Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Marmur, no widze na zdjęciu i chyba a nawet na pewno masz racje. Zaden montażysta wstawiający okna w domu z bala, jesli sam robil pomiary albo zlecil to komus " kumatemu, nie da wiecej naddatku na okna w szerokości jak 2 cm na OBIE strony, czyli po 1 cm na kazdy pionowy bok. Nie ma potrzeby więcej.

Pisze to w sytuacji, gdy w balach , czy to okrągłych, czy prostokatnych zrobiona jest bruzda montazowa. Jak nie ma, mozna ja wykonać klasyczna bruzdownica dwu tarczowa.tutaj , u Fasoli, zostaje chyba obustronna listwa slizgowa zamontowana z obu stron okna i do niej bite kotwy. Listwy oczywiscie krotsze od wysokosci okna o te 5-6cm - zaleznie od czasu osiadania budynku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Marmur nie opisałam bardziej szczegółowo bo nie widziałam montażu:( Dzisiaj po południu jadę na budowe i coś mi mówi, że będę płakała bo..... nie wydaje mi się aby to były kotwy o jakich pisał Zbyszek (choć tego nie wiem?) i listew tez na bank nie wstawiali:mad: Ta sama firma robiła pomiary co wstawiała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglada na to, że okna są dobrze zamontowane. Po bokach jest luz po 1cm tyle tylko, że pianka "wlazła" na ramy i wygląda jakby było więcej. Był wczoraj kierownik budowy obejrzał i stwierdził, że są dane takie kotwy jak potrzeba. W czasie osiadania budynku kotwy będą się przemieszczać względem okna a raczej okno względem kotw, jest taki suwaczek ( to takim moim babskim językiem:D) Ale....żeby nie było to będą dwa okna demontować bo pomylili i zamienili je miejscami a tak jak jest zostać nie może:p Oficjalnie mogę powiedzieć - mamy stan surowy zamknięty po rocznm poślizgu:wave: Teraz zabieramy się za strop (deska będzie za tydzień) a po nim za ocieplenie poddasza.

Dziękuje Wam za informację w sprawie montażu okien. W internecie marne dane a Wy tutaj to skarb:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
ja wolę dom murowany. przeczytał m ten artykuł o domach z bali i wole murowany http://123budujemy.pl/drewniany-czy-murowany-jaka-technologie-wybrac-do-budowy-domu/

 

No tak. Zdecydowanie artykuł napisany przez fachowca od domów drewnianych. Zwłaszcza trafnie ujeta trwałość domu, podana dosc precyzyjnie:) 110-140 lat. A domy murowane na wieki:) Pewnie z silki, czy suporeksu, albo ytonga.

Odesłałbym autora tego durnego artykułu aby najpierw trochę przyswoił wiedzę o drewnie i jego własnościach gatunkowych, potem do kilku skansenów( Lublin, Zamość, ect) gdzie stoja domy, przenoszone po kilka razy a każdy z nich ma po 200 i wiecej lat. Nie wspomnę o dworach polskich, budowanych z modrzewia a nie ze spienionego betonu:). No ale skąd autor artykułu ma to wiedzieć:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich miłosnikow domow drewnianych, zakupilem juz drzewo, mam juz upatrzony projekt, ale interesuje mnie dokladnie technika budowy, domek ma byc 11x9 z dachem kopertowym, chcialbym zobaczyc krok po kroku jak taki domek sie buduje, moze ktos ma jakies fotki z podobnego projektu, moj projekt to Chmielniki male, z gory dziekuje

 

Witaj Jaaarek.

Widzę że w zeszłym roku miałeś zaczynać budowę Chmielników małych - i co na jakim jesteś etapie? Ja również mam w planach budowę tego domu a nigdzie nie znalazłam kogoś kto buduje ten dom. Wprowadzałeś jakieś zmiany do projektu? A może teraz tzn po wybudowaniu widzisz żę coś można by zmienić? Czekam na odowiedż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry:)

Jakby kto był ciekaw, co u nas na budowie, to zapraszam na bloga. W końcu zrobiłam wpis, choć szybkośc mojego śródleśnego netu mnie, delikatnie mówiąc, nie zachęca...

Mam nadzieję, że wartało siedzieć prawie 4 godziny i widać na ładujących się po 5 minut (!!!) fotkach, jak Balenka rośnie.

Pozdrawiam serdecznie, powodzenia na waszych budowach, Kaśka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Zbyszku nie mierzylismy ile nam osiadł. Okna są na wysokość 6 bali te pokojowe, łazienkowe 4 i 5 oraz balkonowe 9-10. Od góry jest zostawione duzo miejsca ok. 10-12cm. Kotw od góry nie przytwierdzali.

[ATTACH=CONFIG]132673[/ATTACH]

Od góry okna tez są zapiankowane.

racze od góry coś mniej spreżystego upchać, chałupa siada że hej.... żeby ci potem okna nie scisnęło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...