Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

[ATTACH=CONFIG]270166[/ATTACH]

 

dzieki marmur7

tylko gdzie szukac takiego wieszaka jak zaznaczylem na rysunku?

w sklepach najpierw dlugo musze tlumaczyc co mam na mysli a pozniej slysze 'nie ma' : /

 

w katalogu 'Wkret-met' znalazlem cos na podobienstwo wieszaka (katownik nastawny) tylko ze szczelina krotka i sztuka kosztuje ok. 4 zl a potrzeba ich 80

 

musze cos wymyslic do poniedzialku bo tego dnia mam mam zapewnic front robot 'fachowcowi'

 

pozdrawiam

 

możesz otwory zrobić w deskach , kładziesz parę sztuk na siebie nawiercasz dwa otwory a reszta wyżynarką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pikne detale, pikne chatki, choć przyznam, że zdziwiłem się widząc folię przeciwwietrzną Tyveka zamontowaną napisami do wewnątrz budynku.

No właśnie. Za moment czeka mnie ten zabieg i też chcę założyć folię napisem na zewnątrz, czyli do ściany z bali (zastosuję Tyvek Housewrap). Uznałem, że robi się to analogicznie jak w folii dachowej. :confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o folie tyvek to jest kilka jej rodzajów do poszczególnych zastosowań. Po konsultacjach zastosowany został ten właśnie model folii, konkretnie do tego domu,tak jak na zdjeciach i pod ekofiber....którym owe ściany będą ocieplane. Często firmy robiące ocieplenie ekofibrem nie stosują żadnych folii, wynika to z jego ( ekofibru ) właściwości.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Za moment czeka mnie ten zabieg i też chcę założyć folię napisem na zewnątrz, czyli do ściany z bali (zastosuję Tyvek Housewrap). Uznałem, że robi się to analogicznie jak w folii dachowej. :confused:

 

i dobrze uznałeś folia prtzepuszcza wilgoć z warstwy ocieplenia do szczeliny dylatacyjnej ktura powinna być wentylowana i odprowadzać ją do góry .

Ja nawiercam jeden otwór f10mm co 60cm w podwalinie a u góry wyprowadzić można w np ściankę kolankową . U góry dwa otwory f12mm na 60cm ściany.

Edytowane przez maciej74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o folie tyvek to jest kilka jej rodzajów do poszczególnych zastosowań. Po konsultacjach zastosowany został ten właśnie model folii, konkretnie do tego domu,tak jak na zdjeciach i pod ekofiber....którym owe ściany będą ocieplane. Często firmy robiące ocieplenie ekofibrem nie stosują żadnych folii, wynika to z jego ( ekofibru ) właściwości.

Pzdr

 

Ok, folie przeciwwietrzne Tyveka różnią się gramaturą a zastosowany tutaj Solid jest nieco grubszy od standardowego Housewrap. Jednak zasada i kierunek paroprzepuszczalności i izolacyjności wiatrowej jest taki sam dla wszystkich folii tego typu. Ekofiber ma specyficzne własciwości, ale właściwie co uzyskujecie montując folię w ten sposób ? Przecież folia będzie zatrzymywać parę wodną w budynku. Wszystkie dostępne schematy zastosowań Tyveka pokazują kierunek montażu folii napisami na zewnątrz ( choćby ten poniżej ) dlatego przyznam, że nie rozumiem sensu odwrócenia folii, jak na przykladowych zdjęciach z Twojego linka. Może jednak jako laik, popełniam jakiś błąd logiczny ?

http://www.proidea.hu/termekujdonsagok-1/tyvek-solid-silver-lelegzo-alatethejazat-5993/rwbautech_tyvek_alatathejazat_beeputm.jpg

Edytowane przez marmur7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufff wracam na forum po załatwieniu pozwolenia na budowę i kredytu. Nieźle się człowiek musi nabiegać zanim cokolwiek da się postawić.

Moja ekipa właśnie kończy fundamenty więc czas pomyśleć o kolejnych pracach.

 

Rozglądałem się za dachówką rustykalną i podoba mi się to co montuje Daniel SIS:

https://www.facebook.com/672882519397921/photos/a.825990100753828.1073741838.672882519397921/825990197420485/?type=3&theater

 

Czy ktoś wie kto jest producentem tej dachówki ?

Ja znalazłem coś podobnego:

http://www.obud.pl/dachy,art,5406,dachy_skosne,ceramiczna_dachowka_firmy_wienerberger

 

Szukam dalej, może ktoś poleci coś wartego uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

a u nas wczoraj popłynęła pierwsza woda ze studni głębinowej.Wydaje się prawie dobra (trochę jest osadu i przez to mętnawa ale bez tragedii)Za miesiąc zrobimy badania i się zobaczy,a na razie musimy znależć ujście.Pewnie będzie trzeba odprowadzać do rzeczki.Wczoraj też musieliśmy pozbyć się gniazda os,które zostało zbudowane w jednym z garaży.Dobrze,że firma przyjechała od razu,bo nie bardzo pewnie czuliśmy się na własnym podwórku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o połączenie podwaliny z fundamentem tak aby fundament nie wystawał szerzej niż ściana domu.

