Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

U nas dom siadł w ciągu ok. 6 mies. 3 cm. Ciekawe, jak dach dostanie śniegu ile jeszcze opadnię.

 

Mam pytanie - jak się tu umieszcza zdjęcia?

Musimy expresowo zamontowac kawałek brakującej podwaliny, bo nam zaczyna pękac fundament. Bez wklejenia fotki się nie obejdzie, a sprawa nie jest taka prosta, bo trzeba tam wmontowac także dwa słupy na talerzach, których też nie ma.

Oprócz tego koniecznie musimy zamknąć dom przed zimą, czy to oknami czy styropianem, a bez tego ani rusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

@Katarzyno nie masz co myśleć o dalszej współpracy z tą firmą, chyba że chcesz aby was dalej doili na kasę. Jedyne co mogę zasugerować to szukanie nowego wykonawcy.

 

Co do faktur: firma ma obowiązek wystawić ci taką fakturę i na jej podstawie zapłacić państwu odpowiednie podatki. Jeżeli tej faktury nie wystawili to kręcą wały skarbówce, a za to można oberwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marmur, a gdzie mam to okienko? Czy chodzi o to do wysyłania szybkiej odpowiedzi? Czy wiadomości prywatnych, czyli to na górze? W pon. za tydzien mamy zamówioną ekipę i zaczynamy zamykanie domu. Mamy więc tydzień na wyrobienie się z tym poważnym tematem, bo cholerny fundament się prędzej czy później rozjedzie:/ Najlepiej opis - patrzysz na ekran, trochę z lewej... itp. , bo siedzę już 15 minut i nic. Jakas pomrocznośc poniedziałkowa? ;)

A nie wiem, jak u Was, ale tu sypie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie mam to okienko? Czy chodzi o to do wysyłania szybkiej odpowiedzi?

 

wstaw obraz.jpg

 

pierwsza klikasz ikone oznaczona jako A (Insert Image), otworzy sie kolejne okno w ktorym wybierzesz czy chcesz zaladowac fotke z komputera B (from Computer) czy z zewnetrznego zrodla* C (From URL), przy ladowaniu z zew. zrodla musialem kasowac ptaszka na D zeby fotke bylo widac

jak klikniesz B otworzy sie okno, wybierzesz plik, zaznaczysz go i kliknij 'Upload File(s)'

 

*zew. zrodlo to miejsce gdzie wczesniej wrzucilas fotke a na forum wklejasz tylko adres do niej (url)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taak. Wykańczanie we własnym zakresie ma wiele uroku. Potrzeba na to jednk mnóstwo czasu. Pokój Dziedzica robiłem sam, po godzinach. Kolejne pokoje oddałam już w ręce fachowców. Szkoda i dzięki Bogu. W sumie wykańczamy do dziś i końca nie widać.

Kasiu, trzymam kciuki!

Podobny do Waszego dom widzieliśmy dawno temu w Gorcach i on nas upewnił w przekonaniu, że zamieszkamy w "Domu z Baji"

Edytowane przez Bonde
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to w bieszczadach są twardziele , domy stodoły i wychodki są tym malowane śmierdzi do miesiąca woń się ulatnia . mam tym nawet drzwi wejściowe machnięte . do jest sporo parafiny można wcierać szmatką :)

cały dom w ropie wysmarowany a kawka na werandzie smakuje :)

 

Witam

 

Czy dom po wysmarowaniu ropą jest ciemnobrązowy ? Zastanawiam się, czy mogłabym tą ropą zabezpieczyć dom, który mam nadzieję uda mi się złożyć wiosną - jest rozebrany i zabezpieczony pod dachem. Dom był impregnowany i bale są w bardzo dobrym stanie, ale są bardzo ciemne - wkleiłam jedno zdjęcie, link z rozbiórki domu w podpisie. Chcemy docelowo je przeszlifować i zaimpregnować i tak się zastanawiam, czy ta ropa będzie OK i uda się jakoś uzyskać jednolity kolor.

 

Czy mogłabym prosić o kontakt , gdzie mogłabym taką ropę nabyć.

