Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

[quote=מרכבה;6373303

Cenne było by napisanie, nie było nas w domu 2 dni .. a temp spadła o 2-3st .

 

 

Proszę bardzo - nie było nas 1 dzień, temperatura spadła o 2-3 stopnie w zależności od pomieszczenia.

Żeby było bardziej komfortowo właśnie instalujemy gaz. Ściany mają 28 cm grubości z ociepleniem.

Nikogo nie mam zamiaru przekonywać, że mam ciepło w domu. Nie czytam dokładnie wątku i nie bardzo wiem o co chodzi w tej dyskusji o ogrzewaniu, o pieniądze? o to, żeby nie ogrzewać wogóle? o wyższości jednej technologii nad drugą? a może o to, że moja racja jest "mojsza niz twojsza":lol2:?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

nad drugą? a może o to, że moja racja jest "mojsza niz twojsza"
nie technologi ... tylko mocno subiektywne opinie w niczym nie pomagają.

Staram się to uświadomić.

W najnowszym muratorze jest przestawione zupełnie coś innego ... o czym nie raczy się mówić .. masa problemów które nie powinny mieć miejsca w budownictwie.

A mają przez opinie niczym szary jest mój tak szary iż najszarszy na świecie :D

 

Uwierz ludzie lubią sobie opowiadać różne rzeczy ... o ciepłych ścianach z 60cm cegły która to równa się temu co jest w pakiecie szybowy

4/16/lowE/4 . U 1,1 W/m^2K (współczynnik przenikania ciepła)

 

Można pisać różne rzeczy itp ... ale kto nie mieszkał w drewnianym domu ... ten może się zachwycać ..

Za chwilę wylecą na mnie bo co ja chcę ... otóż w brew temu co się wydaje ... stara chałupa oszalowana z zewnątrz i otynkowana w środku.

No ale nie bo wystarczy że coś powstało w XXI i już to świadczy iż taki dom ma przypisane zasługi.

 

Widzisz masz 28cm .. w tym pewnie 15 -izolacji ... w przeliczeniu na grubość bala wychodzi 60cm ... tyle musiało by być litego drewna bez żadnych wgłębień itp.

I dobrze trzyma ciepło 2-3st na dzień tragedii nie ma.

 

Fakt wbijam szpile ... ale chcę zmuszać do myślenia potencjalnego inwestora.

 

Żeby było bardziej komfortowo właśnie instalujemy gaz. Ściany mają 28 cm
ktoś ma kredyt i nagle musi jeszcze dokładać ...(nie Wy oczywiście) ale inni którzy chcą.

W przeciwieństwie do murowanych domów ... w domu z drewna można dużo taniej wykonać izolację ...

bo odpada mokra robota.

No ale trzeba chcieć się otworzyć ... na szukanie rozwiązań ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie pytałem, bo nie widać na dachu grzybka. Sam początkowo też myślałem o wywietrzniku w kanale komina,ale przy bliskiej odległości i podobnym układzie otworów wentylacyjnych ( z boku komina) odradzono mi to rozwiązanie. Z tym, że ja mam zwykłą wentylację grawitacyjną i możliwość "cofek" powietrza była realna . Edytowane przez marmur7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ten wątek to cudowna kopalnia informacji.

Przymierzamy się do przeniesienia domu z bali i wykorzystania go jako tak zwanego domku ogrodnika. Ma mieć koło 50 m2.

Czy ktoś ma kontakt do sprawdzonej i nie strasznie drogiej ekipy, która podejmuje się takich zadań?

Gdzie znajdowaliście swoje domy do przeniesienia? W ogłoszeniach, czy sami jeździliście i szukaliście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ten wątek to cudowna kopalnia informacji.

Przymierzamy się do przeniesienia domu z bali i wykorzystania go jako tak zwanego domku ogrodnika. Ma mieć koło 50 m2.

Czy ktoś ma kontakt do sprawdzonej i nie strasznie drogiej ekipy, która podejmuje się takich zadań?

Gdzie znajdowaliście swoje domy do przeniesienia? W ogłoszeniach, czy sami jeździliście i szukaliście?

 

 

http://forum.muratordom.pl/member.php?113760-maciej74

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ten wątek to cudowna kopalnia informacji.

Przymierzamy się do przeniesienia domu z bali i wykorzystania go jako tak zwanego domku ogrodnika. Ma mieć koło 50 m2.

Czy ktoś ma kontakt do sprawdzonej i nie strasznie drogiej ekipy, która podejmuje się takich zadań?

Gdzie znajdowaliście swoje domy do przeniesienia? W ogłoszeniach, czy sami jeździliście i szukaliście?

