Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

marmur7 - dzięki za odpowiedź

A skąd jesteś (jeśli można wiedzieć)? Nie, żebym miał nawiedzać - szanuję mir domowy każdej osoby - no chyba, że lubisz się chwalić :p (a jest czym). Ja po prostu mam już projektowany domek przez panią współpracującą z Logsem, a moją zagwozdką jest zachowanie starostwa z mojej okolicy w sytuacji stawiania takiego domku i nowych warunków technicznych (zniknęło sławetne LUB czasopisma). Na różnego rodzaju wycieczki bym się zgodził, ale nie na urzędowe :).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Przepis dotyczy domów na które pozwolenie wydawane jest od 2014 roku, szczęśliwie więc ominęła mnie ta przyjemność. Starostwo w zasadzie nie ma prawa wydać Ci pozwolenia jeśli dom nie ma w projekcie docieplenia. Ten idiotyczny przepis nie uwzględnia specyfiki domów drewnianych, jest ewenementem w skali europejskiej i obrazuje rolę lobbingu styropianowego ( a niektórzy powiedzieliby, że skalę łapówkarstwa ) w Polsce. Przepis zmusza inwestorów do kombinatorstwa i wprowadzania do projektu docieplenia, którego w praktyce i tak nie wykonują.

Moja hacjenda stoi w okolicach Poznania. Jesli byłbyś w okolicy i chciałbyś zobaczyć co i jak - nie ma problemu, napisz na priv.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych balowiczów. Mam wielką prośbę. Ponieważ zgłaszają się do mnie osoby z całej Polski,poszkodowane przez byłego forumowicza Zbyszka57, gdzie możecie przestrzegajcie przed tymi ludźmi.

http://www.ofachowcach.pl/Opinie.aspx?Fachowiec=79903

Np.kiedy ktoś prosi o polecenie firmy budującej z bala piszcie, jakiej NIE polecacie.

My z Mężem od roku mieszkamy w spartańskich warunkach na budowie, z dzieckiem, bo jak wiecie zostaliśmy przez nich okradzeni. teraz dzwonił do mnie pan spod Torunia, który przelał im 140 tys. chyba rok temu i nie ma ani drewna, ani kontaktu z firmą. Nic. Puckowie zniknęli. Facet był u nich w Lisówku ale oczywiście dom był zamknięty. Dlatego piszę tego posta. Wg. mnie to już wychodzi poz oszustwo, jest kradzieżą i podchodzi pod sprawę karną, nie cywilną. Facet jest załamany, nie wie, co robić. Ja wiem, ale cały czas się waham, bo moje działanie było by pogrążeniem jednaj z córek Zbyszka, po prostu nie wiem, czy mam ochotę na otwartą wojnę.

Ale - należy im się to. Po moich rozmowach z poszkodowanymi jestem po prostu wk..ona i zadziwiona, jak tacy ludzie mogą kontynuować działalność, bezkarnie. Na prawdę bezczelność i bezwzgledność tych ludzi jest dla mnie, zwykłego zjadacza chleba, zadziwiająca.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kaśka ty się nie czaj tylko szabelka w dłoń i do sądu , takiemu trzeba dać nauczkę inaczej będzie nadal oszukiwał.

Pamiętam wypowiedzi zbyszka57 na forum i jeśli chodzi o gadane to niejednego posła by zawstydził.

Mam nadzieję że jakoś wam się poukłada pomyślnie historia z domem , trzymam kciuki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy pojawiła się ta sprawa, myślałem początkowo, że to pomyłka, że chodzi o inną osobę. Sam również prosiłem Z. o wycenę mojego projektu - wydał mi się jednak zbyt drogi. Z perspektywy czasu można rzec, że niebiosa czuwały nad nami..

Kaśka - z postu wynika, że Wasz domek, póki co, niesprzedany. Zmieniliście plany czy chwilowy brak klienta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maciej74 - dzięki za odpowiedź

 

Z płytkami dla mnie to nie problem (są też ładne w odpowiednich cenach), zastanawia mnie czy pod taras drewniany (tu mam problem z konstrukcją - a jestem na etapie projektowania domu) trzeba lać jakieś fundamenty (i tak pod dom będą robione). Na końcu tarasu i tak będę musiał wylać i zezbroić konstrukcję pod 3 słupy (taras zadaszony), a położenie płytek to dla mnie nie problem (kilka ładnych lat zajmowałem się kładzeniem płytek).

Nie wiem jak skonstruować (może jakiś link ktoś ma na podorędziu) i ile może kosztować taras drewniany?

 

Dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maciej74 - dzięki za odpowiedź

 

Na końcu tarasu i tak będę musiał wylać i zezbroić konstrukcję pod 3 słupy (taras zadaszony), a położenie płytek to dla mnie nie problem (kilka ładnych lat zajmowałem się kładzeniem płytek).