 

Pozdrawiam,Romana

 

DSC00028.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny domek Romana

Ja ropę kupuję u siebie PGNIG w Ustrzykach Dolnych pozyskują jeszcze w innych miejscach tu ich strona http://www.pgnig.pl/ zadzwoń popytaj.

Ciemny kryje bardzo dobrze w albumie chaty są malowane tymże olejem.

Z szlifowaniem możesz mieć problem papier zaraz się zakleja , jeśli docelowo chcesz mieć ciemny kolor to wystarczy przemyć kercherem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny domek Romana

Ja ropę kupuję u siebie PGNIG w Ustrzykach Dolnych pozyskują jeszcze w innych miejscach tu ich strona http://www.pgnig.pl/ zadzwoń popytaj.

Ciemny kryje bardzo dobrze w albumie chaty są malowane tymże olejem.

Z szlifowaniem możesz mieć problem papier zaraz się zakleja , jeśli docelowo chcesz mieć ciemny kolor to wystarczy przemyć kercherem .

 

Dzięki za błyskawiczną odpowiedź i kontakt. Ciemny kolor mi nie przeszkadza, nie chciałabym tylko, żeby był czarny.

Dom faktycznie trafił się w super stanie, cieśla twiedzi, że tak zdrowego jeszcze nie rozbierał :), a zajmuje się tylko przenoszeniem starych domów. Mamy do wymiany jedynie podwalinę z północnej części domu, ale pewnie damy nową po całości, a starą wykorzystamy wewnątrz domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarny nie będzie z początku jest dosyć ciemy lecz z czasem płowieje .

Podwalinę obowiązkowo nowa fajnie jak by była modrzewiowa 3 do 4 cm szersza od reszty płazów to jest podstawa domu tak jak buty u człowieka :) .

a starą można wykorzystać na tysiąc sposobów choćby ościeżnice czy barierki schodów lub słupy tarasu.

Życzę powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Borge, dziękuję za instrukcję, ale u mnie szósta ikonka, czyli ta po strzałce i wyrazie "Odpowiedz" to trójkąt z wykrzyknikiem, czyli znak "Zgłoś do moderacji". Może nie włączyłam w ustawieniach możliwości wrzucania fotek?

Górale przyjeżdżają w niedzielę w nocy i mamy spore przyśpieszenie akcji.

Ponieważ okazało się, że na Mazowszu nie ma możliwości kupienia belki modrzewiowej od ręki, pytanie: czym można zastąpić modrzew? Zakładając, że będzie bardzo dokładna obróbka blacharska i drewno nie będzie miało kontaktu z wodą czy może to być sosna? Od razu napiszę, że na pewno np. podczas roztopów coś tam pdciekać raczej będzie.

Nie da rady podmurować, bo chodzi o spięcie domu na dole (są dwie wyraźne pionowe szczeliny w fundamencie do izolacji poziomej) i przemarzanie.

 

Druga sprawa - drzwi drewniane. Dobrze by było, żeby ekipa zamykająca dom od razu wstawiła drzwi. Nie wiecie, gdzie w okolicach Warszawy można kupić drewniane , najlepiej sosnowe drzwi zewnętrzne? Może jakas Castorama? Cena do 2 tys., więcej nie damy rady zapłacić.

Stolarz znajomych z Beskidu robi piękne drzwi za 1400 zł., ale niestety nastąpił zwrot akcji i musimy kupić coś, co jest w zasięgu ręki.

 

Romana, gdybym chciała ciemny dom na pewno skorzystała bym z ropy. Cały projekt robiliśmy pod dom jasny, srebrny, m.in. prawie czarny dach i ciemne ściany do tego bardzo nam pasują. Oczywiście to kwestia gustu więc trudno dyskutować :)

Nie zmienia to faktu, że być może przekonamy się do użycia ropy i ciemnego domu. Kuszący pomysł, bo ten sposób impregnacji powoduje, że dom ładnie się starzeje.

 

I tu trzecia sprawa. Dom od pół roku nie jest zabezpieczony niczym, długo stał bez dachu i zaczyna brzydko czernieć. Odbarwienie jest już tak głębokie, że nawet po zeszlifowaniu jest sinizna. Musimy go jak najszybciej czymś zabezpieczyć.

