzeszowa, czyli moja okolica, napisał co napisał i dla tego mnie to zainteresowało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli bierzesz firmę Jasiek i Stasiek, to może i obojetnie skąd une som, ale jeżeli chcesz firmę z innej bajki

 

oczywiscie kazdy ma prawo do wlasnych wyborow ale prosze uwazaj

zeby bajka nie zamienila sie w horror, czesto Jasiek i Stasiek

zbuduja lepiej niz te, ktore maja biuro

IMO z budowaniem domu jest podobnie jak z kupnem uzywanego samochodu

trzeba zainwestowac czas i gotowke w poznanie dokonan fachowcow,

obojetne czy tych 'pisanych' w cudzyslowie, czy tych bez

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę mało oryginalna ale faktycznie Jerzy dom jak z bajki:)

W kwestii robienia stropu mam pytanie techniczne bo nie bardzo wiem jak się mamy do tego zabrać. Na belki stropowe chcemy połozyc deskę 22mm i na to legary i właściwą podłogę - deskę. I moje pytanie: Jak lub na czym oprzeć deskę tą 22mm przy ścianach zewnętrznych? czy ją wsunąć tak jak jest na zdjęciu czy coś podciąć przed wsunięciem? czy może od dołu jakąś kantówkę? Pojęcia nie mam:???: Belki mają śr. 26cm i są rozmieszczone co 95cm od osi do osi.

IMG_4919.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SLJ nie unos sie. poczytaj spokojnie, odetchnij. bedzie dobrze

a poza tym .... napisałes m.in cytat ".....Jeżeli bierzesz firmę Jasiek i Stasiek, to może i obojetnie skąd une som, ale jeżeli chcesz firmę z innej bajki, to przynajmniej dla mnie, ma znaczenie gdzie jest jej biuro, jaki ma dorobek który można zobaczyć w jej okolicy a nie jeździć po całej Polsce i tracąc cenny czas a nie tylko pieniądze. - koniec cytatu

 

Skoro inwestujesz w dom jakies pieniądze, tu zal Ci 500 zlotych , by obejrzeć dokanania firmy spoza regionu?

No chyba ze podchodzisz do budowy domu , jak do kupna samochodu. Tylko z regionu. no ale to Twoje pieniadze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę mało oryginalna ale faktycznie Jerzy dom jak z bajki:)

W kwestii robienia stropu mam pytanie techniczne bo nie bardzo wiem jak się mamy do tego zabrać. Na belki stropowe chcemy połozyc deskę 22mm i na to legary i właściwą podłogę - deskę. I moje pytanie: Jak lub na czym oprzeć deskę tą 22mm przy ścianach zewnętrznych? czy ją wsunąć tak jak jest na zdjęciu czy coś podciąć przed wsunięciem? czy może od dołu jakąś kantówkę? Pojęcia nie mam:???: Belki mają śr. 26cm i są rozmieszczone co 95cm od osi do osi.

[ATTACH=CONFIG]121917[/ATTACH]

 

Fasola - w moim przypadku wykonawca zostawił w balach ściennych i stropowych specjalne wycięcia na deski sufitowe. Prócz tego górna część bali stropowych i ostatni rząd bali ściennych był spłaszczony co pozwalało na bezproblemowe zamontowanie legarów. Nie mam w tej chwili zdjęć tego rozwiązania ale jak chcesz zrobię je jutro.

Z tego co widać, ścianki kolankowe masz również wykonane z bali. W naszym projekcie mieliśmy podobne rozwiązanie, ale w ostatniej chwili zostało to zmienione. Na całe szczęście, bo wykończenie poddasza byłoby niezłą zabawą ;)

Edytowane przez marmur7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marmur wiem o co chodzi z tymi wycięciami (zdjęia mile widziane:)) My ich jednak nie mamy i dlatego nie wiem jak zamontować deskę przy sciankch kolankowych. Ekipa jeszcze jest na budowie więc jak coś moga jeszcze gdzieś powycinać. Tylko w belkach stropowych to juz chyba za późno. A gdyby tak w balu w ścianie kolankowej podciąć taki kawałek na wysokość aby wsunąć deskę i legar ? Czy to miałoby sens? Nic innego nie przychodzi mi do głowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie odnośnie metody klejenia plytek na płycie osb czy macie jakieś sprawdzone metody. polecono mi klej SIKA SIKABOND T8 ale mój wykonawca chce zrobić wylewkę elastyczna( a podobno nie ma wylewek elastycznych które niebyłyby na bazie cementu, a takich nie moze dawać na płyty osb) bede miała ogrzewanie podłogowe i płytki podkleić klejem mapei s2 ( ale jest to klej cementowy boję się że pod wpływem pracy drewna cement popęka i po kilkunasty lub kilku latach bedzie możliwość przeciekania wody czy moje obawy są słuszne?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fasola - zgodnie z obietnicą daję kilka zdjęć (legary i okolica komina) - coś tam w kurzu i trocinach jeszcze widać ;)

Wszystkie belki stropowe są spłaszczone. Na nie przybita jest deska dystansowa, potem filc i na to wszystkio legary. Deska dystansowa pozwala w powstałą przestrzeń ( ok 2,7 cm) wsunąć deski sufitowe lub płyty gk.

