Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Maciej74, piękny ten Twój dach. Czy nawiercałeś otwory pod gwoździe, przed przybiciem gontu?

 

Batkas. Takie samo pytanie zadałem budowniczemu mojego domu. Poinformował mnie, że na ślepą podłogę, kładą dwie warstwy płyty OSB (łączenia naprzemiennie). Obie warstwy są ze sobą skręcone. Następnie warstwa izolacyjna z rantem na ściany (nie pamiętam co to miało być).

Na to elastyczny klej, Dopytam się jutro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

batkas ja u siebie mam wylany beton zazbrojony na 5/6 cm i się sprawdza dodatkowo w betonie ogrzewanie podłogowe elektryczne . Mam też tak jak pisze wojcieszek i też jest dobrze choć w obu przypadkach nic się nie dzieje choć skłaniam się bardziej do wylewki lepiej trzyma płytki i ma mniejszą podatność na wibracje przy chodzeniu.

wojcieszek no co ty jak bym miał wiercić je jeszcze to bym, się zastrzelił wbijam gwoździe zwykłe 90mm/3mm straty są minimalne jedna klepka na 150 szt strzeli , wbijając gwoździa przebijasz dwa gonty wierzchni i ten pod spodem , trzeba umiejętnie to robić, uderzasz gwoździa 4,5 razy ostatnie dwa puknięcia są decydujące musisz tak walnąć by łepek licował z gontem walniesz za mocno złamiesz gonta , nie trafisz w gwoździa też złamiesz gonta łatwe do nauczenia .

dobra kończę i idę na dach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maciej74, podziwiam wysiłek, mnóstwo pracy z takim dachem, ale efekt imponujący.

 

A cóż to za przewody porozpinane na pierwszym zdjęciu? Jakieś rurki?

 

a to rurki do ogrzewania wody f1cm 100m rozprowadziłem je pod gontami ,taki experyment zobaczymy czy się sprawdzą

 

Maciej to ja wiem. Ja pytam jak powinien być połączony pierwszy bal z podwaliną a nie podwalina z fundamentem :)

 

oj sorry belka podwalinowa to jak wszystkie inne na pióro wpust czy obce .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie podpowiedzieć jak dobrze ułożyć płytki na podłodze w łazience na drewnianym stropie?

Macieju dach robi duże wrażenie.Piękny.

 

Jak powyżej wspomniane - dwie płyty OSB 22mm - na zakładkę (najlepiej usztywniają podłoże), na to grunt na podłoża niechłonne, na to folia wpłynie, a przy łączeniu podłogi i ścian daje się taśmę uszczelniającą, folia w płynie - 2 warstwy muszą być, a taśmę daje się między warstwami (część zachodzi na podłogę, a część na ścianę. Dalej klej wysokoleastyczny (określenie S1 na kleju) wtedy możemy kłaść nawet większe formaty płytek i mimo podłoża z drewna wszystko sobie spokojnie pracuje - nie można zapomnieć o fudze elastycznej i dobrze przyjąć, żeby szerokość spoiny miała 0,5% dłuższego boku płytki (np. płytka 60x60 to fuga min. 3mm)

 

No chyba, że będzie ogrzewanie podłogowe wodne - to wtedy najlepiej w jastrychu zatopić, a jak elektryczne to można je zatopić w kleju wysokoelastycznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłam coś dla zainteresowanych domem z bali http://www.pro-arte.pl/projekt/wyszukaj?&c=1&tech=2&tech=3

Polecam :jawdrop:

 

Nie lubię wulgaryzmów, ale taki chamski SPAM, to gówno... Zastanawiam się, jakim "profesjonalistą" trzeba być, aby oczekiwać, że ktoś się nabierze na taką łapankę.

U mnie zakończenie prac zewnętrznych. Została tylko robota dla kamieniarza ze ścieżkami.

Odebrałem wykończenie ścian. No może słowo "wykończenie" to za dużo powiedziane. Pozostało szlifowanie i impregnacja ścian z bala do odcienia drewna na ociepleniu. Nie będą identyczne (bal to sosna, deski to świerk), ale mam nadzieje, że bielenie lazurem spowoduje, że ściany będą identyczne.

Potem listewki maskujące w wewnętrznych narożnikach, i na styku belek stropu ze ścianami.

 

https://lh3.googleusercontent.com/-UXVNxyjRlhk/VAjc9ipsKZI/AAAAAAAAd9g/CDskzJTZWNM/s800/DSC05951.JPG

 

Ale to po zakończeniu prac "mokrych". Do końca roku mam czas na wykonanie tynków w podpiwniczeniu, posadzek w pomieszczeniach, gdzie będą kafle, i wiele innych prac.

W styczniu zaczynam podłogi drewniane, i następnie wracam do ścian, jak opisałem powyżej.

Pytanie do Was. Mam szlifierkę oscylacyjną, i mimośrodową. Która lepsza do szlifowania ścian z bala? Jakieś porady co do gradacji papieru? Inwestować w odkurzacz przemysłowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tu nikt nie jest zainteresowany tą strona . Tu są sami indywidualiści i mają projekty indywidualne :) . A tak w ogóle dzień dobry Jagodo byś się przywitała chociaż

 

 

:D :D :D

 

Wojcieszek - miałem możliwość pożyczenia sprzętu z systemowym odkurzaczem Festoola. Komfort pracy nieporównywalny. Jestem za cienki bolek żeby kupić cos takiego ( zresztą kupno jest opłacalne tylko wtedy gdy taki sprzęt zarabia na siebie), ale gdy będziesz miał możność pożyczenia, bierz bez oglądania się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkurzacz przemysłowy na pewno warto kupić. Ja akurat nie miałem kasy więc kupiłem jakiś najtańszy w Praktikerze i służy mi do dzisiaj. Odkurzam nim garaż, samochód, wciaga wszystko :)

Co do szlifowania to szlifowałem dom szlifierka oscylacyjną, też budżetowa, dała radę bez problemów. Papier używałem 80mm.

Generalnie co do narzedzi, od kiedy wiertarka black&decker zdechła mi po 3 latach sporadycznego użytkowania przerzuciłem się na narzędzia tanie i albo psuja mi się na gwarancji albo dają radę. Nie mam doświadczenia w pracy z narzędziami profesjonalnymi więc nie mam porównania, ale dla takiego amatora jak ja te zwykłe wystarczają.

Pozdr, tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szlifuję szlifierką kątową z tarczką metabo na papier przykręcany , idzie szybko 5m2 ściany to w 15 minut robi .

Co do maszyn profesjonalnych to trudno je zajechać , precyzja jest większa no i bezpieczeństwo

A black&decher to szmelc miałem kiedyś piłę najazdową zajechałem ją w dwa dni :)

Edytowane przez maciej74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam pytanie.

 

Ile może kosztować taki dom na sprzedaż na części?

Budynek na planie ok. 85m2, parter piętro i poddasze.

Bale sosnowe rocznik 86r. o średnicy max 40cm.

Da się to jakoś sprzedać na zachodzie w dobrych pieniądzach? Lub u nas w kraju?

Niestety nie mam chętnych na zakup w całości z działką :/

 

http://images68.fotosik.pl/169/abc401884c26a2f6m.jpg

http://images67.fotosik.pl/169/4860c9408feddfa5m.jpg

Edytowane przez goralski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...