Moja propozycja : piaskowanie do zdrowego drewna, potem papier na tyle drobny, żeby bale były gładkie, potem pokost lniany i coś typu Sadolin lub tańszy odpowiednik. Podoba mi się biały, ale tylko jedna warstwa, czyli osiąga się efekt dopiero ściętego drewna. Czy jedna warstwa , położona na pokost zabezpieczy dom przed grzybem, sinizną i robactwem?

 

Czwarta sprawa. Ile płacicie za ubezpieczenie domu? Nam dom z bala w budowie PZU chce ubezpieczyć za 540 zł. rocznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przepraszam za ten zalew forum moimi postami, ale mam krótka technologiczną przerwe w pracy i nadrabiam.

Jakby sie komu chciało wejśc na post z linka z mojego bloga, tam widać na zdjęciach ten fragment bez podwaliny. To fotki okna dużego w salonie. Dyskutowane miejsce jest na zdjęciach z antresoli i jeszcze w paru ujęciach.

http://zzyciamatkirzezbiarki.blogspot.com/2012/10/dach.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Romana, gdybym chciała ciemny dom na pewno skorzystała bym z ropy. Cały projekt robiliśmy pod dom jasny, srebrny, m.in. prawie czarny dach i ciemne ściany do tego bardzo nam pasują. Oczywiście to kwestia gustu więc trudno dyskutować :)

 

I ja na ropę na pewno się zdecyduję, skoro sprawdzona i do tego dużo tańsza niż inne środki - domy Macieja mają ciemnobrązowy kolor i jeżeli tak wyjdzie u nas to będzie super :yes:. Mi ciemny dom nie przeszkadza, zresztą nie mogłabym mieć już teraz jasnego, bo dom był przez porzednich właścicieli czymś impregnowany i jest po prostu ciemny.

 

W innych tematach nie pomogę, bo dopiero zaczynam moją przygodę z budową i sama muszę jeszcze wiele się nauczyć. Przykro mi, że trafiła Ci się taka niesolidna ekipa, ale jak powiedzieli inni, teraz już może być tylko lepiej i na pewno będzie lepiej. Ja na razie mam duże zaufanie do swojego cieśli, z rozbiórką, przewiezieniem domu żadnych problemów, wszystko solidnie i na czas - cieśla z Podlasia. Niestety fundamenty już nie poszły tak łatwo i sprawdziło się przysłowie, że z rodziną najlepiej na zdjęciu :(.

 

Życzę powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy dom po wysmarowaniu ropą jest ciemnobrązowy ?

 

wrzucam Ci fotke dachu krytego gontem drewnianym, pomalowanego 1x olejem skalnym 'zielonym' (jest jeszcze 'zolty' i ' 'czarny') zebys miala wyobrazenie jak to wyglada na drewnie

tak jak wspomnial Maciej74, pod wplywem warunkow atmosferycznych, drewno pomalowane olejem jasnieje z czasem

 

DSCF2764.jpgDSC_4789.jpg

 

pierwsza fotka to moj dach dopiero co pomalowany, druga fotka to dach chyzy z Beskidu zabezpieczany kilka lat wczesniej

 

Ja na razie mam duże zaufanie do swojego cieśli

 

juz nie pamietam ktory z klasykow ruchu robotniczego powiedzial ze 'najwyzsza forma zaufania jest kontrola' ; )

 

 

Borge, dziękuję za instrukcję, ale u mnie szósta ikonka, czyli ta po strzałce i wyrazie "Odpowiedz" to trójkąt z wykrzyknikiem, czyli znak "Zgłoś do moderacji".