 

legary2.jpg

 

legary3.jpg

 

legary4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie do Państwa. Mamy dom z pustką nad salonem, salon ok. 30 m.kw.połączony z jadalnią i kuchnią, holem i korytarzem do części sypialnej domu. Wszystko to ma jakieś 70 m. albo i więcej. No i ta pustka z dużą antresolą, wielkości pokoju, ok. 12 m. kw. W salonie okno na dole 4 m. z małym haczykiem, nad nim okno trójkątne w szczycie , trójkąt o podstawie 4 m, równoramienny. I teraz-jak to ogrzać zimą. A raczej dogrzać, bo będziemy mieć piec na ekogroszek jako główne źródło ciepła ( na działce brak gazu) . Opcja A to wkład kominkowy z DGP na cały dom, dogrzewający także salon z przyległościami, będący jedynym źródłem ciepa w okresie przejściowym wiosna-jesień.

Obiekcja 1-zabudowa zatrzymuje sporo ciepła, dużo ucieka w komin, salon niedogrzany.

Obiekcja2-dom parterowy, anemostaty pod sufitem ogrzeją pokoje, jeśli ciepło ma naturalną tendencje do unoszenia się do góry? Wiadomo, ze im niżej źródło ciepła, tym lepsza wydajność tegoż.

Opcja B to piec kominkowy, wydajny, jakiś dobry, np. norweski (?) , który oddaje bardzo dużo ciepła pomieszczeniu, w którym stoi. Może temu molochowi dałby radę? Obiekcja1-ogrzewamy tylko salon z przyległościami, w okresach przejściowych musi działać piec co.

Obiekcja2-czy nie będzie za gorąco?

 

Poradzicie coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Kafle są drogie, a te, które mi się podobają -mega drogie. Ale Ostatnio trafiłam na cuda z betonu

http://mapsil.wordpress.com/2011/11/28/amazing-cement-tiles-by-ivanka/

Które sami możemy sobie zrobić. Wyrzeźbić , potem odlać formę i zrobić kopyto.

Ciekawe, czy są preparaty, które uodparniają beton na wysoka temperaturę. Chyba muszą być, np. w hutach?

Dobrze by było, żeby piec trzymał ciepło, fakt.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie odnośnie metody klejenia plytek na płycie osb czy macie jakieś sprawdzone metody. polecono mi klej SIKA SIKABOND T8 ale mój wykonawca chce zrobić wylewkę elastyczna( a podobno nie ma wylewek elastycznych które niebyłyby na bazie cementu, a takich nie moze dawać na płyty osb) bede miała ogrzewanie podłogowe i płytki podkleić klejem mapei s2 ( ale jest to klej cementowy boję się że pod wpływem pracy drewna cement popęka i po kilkunasty lub kilku latach bedzie możliwość przeciekania wody czy moje obawy są słuszne?

 

mam zrobiony prysznic klejem sika i jest super elastyczny, wodoszczelny, dobrze przewodzi ciepło (mam tam ogrzewanie elktryczne pod prysznicem). Jedyna wada to ze jest drogi... ale mysle ze warto w miejscach najbardziej newralgicznych go zastosowac własnie.

pozdrawiam Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Kafle są drogie, a te, które mi się podobają -mega drogie. Ale Ostatnio trafiłam na cuda z betonu

http://mapsil.wordpress.com/2011/11/28/amazing-cement-tiles-by-ivanka/

Które sami możemy sobie zrobić. Wyrzeźbić , potem odlać formę i zrobić kopyto.

Ciekawe, czy są preparaty, które uodparniają beton na wysoka temperaturę. Chyba muszą być, np. w hutach?

Dobrze by było, żeby piec trzymał ciepło, fakt.

Pozdrawiam!

 

Kominek na pewno sie sprawdzi, trzeba dobrze dobrać moc i będzie cieplutko... jest dużo tańszy niż ładny piec i też długo trzyma ciepło (trzeba dać tylko grube polana na noc)

pozdrawiam

Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...