Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Borge. Dzięki. Staram się :D

Nie wiem jak często należy powtarzać pokost. Jeśli już będę powtarzał, to raczej na cegle. Kamień, to kamień. Na pewno mu nie zaszkodzi woda. A pokost tylko upiększa. Sądzę, że jak już, to nie szybciej jak za 4-5 lat. Za rok i tak będę miał całość terenu zagospodarowaną, i już nie będzie kurzu, brudu. A kamień polny, to nie piaskowiec, więc cholera go tak łatwo nie weźmie.

Dzięki za zdjęcia. Ja będę musiał zrobić kilka prób na deskach, i przedłożę "Inwestorce" do zaakceptowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Altax nie ma nic w ofercie do bielenia/wybielania drewna!!

Sadolin impregnat biało-kremowy, jest dość gęsty, taki bardziej oleisty, zakrywa bieląc po 1warstwie, ale strukture widać, po 2coraz mniej, ale chyba do wnętrza domu bym go nie dawałą, jakoś mi wydaje się "za gęsty" a do tego z uwagi ze jest tylko w 2,5litra opakowaniach wychodzi bardzo drogo! mi na altanę około 30m2 dachu poszło około 7 puszek, (malowałam słupy, dach z góry i od dołu -teraz myslę że z góry to mogłam innym tańszym kolorem, + boki ściany ok. 8m2,

 

Śnieżka biała jest w 10l. ale to jest zupełnie inny produkt, bardziej bym powiedziała akrylowy, i na bazie wodnym,- takie ja mam wrażenia po zapoznaniu się z tymi produktami,

drzwi kiedyś malowałam olej wybielający do parkietu 3v3, -też ciężka, olejsta ciecz, na ściany hm....? ja się nie zdecydowałabym,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tam sa kliny na tej fottce tylko trzeba wiedziec cos na temat budowy z płazow zseby sie na forum wypowiadac

 

Przede wszystkim aby się wypowiadać na forum trzeba się nauczyć pisać ! Widać spędziłeś za dużo czasu na budowaniu bo na lekcje w podstawówce to na pewno nie chodziłeś . I nie pij więcej bimbru bo zaczynasz mieć przywidzenia .Widzisz kliny -których nie ma !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jestem tu nowiusieńka i pewnie oberwie mi się nie raz za pytanie nie tam gdzie trzeba... ale od czegoś trzeba zacząć :)

Planuję budowę domu drewnianego - z bali drewnianych płaskich - czy w okolicach Bydgoszczy lub dalej (jeśli daleki transport wchodzi w grę) znajdzie się firma godna polecenia? Dom ma być całoroczny o powierzchni 100-120 m kw.

Szukałam sama i dostałam oczopląsu... dlatego pytam dobrze doświadczonych :)

Z góry dziękuję za odpowiedzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jestem tu nowiusieńka i pewnie oberwie mi się nie raz za pytanie nie tam gdzie trzeba... ale od czegoś trzeba zacząć :)

 

najlepiej od czytania forum ; ) tutaj jest taki temat

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?172034-Firmy-buduj%C4%85ce-domy-z-bali-jakie-polecacie

mozna przeczytac go od konca, nie bierz do budowy tej firmy ktora sie sama do Ciebie zglosi po takim anonsie, tylko taka ktora polecaja 'balowicze'

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich a zwlaszcza AsiaChceDom:)ja mam podobne odczucia i dylematy,na forum jest setki wpisów i trudno to wszystko ogarnac. Jesli ktos z Was posiadajacych juz dom znajdzie czas i poda mi namiary na ekipy przez Was przetestowane bede wdzieczna.Jestem z podkarpackiego,dom z bali,ciosanych,grubych,pow ok 150 m kw,całoroczny. Prosze o odp i pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich a zwlaszcza AsiaChceDom:)ja mam podobne odczucia i dylematy,na forum jest setki wpisów i trudno to wszystko ogarnac. Jesli ktos z Was posiadajacych juz dom znajdzie czas i poda mi namiary na ekipy przez Was przetestowane bede wdzieczna.Jestem z podkarpackiego,dom z bali,ciosanych,grubych,pow ok 150 m kw,całoroczny. Prosze o odp i pozdrawiam.
Proszę bardzo http://www.jawordomy.com .Jestem zadowolony - mieszkam dwa lata w domu przez nich zbudowanym.Super ekipa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji, że jestem nowy na forum na wstępie chciałbym się przywitać.

Od dłuższego czasu planuję budowę domu. Niestety aspekt finansowy nie daje mi możliwość realizacji marzenia tak szybko jakbym tego chciał.

Dlatego zaczęło mi coś chodzić po głowie. Otóż, wiem że domy z bali stawia się zazwyczaj z drzew iglastych takich jak sosna, jodła, świerk lub modrzew.

Jednak posiadam spory kawałek lasu (jeśli można to tak nazwać) olchowego. Wiem, że olsza nie jest dobrym materiałem budowlanym, jednak moje wymagania są takie aby w domu było ciepło i wytrzymał maksymalnie 15 lat. Traktowałbym go jako bardziej tymczasowe miejsce zamieszkania dopóki nie uda mi się zgromadzić środków na budowę domu z prawdziwego zdarzenia. Chciałby takie drewno oddać na tartak aby tam odpowiednio je przygotowali, o ile jest w ogóle taka możliwość przy drewnie olchowym. Dom miałby maksymalnie 60mkw. Jedynie co wymagam to aby był w miarę ciepły i nie padało mi na głowę.

Bardzo proszę nie linczować mnie za moje głupie pomysły. Jedynie na swoje usprawiedliwienie mam to, że brak pieniędzy pobudza mnie do myślenia, nie koniecznie mądrego.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Mam do Was specjalistów pytanie, czy moglibyście mi spojrzeć na ofertę z biura z gotowymi projektami na jeden dom z bali, żeby ocenić mi czy warto inwestować w budowe tego obiektu. Potrzebuje domek na działkę, całoroczny, ale nie jakiś mega luksusowy. Działkę mam 1,5 ha więc nie mam problemu tutaj z rozmieszczeniem go na terenie, zeby spełniał wymogi budowlane.

http://www.archeton.pl/gotowe-projekty-domow-w-technologii-bala-drewnianego, chodzi mi o dom o nazwie Ryś (e-669), on ma troszkę ponad 100 m kw.

Pytanie mam przedewszystkim, czy ta belka (kolumna) przed wejście mi wytrzyma kilka lat? Jak mamy dbać o takie domy drewniane, co i ile i czym się impregnuje drewniane konstrukcje które są narażone na mróz i deszcz?

Czy są jakieś ogólne, że tak powiem, "technicznie standardowe" problemy z domami wykonywanymi technologią bali drewnianych?

Z góry dzięki za każdą poradę i odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkich chcę się dowiedzieć czy stawianie domku z bala olchowego ma sens. Nie znam się kompletnie na drewnie dlatego chcę się dopytać. Z tego co wiem to olsza świetnie radzi sobie jako ogrodzenie. Nie ma to być dom na 100 lat ale tak jak zaznaczyłem, na 15.

 

Wydaje mi się, że to drewno nie nadaje się na większe konstrukcje. Większe niż np. instrumenty muzyczne, które notabene zrobione z olchy są bardzo dobrej jakości. Jest zbyt łatwe w obróbce... Może spróbowałbyś kupić drewno (sosnę, świerk) od lasów państwowych, albo od kogoś kto ma własne - iglaste...

 

Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...