 

kliknij 'Odpowiedz' i pokaze Ci sie nowe okno "szybkiej odpowiedzi', dopiero tam sa ikonki ktore omawialem wczesniej

 

ja swojego domu rowniez nie zdarzylem zabezpieczyc przed zima i drewno bedzie stalo do wiosny surowe, na wiosne mam zamiar umyc plazy woda z szarym mydlem a pozniej zabezpieczyc najpierw specyfikiem o nazwie Boramon C30 (Altax), zwany inaczej Impregnatem do drewna konstrukcyjnego, ma te zalete ze mozna go stosowac wtedy kiedy plazy sa wilgotne (info z dzialu tech. Altax'u) i wlasnie on zabezpiecza przed grzybami plesniowymi, owadami zerujacymi w drewnie i grzybami powodujacymi rozklad drewna a pozniej pewnie pomaluje dom z zewnatrz 'zoltym' olejem skalnym o ile testy wypadna pomyslnie

kiedy rozmawialem z doradca Altaxa i wspomnialem ze chcialbym zabezpieczyc z zewnatrz ich olejem do drewna, odradzil mi a zalecil woskowa lakierobejce elewacyjna

niemniej, wszystko co ma w nazwie slowo 'lakier' slabo mi odpowiada przy zabezpieczaniu drewna z uwagii na mozliwosc powstania powloki ktora pozniej moze sie luszczyc i bedzie wymagala mechanicznego zrywania, bardziej dzialaja na moja wyobraznie specyfiki olejowe

 

niestety, nie zdazylem przed ujemnymi temperaturami i zabieg musi poczekac do wiosny, ja sie pocieszam ze u mnie sciany sa osloniete szerokimi polaciami dachow a i sam dom hmmm ; ) w porownaniu z Twoim jest tyci, tyci

 

odnosnie ubezpieczenia dowiedz sie w Hesti, im nie robi roznicy z czego sa sciany a poza tym jesli bedziesz miala stan surowy zamkniety potraktuja obiekt jako dom mieszkalny, pomimo braku odbioru technicznego, ponizej link, poczytaj sobie OWU, ja ubezpieczylem sie u nich bez etapu 'budowa'

http://www.ergohestia.pl/

 

podwalina jak wczesniej sugerowala Romana101 jesli nie z modrzewia to z debiny, tez twarde drzewo

 

pozdrawiam

 

PS. widze ze kominy macie systemowe (Leier?) wzmacnialiscie je stalowym zbrojeniem?

Edytowane przez borge
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasia - jeśli dom nie był niczym zabezpieczony, to do wiosny sinizna się pogłębi i szlifowanie może nie starczyć, możesz natomiast usunąć ja punktowo preparatami chlorowymi. Trzeba to jednak robić z umiarem bo chlor powoduje, że drewno mocno jaśnieje.

Jesli ekipa dokładnie nie usunęła pyłu i drobnych wiórków, to zwłaszcza od północnej strony może na balach pojawić się grzyb ( sprawdzone na własnym przykładzie) Teraz jest zbyt zimno by działać środkami ochronnymi, natomiast zawsze można wziąć zwykłą szczotkę i omieść bale. Zmniejszy to prawdopodobieństwo zagrzybienia.

Podobnie jak borge uzyłem do zabezpieczenia boramonu C30. Jednak stosowałem go jako drugi środek. Głównym był Penetrin, który stosuje się jednorazowo. Boramonu używałem dodatkowo w miejscach gdzie było dużo spękań i nie było możliwości dojścia tam pędzlem z penetrinem( boramon rozpylałem ogrodniczym spryskiwaczem cisnieniowym).

Preparaty te chronią drewno przed pleśnią, grzybami czy owadami ale nie chronią przed wilgocią i promieniami uv.

Jako preparatu docelowego próbowałem kilku róznych środków ( na kawałkach pozostałych po budowie bali), po roku próby zrezygnowałem z olejów, pokostu i typowych środków tworzących grube powłoki - użyłem natomiast woskowej bezbarwnej lakierobejcy Altaxa. Ma ona te własciwość , że po latach ulega biodegradacji tzn że nie trzeba jej szlifować by nałozyć nową, renowacyjną warstwę.

Ubezpieczenie mojego domu ( jako dom w budowie) na kwotę 200 tys zł, było znacznie droższe niz np domu z cegły i kosztowało mnie ok 240 zł, co uważam za czyste złodziejstwo :evil:

Edytowane przez marmur7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...