Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam Wszystkich. Wlasnie sie zarejestrowalem (lepiej pozno niz wcale). Rowniez przymierzam sie do budowy drewnianego domu (zapaleczki 200x300 mm). Czy ktos z Was wie jak powinno byc takie drewno przygotowane, jak dlugo sezonowane, czy w formie okraglakow, czy przetarte?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, w ubiegłym roku dotarłem sposobem gospodarczym do belek stropowych. Przekrój bali 300x300mm. Przewody elektryczne chcę przeciągnąć w ścianie. W trakcie stawiania, tu gdzie mają być gniazdka, włączniki i kinkiety, wierciliśmy w pionie otwory wiertłem o średnicy 35mm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.Właśnie kupiłem projekt w Misoni i jak dobrze pójdzie z papierami na wiosnę ruszam z budową.Chetnie pogadałbym z osobami które juz mieszkają w takim domu.trochę jestem zaniepokojony bo większość opinii o Misoni jest negatywna ale to są stare posty.Czy znajdzie się ktoś kto podzieli się swoimi doswiadczeniami?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej prąd prowadzić kablami :wink: :D

 

U mnie kable prowadzone są w podłodze a otwory wiercone są w listwie przypodłogowej nad którą umieszczone jest gniazdko.

Kable do kontaktów prowadzone są w otworach drzwiowych i zamaskowane są maskownicą/futryną.

Z kinkietów zrezygnowałam.

pozdrawiam

Edzia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w Nowym Roku! Milo, ze jednak tu zagladacie.

Dziekuje piotrze i ryszardzie za odp.

Mam jednak jeszcze inne i nietypowe pytanie. Czy ktos slyszal cos o domach z firmy Magnus Holding? Ktos moze mieszka w takim domu?

Dla niewtajemniczonych produkuja bale z wypelnieniem, ktore zastepuje ocieplenie.

W poniedzialek bede z nimi wstepnie rozmawiac o projektach i cenach. Moge sie podzielic info jesli ktos bedzie zainteresowany tym sztucznym tworem.

NIestety naturalne bale to kosztowna impreza dlatego probuje szukac alternatywnych rozwiazan. :wink:

[www.magnusholding.pl][/url]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc wam wszystkich !

 

interesuja mie tez domy z bali, i mam pare pytanie... , od razu przepraszam za bledy w pisaniu bo nie jestem polakem !

interesuja mie szczegolne domy z grubych bal, bez ocieplenia, chociaz narazie patrze sobie jeszscze na ceny... narazie najbardziej mie sie podobaja domy z bali okraglych 'ciosowanych' recznie jak buduja braci trochanowski, piekne domy ! no i wlasnie mam pare pytanie :

 

- nie moge dosc do ich strone od pare tygodni, czy ktos ma ich numer telefonu ? (emaila juz mam dzieki pan wojtek)

 

- co myslicie o ich technologi = oni buduja z mokrej bali, grubosci 30 -45 cm ? osobiste widzialem dwie domy ktury budowaly, jedna nowo budowane i jedna 2 lata, oprocz super wyglad to nie widzialem nic dziwnego, moze tylko ze w miejsach gdzie te bali sie lacza, wiedzialem spore szpary miedzy koncowki bali (kture wystala), tak to wygladalo dobrze. no ale mokre bali to mie troche martwi chociaz sie nie znam na tym, wiem tylko ze we francji znalazlem na www take same domy, tam pisalo ze oni sucha 2 lata te bali(nie komorowo)

 

- ci ktos zna inne firmy ktury buduja tak samo ? a moze ktos mieszka w takym domku ?

 

- szukam tez fajne projekty domow, okolo 100 m2, proste... widzialem projekt aneta&marcin... bardzo fajne... ci mozna kupic takie zagranicznich projektow ?

 

to juz sporo pytanie na dzisiaj ! dzieki bardzo z gory za odpowiedzi, niech zyja domy drewniane ! pzdr

 

-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc wam wszystkich !