 

Witam,

 

my z mężem sami jeździliśmy po Polsce i szukaliśmy domu, wyszukałam ogłoszenia w necie, zaznaczyłam na mapie i ruszyliśmy w trasę. Na początku oczywiście spotkaliśmy się z cieślą i wypytaliśmy na co zwrócić szczególną uwagę oglądając dom. W sumie zrobiliśmy prawie 3tys. km, ale udało się znaleźć dom w bardzo dobrym stanie, poprosiliśmy cieślę jeszcze o podjechanie i sprawdzenie domu. Wymieniliśmy tylko podwalinę na nową.

 

Nam dom składała firma z Podlasia http://sekata-chata.podlasie.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Romana, czy można gdzieś na forum zobaczyć Wasz dom po złożeniu? Przyznaję, że nie potrafię się sprawnie poruszać na tym forum....

Cena 80 tys ze strony firmy, którą podałaś trochę odbiega od tej, na którą liczymy ;) zwłaszcza, że domek ma służyć głównie jako ogrodowa graciarnia. Chociaż tak się rodzina zapaliła do pomysłu przenoszenia takiego domu, że myślimy też o takim rozwiązaniu przy stawianiu domu letniego nad morzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Romana, czy można gdzieś na forum zobaczyć Wasz dom po złożeniu? Przyznaję, że nie potrafię się sprawnie poruszać na tym forum....

Cena 80 tys ze strony firmy, którą podałaś trochę odbiega od tej, na którą liczymy ;) zwłaszcza, że domek ma służyć głównie jako ogrodowa graciarnia. Chociaż tak się rodzina zapaliła do pomysłu przenoszenia takiego domu, że myślimy też o takim rozwiązaniu przy stawianiu domu letniego nad morzem.

 

Musisz zadzwonić i zapytać o cenę rozłożenia i złożenia. My nie zapłaciliśmy 80tys, rozłożenie, przewiezienie i złożenie (robocizna) kosztowało nas znacznie mniej, nawet nie połowę tej kwoty, a dom, który przenosiliśmy był duży 13,5mx8,5m, wysokość od gotowej podłogi do belki stropowej 2,84m. Nie sugeruj się tą ceną ze strony internetowej, najlepiej zadzwoń i zapytaj o orientacyjne koszty. Zdjęcia wklejałam jakiś czas temu w tym wątku, ale wyślę Ci kilka na maila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wstępnie umówiliśmy się już na oglądanie przeniesionych domów z jednym z wykonawców, dzięki Domderlis :) bez oglądania na pewno się nie obejdzie

 

Romana, jeszcze raz dziękuję za pomoc, już odpisałam na Twoją wiadomość

 

coraz bardziej mi się podoba pomysł z przenoszeniem starego domu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda to ,że wg nowego prawa budowlanego skończyło się budowanie z bala bez ocieplenia ? Ciekawe czy górale będą ocieplać chałupy ?
i bardzo dobrze, w ogóle wyrugować smrodzenie węglem, jedyny dopuszczalny piec to na drewno.

Ludzie czy do was dociera ? iż przejadacie 1-2kg pożywienia, 3-4 litry płynów i 20-25 kg powietrza dziennie !

 

Chałupa z samego bala nie jest już ciepła ... ponieważ odnośnik porównawczy jakim była ściana ceglana 60cm .. już dawno nie jest aktualny.

Porównajmy 20cm bal z U 0,7 W/m^2K z czymś co ma poniżej 0,1 W/m^2K .

Szczelność powietrza takiego domu jest gorsza niż tego co był lepiony gliną i szalowany deskami ! ale można sobie język strzępić ...

Potem argumenty iż można ubrać cieplejszy sweter.

Dobra izolacja do podstawa, kto powiedział iż musi to być wełna czy styropian ... zaglądał ktoś w link w mojej stopce ?

 

Budując cieplejsze domy śmiało możemy być samo wystarczalni energetycznie ! zamiast 20mp drewna

może być tylko 3-4 mp drewna ... robi różnicę !

Ale pierwsze trzeba aby opuściły nas pewne gusła budowlane - typu oddychające ściany itp.

Wentylacja jest od zapewnienia świeżego powietrza, nie ściana niczym durszlak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i bardzo dobrze, w ogóle wyrugować smrodzenie węglem, jedyny dopuszczalny piec to na drewno.

Ludzie czy do was dociera ? iż przejadacie 1-2kg pożywienia, 3-4 litry płynów i 20-25 kg powietrza dziennie !

 

Czy kolega Zapluskwiony nie jest przypadkiem jakimś ekoterrorystą? Bo ten wpis daje sporo do myślenia. Nick też jakiś dziwny kolega wybrał:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...