Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Optymistycznie?

Na poddaszu są już płyty fermacella, niedługo ścianki działowe i podłoga w łazience.

Bardzo jesteśmy zadowoleni z ekip, które jeszcze przed rozbudową coś u nas robiły, sprawdziły się i tym razem. Inne ekipy, kolejno w miarę budowy są coraz lepsze. Nie wiem, może w ogóle ekipy są teraz coraz lepsze?

Niedawno znajomy mówił z zadziwieniem, jak bardzo jego pracownicy potrafili się zmienić, jak zobaczyli, że się to pod wieloma względami opłaca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Cześć!

Widze że Wy chcecie przenosić i zapewne remontować starą chałupę z balii. Pomysł dobry jeżeli ktoś ma dużo czasu aby sobie tego przypilnować. Mój kuzyn wyremontował taką chałupę jakieś 5 lat temu i całkiem nieżle sobie mieszka. Podniósł ją jakieś 40 cm i wymienił ścianę północną i część zachodniej bo bale były kiepskie.

Gro pracy wykonał samodzielnie i z pomocą rodziny.

A nawiasem po ile takie domy chodzą?

 

Witam-

czy Wiesz moze gdzie mozna znalezc jakies informacje na temat przenoszenia domów z bali, ja to robić, na co szczególną uwage zwrócić prz zakupie starej chaty?

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...

Ja się melduję.

Przeniesiona chałupa stoi już 10 miesięcy. Za tydzień chudziak itd. Tej wiosny kasa szła na media wod.-kan. i prąd. Tego lata chcę ją jeszcze uszczelnić i może ocieplić. Powoli, powoli do przodu.

Pozdrawiam

Kasia

 

Piotr, bez Ciebie ten wątek popadłby w zapomnienie :cry: . Dzięki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obojętnie jaka firma by nie budowała - bale winne być suszone komorowo - co zapewni stabilnośc wymiarów bali i pozbawienia bali wszelkich zarodników grzybów i czy larw owadów.

Sezonowanie, nawet trzyletnie, to nie to samo co suszenie komorowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

a ja znam gościa, który przewozi domy bez rozkładania :o

 

tzn. po zdemontowaniu/rozebraniu kominów, piecy itp. elementów murowanych załadowuje domek na auto i wiezie we wskazane miejsce, a następnie wkłada na nowe fundamenty.

:D

 

Polecam.

 

Co większe domy Pan kroi na pół.

Jak tort.

A potem składa na powrót.

Wychodzi taniej i szybciej niż rozbierać na pojedyncze bale.

 

Co niektórzy nie wierzą, że tak można :D

A można!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się melduję.

Niektórzy mówią, że bale w naszych ścianch działają jak teleportal - zaraz się czują jak na wakacjach w górach.

Z zewnątrz jest cywilizowany drewniany domek, a wewnątrz realizuję kolejne pomysły na drewniane pasujące do bali meble.

Po wielkim stole z grubych nieco pokręconych desek powoli dojrzewam do regału na książki - składniki? - bale 16x12 cm + deski 4 cm grube i 25 szerokie. A ponieważ normy na góralskie "biblioteczki" nie są dopracowane czuję się dość swobodnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puchatku powodzenia z tymi mebelkami!

A moze jakies zdjecie sie trafi - co? :wink:

A jak zabezpieczyłes powierzchnie tego stołu?

Mnie osobiscie podobaja sie takie meble tez "mało obrabiane" ale wygladajace na stare, juz uzywane przez lata.

Caly czas szukam informacji jak robią te meble żeby tak wyglądały, ale nie bardzo mogę sie dowiedziec. Moze Ty wiesz jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wsród "Balowiczów"

 

Wraz z mężem zdecydowalismy się na dom z bala, głównie dlatego iż poznaliśmy jego uroki. Znajomi zbudowali w sumie 5 domów z bala sosnowego o grubości 22 cm. Wszystkie stoją w pobliżu siebie i wygladaja jak z z innej bajki, no i co najważniejsze ich MIESZKAŃCY SĄ ZADOWOLENI!!!

 

My co prawda zdecydowaliśmy się na trochę inną technologię;10 bal, 12 wełna mineralna i od środka płyta KG lub deski imitujące bal.

Znależlismy innego cieślę niz znajomych (bo tamten nie bawi się tą technologią) no i w przyszłym roku napiszę jak szła budowa.

Zachęcam wszystkich potencjalnych inwestorów do wyjechania w teren, głównie w okolice gdze na mapie Polski jest duże skupisko lasów, celem znalezienia cieśli z dziada pradziada. My takiego znależliśmy, pokazał nam 3 zbudowane przez siebie domy i podał cenę. Jest blisko o połowę niższa niż te internetowe. Oczywiście objeżdziliśmy kilku, trochę czasu to pochłonęło ale czas urlopowy już nastał.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, zaraz. To technologia prawie jak u puchatka. Pisze prawie, bo u mnie bale od wewnątrz, 12 bal, 13 wełna i deskowanie.

A dlaczego? Nie do końca ufam mszeniu, pióra wpusty były ponad możliwości ekipy itd. A tak mam domek z bala wewnątrz kanadyjczyka.

Nie wiem czy jak pozostali balowicze, ale ja mialem trudny moment jak zobaczyłem tą górę drewna na mój domek. Nie było bali niższych niż 16 cm, a niektóre miały po ładne kilkadziesiąt cm. Mogłe sobie wyobrazić ile to wyciętych drzew i jakich starych... A gdyby miały 25 cm grubościi i odpowiednią wysokość - jak stary musiał by być las?

Mam nadzieję, że mój dom postoi tyle, by zdążyły wyrosnąć takie drzewa jakie ścięto by go zbudować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...