 

interesuja mie tez domy z bali, i mam pare pytanie... , od razu przepraszam za bledy w pisaniu bo nie jestem polakem !

interesuja mie szczegolne domy z grubych bal, bez ocieplenia, chociaz narazie patrze sobie jeszscze na ceny... narazie najbardziej mie sie podobaja domy z bali okraglych 'ciosowanych' recznie jak buduja braci trochanowski, piekne domy ! no i wlasnie mam pare pytanie :

 

- nie moge dosc do ich strone od pare tygodni, czy ktos ma ich numer telefonu ? (emaila juz mam dzieki pan wojtek)

 

- co myslicie o ich technologi = oni buduja z mokrej bali, grubosci 30 -45 cm ? osobiste widzialem dwie domy ktury budowaly, jedna nowo budowane i jedna 2 lata, oprocz super wyglad to nie widzialem nic dziwnego, moze tylko ze w miejsach gdzie te bali sie lacza, wiedzialem spore szpary miedzy koncowki bali (kture wystala), tak to wygladalo dobrze. no ale mokre bali to mie troche martwi chociaz sie nie znam na tym, wiem tylko ze we francji znalazlem na www take same domy, tam pisalo ze oni sucha 2 lata te bali(nie komorowo)

 

- ci ktos zna inne firmy ktury buduja tak samo ? a moze ktos mieszka w takym domku ?

 

- szukam tez fajne projekty domow, okolo 100 m2, proste... widzialem projekt aneta&marcin... bardzo fajne... ci mozna kupic takie zagranicznich projektow ?

 

to juz sporo pytanie na dzisiaj ! dzieki bardzo z gory za odpowiedzi, niech zyja domy drewniane ! pzdr

 

-

 

 

Cześć!

Co do strony www Trochanowskich to prawdopodobnie wpisujesz przez właśni www a to błąd . Kilka stron wcześniej na tym wątku jest link na ich stronę .

Jeśli chodzi o technologię to faktycznie oni nie suszą ale rozmawiałem z jednym z braci i właściwie przekonał mnie do swojego sposobu budowania. Zaprosił mnie też do odwiedzenia strony firm budujących z drewna w USA i Kanadzie , gdzie Trochanowscy też działali. Nie pamiętam adresu www ale strona była ciekawa.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich !

dzieki bardzo puchatek za link i piotrek za odpowiedz,

 

no i dzisiaj widzialem domek (120m) budowane z inna technologia : deska szerokosc 20-25 cm(grubosc ?), wata, deska w wewnatrz ... no i .... tez piekny ! duza oranzeria... balkonik...ganek... budowal to lokalne cieslarz ... podobna taniej nisz duza firma... zrobili tez okne i drzwi, ozdobione...tez piekne ! maja kolektor sloneczne na dach , nie duzy (okolo 6m2) i podobna super dziala, w lato woda goraca a zima jak slonca jest to zastapy pieca... sa zadowolony ,a kosztowalo to 10000 4 lata temu.

 

a i jeszcze dom jest na kolor jasne bezbarwnym sadolinem, podobna sie nie kruczy ale trzeba czesto malowacz..

 

a ty piotrek na jakim etapie jestesz ?

 

narazie, pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, można budować z mokrego tzw. "zielonego drewna", o wilgotności powyżej 19%. Jednak takie budowanie wymaga trochę innego budowania, np. uwzględnienie osiadania budynku, a jest ono nie małe - ok. 6% na wysokości. Dotyczy to wszelkich elementów konstrukcji, jak i otworów drzwiowych.

 

Można także budować z drewna suchego; sezonowanego lub suszonego komorowo. Co daje suszenie komorowe?

- zabija znajdujące się w balach wszelkiego rodzaju zarodniki grzybów czy larwy owadów,

- usuwa z bali żywicę,

- obniża ciężar budynku,

- ogranicza stosowania uszczelnień bali,

- ogranicza zabezpieczania budynku przed osiadaniem,

 

i ... - usuwa z bali, dla domu średniej wielkości, ok. 5.000 litrów wody,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeniosłem starą wiejską chałupę.

http://foto.onet.pl/upload/35/98/_405543_s.jpg

W starej wersji poddasze było nieużytkowe, w nowej będzie używane. Niestety legary są w odstępach co 120 cm. Zastanawiam się jakiej grubości drewna użyć na podłoge aby była stabilna i bezpieczna. Legary mają przekrój 160 x 180 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeniosłem starą wiejską chałupę.

http://foto.onet.pl/upload/35/98/_405543_s.jpg

W starej wersji poddasze było nieużytkowe, w nowej będzie używane. Niestety legary są w odstępach co 120 cm. Zastanawiam się jakiej grubości drewna użyć na podłoge aby była stabilna i bezpieczna. Legary mają przekrój 160 x 180 mm.

 

 

a jakie koszty tej inwestycji, że spytam z ciekawosci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...