Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

mówiąc najprościej dom wojcieszka wykonany jest w konstrukcji zrębowej ( wieńcowej). Akurat w jego przypadku bal jest obrabiany do formy prostokatnej ponieważ taki bal najprościej da nam łaczenia ścian naroznych na "jaskółczy ogon".

Ale to oczywiście dom z pełnego bala tylko w tradycji słowiańskiej. Natomiast dom w tradycji podhalańskiej różni sie tak naprawde wygladem bala oraz sposobem łączenia narozy. Są też domy wykonane z okragłych bali...dlatego tak naprawdę czy to bal o przekroju prostokątnym, półokrągłym czy okrągłym to nadal bal i piękno drewna, ważne tylko aby wykonane zostało to zgodnie ze sztuką, która pozostawili nam przodkowie i tam gdzie to pasuje i nie psuje architektury regionu.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witam wszystkich, mam do sprzedania bale sosnowe, tzw krawedziaki 20x12 o 6,8 i 11m dlugosciach. bale zostały pociete z bardzo starego lasu, ponad 100letniego. a było ich 38m3, bale sezonuja sie juz ponad 3 lata. Niestety zmieniły sie plany życiowe i nie bedzie drewnianego domku. Wiecej informacji udziele na telefon 698762243. moge wyslac rowniez fotki na emala. pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Akselek. Jedyne co mogę odpowiedzieć, to: Pinterest.com Twym przyjacielem :D W dzisiejszych czasach nie trzeba wydawać fortuny na czasopisma i albumy wnętrzarskie, aby nabić sobie głowę ciekawymi inspiracjami wnętrzarskimi.

 

 

Skoro zbudowałeś piękny dom z bala (jak widzę na Twoim awatarze), to może idź w moje ślady, i gospodarczy postaw z szachulca lub pruskiego? Pięknie to przełamuje ściany z bala, i pozwala uniknąć monotonii. No i jest jeszcze mur mieszany: cegła rozbiórkowa z kamieniem łupanym. Piękne, Jednak tutaj nie mi oceniać koszt takiej ściany. Tuszę, że nie najniższy....

Popatrz sobie na galerie Daniela SiS, czy Polski Drewnianej, jak pięknie komponują się domy z bala ciosanego, z budyneczkami z muru pruskiego, czy szachulca.

Jeszcze taniej, byłoby postawienie "oszukanego szachulca". Wiem, że wiele osób się na to żachnie, ale kryzys mamy ;-) Mam na myśli budynek ze szkieletu, tynkowany z nałożonymi deskami imitującymi rygle i słupy szachulca.

Coś takiego:

[ATTACH=CONFIG]226920[/ATTACH]

Znam Polske Drewniana, mamy ich projekt. Stronka od jakiehos czasu bardzo wypiekniała, i faktycznie jedyne co do nie przemawia wizualnie to budynki gospodarcze ze strony polski drewnianej. Tak na marginesie urzekły mnie ich projekty i była to miłość od pierwszego wejrzenia, bo są odtwórcze i podniołsły z upadku stare polskie wzornictwo. Co do poziomu wykonania projektów, prawidłowości obliczeń materiału itd... to już inna bajka. Dobrze mieć dobrego cieślę, który wyłapie to co cywile i gryzipiórki przeoczą. Kilka razy dosyłano nam fragmenty projektu, który był niekompletny, lub czesc w lustrzanym odbiciu itd. I tak w końcu słupy werandy i ganku maja różny krój... Teraz to nieważne, ale profesjonalne to to za bardzo nie było. Co do muru pruskiego... Nie ten region, i faktycnie tak jak Jerzy uważa, wydaje mi sie za dużo szczęścia. Budynki z otoczakami w podmurówce itd baardzo fajne. ja mam mało miejsca i budynek najlepiej jak by nie wybijał sie przed orkiestrę, ale też żeby nie raził swoją odmienną stylistyką. Co do kryzysu swiatowego / i globalnego ocieplenia, ze o epidemii grypy nie wspomnę/ to cięcia budżetowe skłaniają mnie do taniego acz efektownego rozwiązania... Niebawem dojrzeję... oby budżet tez dojrzał. Wojcieszek, ta fotka to chyba szkieletor z wioski w Urzucie? Czy sie mylę? Sporo uroku aja ich domy.

