Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

Jak inni stoję przed decyzją postawienia budynku, i teraz zastanawiamy się nad budynkiem z bali, ale nie wiemy czy taka inwestycja sie opłaca, czy taki budynek jest ciepły jak często trzeba stosować impregnaty aby ochronić drzewo przed biegiem czasu, warunków atmosferycznych(tereny nadmorskie). zależy mi na opinii użytkowników takich domów z bali gdyż oni najlepiej wiedzą. Nie chcę pakować się w bagno. Proszę o opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Bruger38 - na dom z bali decydują się inwestorzy, których nie trzeba specjalnie przekonywać do tej technologii. Orientują się w jej zaletach i wadach, akceptują je i ich wybór jest całkiem świadomy. Lubią też pewien styl życia, który wiąże się z hacjendą z bali. A taki dom może być ciepły lub zimny, w zależności od solidności wykonania, użytych materiałów i zgodności z obowiązującymi standardami budownictwa drewnianego. Podobnie z impregnacją - można zastosować tradycyjne, góralskie metody lub impregnaty chemiczne. Informacje o ich trwałości znajdziesz m.in na tym forum. Trudno je opisać w kilku słowach - temat zbyt rozległy. Edytowane przez marmur7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiemy czy taka inwestycja sie opłaca.

nie oplaca, tradycyjnie jest taniej

 

czy taki budynek jest ciepły jak często trzeba stosować impregnaty.

cieply jesli pewne rezimy zostana zachowane, czestotliwosc impregnacji zalezy od roznych czynnikow:

jakosc i rodzaj impregnatow, warunki atmosferyczne, rodzaj budulca etc etc

 

Nie chcę pakować się w bagno. Proszę o opinię.

tez bym wybral pod budowe jakis bardziej suchy teren

opinie znajdziesz w tym watku, czytajac je cierpliwie

 

dom drewniany to nie budynek tylko filozofia zycia

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie ja nie rozumiem wszystkich tych którzy mają dom z bali i ciągle malkontencą że jest do DUPY. Ja mam z bali, parę wad jest ale za Chiny Ludowe nie zamieniłbym tego domu na murowany.

Jest zdecydowanie, ale to bardzo zdecydowanie cieplej niż u wszystkich moich znajomych i rodziny w murowanych domach. Więc to kolejny MIT.

 

Chyba że założymy że chcemy mieć wyjątkowy dom i zniechęcamy innych co by było jak najmniej FAJNYCH NASZYCH domów ;-) to wtedy rozumiem ten cały lament jaki to kijowy dom z bali.

 

W kwestii ceny to jest taniej niż murowany. Koniec i kropka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę tu specjalnie malkontentów, raczej wszyscy są pozytywnie nakręceni, ale może coś przeoczyłem ;) Ktoś coś wspominał, że ma nieszczelności, trudno to jednak nazwać marudzeniem. Ja brałem pod uwagę wyłącznie budowę domu z bali. Moja chatka jest zajebista i nigdy nie żałowałem tego wyboru. I nie żałowałbym nawet w sytuacji gdybym musiał dołożyć do kominka parę kawałków drewna więcej. Edytowane przez marmur7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie ja nie rozumiem wszystkich tych którzy mają dom z bali i ciągle malkontencą że jest do DUPY.

 

Ale co nazywasz marudzeniem...?

To, że przedstawiamy swoje spostrzeżenia, ostrzegamy przed firmami które są nieuczciwe...?

Czy to, że wyrażając swoje zdanie uczciwie mówimy o niewątpliwych zaletach ale i wadach domu z bala...?

Zważ, że nie wszystkim nieszczelności mogą odpowiadać... są ludzie, którym wydaje się, że dom z bala jest fajny, bo: INNY, NIESPOTYKANY TAK CZĘSTO JAK MUROWANE, WIĘC MAŁO KTO GO MA... a nie zdają sobie sprawy z tego, że drewno schnie, strzela, odkształca się... itd i dlatego trzeba wg mnie o tym mówić jasno :yes:

Miałam świadomość wad ( chociaż przypuszczalnie byłoby ich mniej gdybym wybrała polecaną firmę) domu drewnianego ale i jego zalet :yes:

 

 

Nie widzę tu specjalnie malkontentów, raczej wszyscy są pozytywnie nakręceni, ale może coś przeoczyłem ;) Ktoś coś wspominał, że ma nieszczelności, trudno to jednak nazwać marudzeniem. Ja brałem pod uwagę wyłącznie budowę domu z bali. Moja chatka jest zajebista i nigdy nie żałowałem tego wyboru. I nie żałowałbym nawet w sytuacji gdybym musiał dołożyć do kominka parę kawałków drewna więcej.

I tego też będę się trzymać:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś pisze, że taka inwestycja się nie opłaca to nie wie co mówi. A to, że jest ciepły to już inna bajka. Jest BARDZO CIEPŁY.

Koniec i kropka!!!

Witam,

Jak inni stoję przed decyzją postawienia budynku, i teraz zastanawiamy się nad budynkiem z bali, ale nie wiemy czy taka inwestycja sie opłaca, czy taki budynek jest ciepły jak często trzeba stosować impregnaty aby ochronić drzewo przed biegiem czasu, warunków atmosferycznych(tereny nadmorskie). zależy mi na opinii użytkowników takich domów z bali gdyż oni najlepiej wiedzą. Nie chcę pakować się w bagno. Proszę o opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiosną chcę robić wykończeniówkę poddasza. Podzielcie się doświadczeniami dot. materiałów. Czy macie zabudowę drewnianą czy regipsy. A jeśli te ostatnie, czy na drewnianych łatach czy aluminiowym stelażu. I jak Wam się zachowują w użytkowaniu. Planuję w zasadzie łączenie boazerii i płyt gk - ściany szczytowe mają być wykonane z jednego materiału np gipsowe a ściany skośne z boazerii. Główną niewiadomą jest dla mnie wybór stelaża pod płyty gipsowo kartonowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pojedyńczą, ale pomysł z osb jest moim zdaniem bardzo dobry. Ja się mocno spieszyłem z budową w efekcie czego zanotowałem na gk parę pępknięć. Zakleiłem je przed malowaniem ale w 3ch miejscach pojawiły się ponownie. Generalnie na poddaszu widać, że konstrukcja pracowała, Teraz prawie 2 lata po budowie jest już lepiej. Dodatkowo jak będziesz miał osb to łatwiej będzie się na tym wieszać, ja cięgle uczę się tej techniki z kołkami do gk i nie zawsze wychodzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chodzi mi o przeciwdziałanie pęknięciom. Nie jestem tylko pewien, jak przymocować gk do osb. Tzn czy przykręcenie gk wkrętami do osb wystarczy, żeby sie to na łeb nie zwaliło. Bo nie chciałbym stosować osb grubszej niż 12-15 mm. Ktoś tu kiedys radził żeby zastosować wkręty i klej, ale nie wiem czy ktos tego próbował w praktyce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie całe poddasze w gipsie... i na drewnie - zarówno ściany działowe jak i reszta...po 16 miesiacach od wprowadzenia mogę powiedzieć jedno... pęka :yes:natomiast tragedii nie ma...:yes:

odczekam jeszcze z rok-dwa i wtedy naprawię rysy...:yes:dodam, że nie bardziej niż w domu murowanym co mi uświadomił kolega w takowym ( nowo wybudowanym oczywiście) mieszkający :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...