Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witajcie w Nowym Roku:)

Mam zimny problem:( wieje mi spod podwaliny. Ma ktoś pomysł czym to na wiosnę uszczelnić? Myślałam o jakimś elastycznym kicie? Po uszczelnieniu pójdą na łączenie bal-piwnica okapy z blachy. Niemniej musze czymś te dziury zatkać bo drewno się zeschło i wieje mi:o

U nas piwnica użytkowa, docieplona fest styropianem i cały ten styro też wystaje poza obrys bali ale cieplutko w niej że ach!:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieliśmy bardzo nierówną płytę i pod podwalinę położyli pasy izolacji (to czarne co widać na zdjęciach). Przez to, że niczym przed położeniem nie wyrównali jak wiatr zacina to czuję jak wieje ze szpary pomiędzy podłoga a belką. A że mamy podłogówkę to dużo ciepła nam ucieka tamtędy. Od zewnątrz będą położone takie "parapety" jak na fotce a piwnica będzie obłożona łupkiem szarogłazowym (taki mamy na kominie) ale i tak czymś trzeba uszczelnić przed zamontowaniem ich.

I druga sprawa, która nie daje mi spokoju to "zatkanie" tych trójkątnych szpar przy ścianach szczytowych. Wiem, wiem już kiedyś poruszałam ten temat i wycinanie deski w ząbki odpada :no: bo nie będę męża łaciny wysłuchiwać co to ja mu wymyślam :no: Myślałam aby naciąć belki i wtedy w to wsunąć deskę-maskownicę. I zrobić to albo od zewnątrz albo od wewnątrz. Jak nie wieje jest ok ale jak wieje tak jak ostatnio to czuć wiaterek :rolleyes:

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg

 

 

Tak, tak już słyszałam bale brzydale:p w tym roku się za nie bierzemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadejszła zima i przyszły mrozy. Kto ma ciepło, a kto ma zimno w swojej balowej chatce ? No przyznać się !

Skończyłem wreszcie ocieplanie pierwszą warstwą wełny i zaczyna to wyglądać przyjemnie

jeśli jest dobry system ogrzewania dobrany do potrzeb.

Tego się nie odczuje. Kwestia 15-30kW pieca :) tylko po rachunku wyjdzie ile kosztowało utrzymanie 20st przy -20 na zewnątrz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oooo witaj Piotr. Przyda się twoje wsparcie w tym temacie, bo szkoda takich ładnych domów. Ostatnio nie ma mnie na forum co prawda ale wracam do świata żywych. pozdrawiam

 

Trochę mało tu zaglądam, ale spróbuje to zmienić. Będziesz na Budmie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

kolejne pytanie

Przyszedł czas by zastanowić się nad ściankami działowymi. Będę miał dom z bala wielkoformatowego niedocieplonego (mam nadzieje, że nic w terminologii nie pomieszałem) wiem, że mam opcje ścianek murowanych, albo konstrukcji szkieletowej, albo z mniejszych bali... drodzy forumowicze, możecie doradzić? wiem, że to rzecz gustu, a co do ścianek szkieletowych obawiam, się, że to będzie słabo wyglądać. może ktoś będzie mógł podzielić się fotkami, byłbym wdzięczny. skłaniam się ku ścianie murowanej, bo nie wiem jak wyglądają inne opcje- nie chcę popełnić błędu a namierzyłem bardzo mało materiałów na ten temat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

kolejne pytanie

Przyszedł czas by zastanowić się nad ściankami działowymi. Będę miał dom z bala wielkoformatowego niedocieplonego (mam nadzieje, że nic w terminologii nie pomieszałem) wiem, że mam opcje ścianek murowanych, albo konstrukcji szkieletowej, albo z mniejszych bali... drodzy forumowicze, możecie doradzić?

 

Chyba najczęściej spotykane rozwiązanie to: parter - ściany murowane, a na górze szkielet. Jeśli mówimy oczywiście o domu z użytkowym poddaszem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

kolejne pytanie

Przyszedł czas by zastanowić się nad ściankami działowymi. Będę miał dom z bala wielkoformatowego niedocieplonego (mam nadzieje, że nic w terminologii nie pomieszałem) wiem, że mam opcje ścianek murowanych, albo konstrukcji szkieletowej, albo z mniejszych bali... drodzy forumowicze, możecie doradzić? wiem, że to rzecz gustu, a co do ścianek szkieletowych obawiam, się, że to będzie słabo wyglądać. może ktoś będzie mógł podzielić się fotkami, byłbym wdzięczny. skłaniam się ku ścianie murowanej, bo nie wiem jak wyglądają inne opcje- nie chcę popełnić błędu a namierzyłem bardzo mało materiałów na ten temat...

 

Polecam na dole tez bale tylko mniejsze bo szkoda miejsca ale murowane scianki "sztywne" w osiadającym domu z bala moga stanowic problem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów. Ja swój domek z płazów zbudowałem w maju 2013 r. U mnie ścianki działowe na parterze są z płazów a w łazience szkieletowa. Długo szukałem wykonawców i znalazłem sprawną ekipę z okolic Zakopanego. Znają się na sztuce. Służę pomocą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...