Zdanek

chyba już Olszak nie sprzedaja domu o nazwie przykop, ta nazwa chyba zaostala zastrzezona prez jednego z wykonawcow ktory wspolpracowal, czy wspolpracuje z Olszakiem. Ale spredaje bardzo podobny projekt pod inna nazwa. Poszperaj sobie na ich stronce.

Malo sie ty ostatnio dzieje na forum, moze juz wszystko zostalo powiedziane? No bo chyba ta cisza nie oznacza ze ludzie juznie chcą stawiac drewniaków? Pozdrawiam wszytskich budujących i zamierzających budowac drewniaki, bo komfort mieszkania jest nieporównywalny do wszechobecnych muroańców. Każdy niech buduje tak jak mu się marzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście mało jest projektów, które poza architekturą maja dobre wyliczenia i projekt techniczny. Nie ma co się jednak dziwić, skoro konstruktorzy poza czystą teorią nie maja wiele wspólnego z praktyka. Dobre projekty techniczne to te, które są opracowywane z cieślą albo robione przez mistrza ciesielskiego w programie dietrichs.

Jeżeli chodzi o dawny Przykop to teraz jest Spychowo.

Myślę, że dużo jeszcze do powiedzenia i do postawienia.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Po spędzeniu wielu godzin przed komputerem celem wybrania projektu domu z bala i firmy, postanowiłem zasięgnąć jeszcze opinii Waszej.

Kredyt jest, działka jest, projekt jest.

Mój wybór padł na dwie firmy: Pierwsza to KANADYJSKIE DOMY, czyli Pan Zbigniew Szewczyk. Druga to firma AGANT z Wieliczki,

Czy ktoś z Was miał do czynienia z którąś z tych firm i mógłby podzielić się ze mną swoimi opiniami na ich temat? Byłbym bardzo wdzięczny.

Z Panem szewczykiem już kilka godzin przez telefon przegadałem, spotkaliśmy się też osobiście, żeby przedyskutować projekt, gdyż wybrałem właśnie jeden z jego oferty. Ciągle jednak waham się nad wyborem firmy. Buduje się pod Rzeszowem. Pozdrawiam balowiczów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma Szewczyka była tu wielokrotnie przywoływana i polecana. Napisz do Agi Jeżyk. Nie ma tu chyba drugiej babeczki, która w sposób bardziej precyzyjny przedstawi Ci czego powinieneś się spodziewać. Firmy z Rzeszowa nie znam. Jedyne co może niepokoić to owe bale syberyjskie na które sporo osób z tego forum ma uzasadnioną awersję. Wystarczy poczytać trochę ten wątek.

Swoją drogą wspólczuję wszystkim rozpoczynającym budowę od 2014 roku. Nowe normy praktycznie uniemożliwiają uzyskanie pozwolenia na budowę w technologii bala bez docieplenia. Niedługo urzędasy i technokraci będą ludziom wybierać kolor kibla :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma Szewczyka była tu wielokrotnie przywoływana i polecana. Napisz do Agi Jeżyk. Nie ma tu chyba drugiej babeczki, która w sposób bardziej precyzyjny przedstawi Ci czego powinieneś się spodziewać.

 

Napisz do Agi ... napisz ... ;)

 

A tak poważniej - pytaj śmiało. Co wiem - powiem.Na dzień dzisiejszy mieszkam trzeci rok i jest ok.Na pytanie czy budowałabym jeszcze raz z tą firmą - odp. TAK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy przyziemiu mieszkalnym jest to rzeczywiście kłopotliwe. Na swoim przykładzie wiem, że impregnując nawet z dokładnością laboratoryjną i tak sie nie zapobiegnie penetracji wody w głąb spękalin. U mnie problem jest mniejszy, bo bal o wiekszej średnicy, więc przesunięcie w osi było możliwe i okap jest naturalny, ale i tak pilnuję coby śnieg nie zalegał. W Twoim przypadku lekkie pochylenie wieńca ceglanego by nie zaszkodziło choć pewnie kamieniarz się nie będzie cieszył ;) Szkoda jednak tak piknej hacjendy na żer wodzie dawać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojcieszek zrób kapinos z blachy , a żeby nie szpeciło nakryj ją deską . Mam kapinosy z desek i leżą już sześć lat deszcz i śnieg średnio na nie pada więc liczę że poleżą jeszcze z drugie tyle.

A domek piknie rośnie hej , konsekwencja w stylu i dbałość o szczegóły daje świetny efekt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...