Nie wiem jak skonstruować (może jakiś link ktoś ma na podorędziu) i ile może kosztować taras drewniany?

 

Dzięki i pozdrawiam

 

U siebie wykonałem taras na fundamentach, ale teraz zrobiłbym inaczej. Przede wszystkim koszty - ława , zbrojenie, ścianki fundamentowe, podsypka, chudziak , wylewka czyli kupa betonu za sporą kasę. Tymczasem przy tarasie drewnianym wystarczą stopki fundamentowe , słupki , legary i właściwa konstrukcja na gotowo.

Maciej ma rację - przy drewnianym domu płytki na tarasie pasują chyba najmniej. Jedynym usprawiedliwieniem dla betonowego tarasu jest okładzina kamienna - trwała, świetnie wygląda, choć znów nie jest opcją tanią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michuzg

jak nie będziesz się pchał w drewno tekowe a np naszą deskę modrzewiową i robotę wykonasz ze szwagrem to myślę że do 2,5 tyś to max .

żywotność takiego tarasu zadaszonego to dorzywotność twoja :) czyli jak już to wymieniać będą twoje dzieciaki .

Aglar

ładna chata Ci rośnie , jakie masz wymiary belek . Kolorek ścian pierwsza klasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciej ma rację - przy drewnianym domu płytki na tarasie pasują chyba najmniej. Jedynym usprawiedliwieniem dla betonowego tarasu jest okładzina kamienna - trwała, świetnie wygląda, choć znów nie jest opcją tanią.

Pasuje też do drewnianego posadzka z cegły układana np w "jodełkę" cieńszą stroną na górę. :)

 

Aglar Pamiętam jak oglądałem ten projekt i pamiętam, że było okno narożne ze słupkiem. Kłopotliwa sprawa - pomyślałem.

Opalałeś drewno, czy to taki impregnat? A tak ogólnie to ładnie to Wam wychodzi. Pozdrów Małżonkę.

 

Kasia. Pamiętam Zbycha, jak zachwalał domy z drzewa z Syberii. To, co opisujesz, to się w głowie nie mieści.

zrobicie jak uważacie. Nieprzyjemna sprawa - sądy itd. Rozumię Was i szczerze współczuję. Często mnie zbychu irytował, bo wg niego drzewo z Rosji było najlepsze, zaś polskie drzewo było wg niego kiepskiej jakości. Na pewno drzewo z Syberii jest lepsze, ale wiele, wiele droższe. Pozdrawiam Artystów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie był mnie prawie miesiąc ale budowa domku postępowała prawie normalnie( pewne przerwy były związane z dużymi opadami). Dach jest skończonyzdjęcie.JPG 1d.jpg,zdjęcie.JPG 2d.jpg.Prace ziemne związane z oczyszczalnią ścieków też są skończonezdjęcie.JPG 2o.jpg,zdjęcie.JPG 1o.jpg,zdjęcie.JPG 3o.jpg,ścianki działowe też na ukończeniu.Teraz kolej na studnie głębinową i okna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Przed chwilą dokonałem rejestracji na forum ponieważ mocno interesuję się budową domu z bali. Czy ktoś z Was, kto jest właścicielem podobnego domu jest z okolic Bydgoszczy? Jeśli tak, bardzo proszę o kontakt, chciałbym zapytać o kilka kwestii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jerzy, o ile nasze drewno nie jest właśnie polskie... jak najbardziej istnieją takie przypuszczenia. Mam świadka, który tak twierdzi, ich byłego pracownika. Dlatego potrzebuję namiar na rzeczoznawce sądowego, który zbada nasze bale i jego werdykt byłby podstawą w sądzie. Wtedy to już sprawa karna i my nic nie płacimy. W tej chwili proces cywilny kosztował by ok. 10 tys. i po prostu nie mamy tych pieniędzy. Poza tym ściągalność z nich żadna, nie miało by to sensu.

Marmur, na razie dzielimy działkę, a to w pl trwa, więc domu do sprzedaży nie ogłaszaliśmy. I tak będzie do sprzedania trudny, technologia, miejsce, wielkość działki to same zaporowe czynniki.

Tak czy inaczej na pewno następny dom też będzie z bali. Sami najlepiej wiecie, dlaczego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiu

Lista biegłych sądowych jest ogłaszana na stronach Sądów Okręgowych.Inna sprawa,że taka opinia sporządzona za zlecenie prywatne nie jest wiążąca dla Sądu i Sąd na rozprawie powoła jeszcze raz biegłego.Więc może trzeba zacząć od złożenia zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa powołując się na zeznania byłego pracownika,a tz organy same powołają biegłego lub zlecą ekspertyzę jakiemuś laboratorium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...