Jak to rozwiązaliście na swoich budowach ??

 

Widzę że stomasz tak robi:

http://www.stomasz.pl/portfolio/dom-wojnowo/

 

Myślę że wysuwają podwalinę 2-3cm na zewnątrz fundamentu i potem dają płytkę imitującą kamień 2-3cm grubości. Mam rację ??

 

Mi zaizolowano 5cm stryopianem fundament i zastanawiam się czy na to przyklejać płytki i robić jakieś okapniki czy jednak od poziomu ziemi wyciąć steropian, wysunąć podwalinę i dać płytkę imitującą kamień, wtedy nie trzeba robić okapników. Co o tym sądzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdanek. To nie tak z tymi płytami imitującymi kamień:

Masz dwie możliwości:

- jeśli stawiasz dom na fundamencie, bez podpiwniczenia, wtedy na etapie budowy fundamentu, przednią jego część wykonuje się z ciosanego kamienia. Często, na samej górze, zamyka się to koroną z cegły stawianej na sztorc. Dajesz rozbiórkową piaskowaną, albo cegłę kraśnicką, i wygląda to przepięknie.

Upierdliwsze to bardziej, niż normalne wylewanie betonu do szalunku, no i więcej kosztuje, ale żadna płytka tego nie zastąpi. Następnie kamień jest fugowany zaprawą cementową. Oczywiście tak czy inaczej, musisz wykonać hydroizolacje na szczycie fundamentu. Na taki fundament, stawiasz "podwalyny" ;-). Z tego co widzę na zdjęciach, belka podwaliny wysunięta jest 1-2 cm poza obrys kamienia.. Napisałem "z tego co widzę", ponieważ ja mam drugie rozwiązanie...

- jeśli stawiasz dom na podpiwniczeniu, wtedy naturalnym jest, że trzeba wykonać warstwę ocieplenia od zewnątrz. Dlatego, aby obłożyć ściany kamieniem, po ociepleniu ścian piwnicy, położeniu siatki, otynkowaniu, i zaciągnięciu hydroizolacją pionową, wykonuje się wokół ścian, dodatkowy fundamencik, który jak półki okala cały dom. Fundament kotwiony jest do właściwego fundamentu przez styropian, na prętach stalowych. U mnie wyglądało to tak, że po odkopaniu fundamentu na głębokość szpadla, wprowadzono poziome kotwy, na których ułożono wzdłuż pręty zbrojeniowe. Szalunek, i wylewanie betonu. Na tak wykonaną półkę, kłądzie się kamień łupany. Grubość okładziny zmniejsza się stopniowo ku górze.

Strasznie upierdliwa robota z pasowaniem, obtłukiwaniem kamienia, i po zakończeniu całości z fugowaniem.

Wygląda to strasznie:-)

https://lh5.googleusercontent.com/-44nqcgEMWqk/UyYJ4qY0dDI/AAAAAAAAcWo/TJ2NsjddziU/s912/IMG_0469.jpg

Ale efekt końcowy jest obłędny.

Ja właśnie jestem w trakcie pokostowania swojej elewacji:

https://lh6.googleusercontent.com/-40CrbWXYtqY/U80z9ZQT88I/AAAAAAAAdTY/bsJJzFOXzkE/s912/DSC05845.JPG

(nie zwracaj uwagi na sztukowaną rynnę, prowizorka na czas pokostowania, i robienia ścieżek :-) )

Oczywiście, w takim wypadku, trzeba wykonać odpowiedni kapinos, który będzie odprowadzał wodę z powstałej półki na szczycie okładziny. U mnie na kapinos z cegły kraśnickiej (2x pokostowanej) pójdzie jeszcze wąski parapet z blachy, chroniący dylatację pomiędzy cegłą i podwaliną, przed zamoczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W najnowszym papierowym wydaniu Muratora znalazłam zdjęcie bardzo fajnej ścianki działowej z takim oto opisem:

..."Ściany działowe zbudowano z belek i zastrzałów,między nimi wstawiono płyty OSB,pokryto je tynkiem mineralnym zmieszanym z piaskiem i pomalowano."I tak się zastanawiamy czy między te płyty nie powinno się włożyć waty ,foli paraprzepuszczalnej?Nie jesteśmy też pewni czy takie płyty się tynkuje?Czy ktoś z Was ma takie ścianki?Może coś podpowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...