Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dla przypomnienia Twoje słowa : Mogę polecić jedną, jak nie zależy na oszczędzaniu - robią bardzo dobrze, ale drogo

 

Ale L'arcobaleno w tej samej wypowiedzi sugerowała, że może przestrzec przed niesolidnymi firmami. Sądzę, że wśród nich znajdował sie jej wykonawca. Tym bardziej, że we wczesniejszym poście pytała o prawnika.

To jest takie po prostu ludzkie, że inwestorzy starają się być ufni i do konca wierzą, że skoro sami są uczciwi, to inni kierują się podobnymi zasadami.

Tym bardziej namawiam, żeby nie ukrywać nazw nieuczciwych firm. Warunek jest jeden - precyzyjny i rzetelny opis problemów jakie miały miejsce podczas budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Cud się stał i dostałam teraz powiadomienie o jednym poście w tym wątku.

 

butynski, skoro już tak śledzisz moje posty, to proszę je czytać uważnie. Ale masz racje - bylejakość też kosztuje fortunę.

 

Co do "wychwalania". Z 3 (!) ekip, co stawiali nasz dom, polecałam ostatnią, ale rok temu jej właściciel postanowił zmienić kierunek i teraz stawia nie domy a sauny. Druga firma, co robiła nam ogrzewanie jest bardzo "słynna" na tym forum, ale ja do nich nie mam, jak na razie, pretensji, ale też nie polecam.

 

Co do pierwszej firmy, co miała nam postawić dom pod klucz, ta historia jest bardzo długa i kosztowała mi sporo nerwów, czasu, finansów. Nie chce opisywać co przezywałam kilka lat - wybaczcie, proszę. Marmur, nie wiem, czy mogę podać nazwę firmy oraz nazwiska ludzi, bez opisywania całej sytuacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eniu - nie załapałeś, wypowiedź butynskiego, choć zawierała cytat z mojego postu, dotyczyła wcześniejszych wypowiedzi L'arcobaleno :)

Nawiasem mówiąc, takie nieporozumienia potrafią czasem upuścić krwi. Pamiętam jak kiedyś butynski w dobrej wierze komuś coś doradził, ten ostatni go nie zrozumiał, obraził się i chłodek tego romansu okazał się bardzo trwały ;)

 

L'arcobaleno - z tego co pamiętam, poniosłaś ogromne koszty napraw niedoróbek pozostawionych przez tę firmę . Nie wiem co by mnie wstrzymywało przed ostrzeżeniem innych inwestorów. Przecież za chwilę kolejny nieszczęśnik oczarowany własciwościami "sosny syberyjskiej" będzie dokładnie w takiej samej sytuacji. Tu nie chodzi o niecenzuralne przymiotniki okreslające Twój stosunek do nierzetelnego wykonawcy. Tego akurat bym unikał ;) Natomiast precyzyjnie wskazałbym wszystkie niezgodności z umową. Bez koloryzowania i subiektywnych odczuć.

Może być tylko jedno przeciwskazanie - jesteś w trakcie procesu i prawnik odradził Ci upublicznienie danych firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marmur7, pamiętasz dobrze. Ale nie to było największym problemem. Mało tego, że firma złamała umowę w każdym punkcie, to oni jeszcze chcieli za ten budynek w prawie awaryjnym stanie podwójną stawkę, a rok temu pozwali nas do sądu! Na szczęście nasza pani prawnik poradziła sobie z napisaniem odpowiedzi w taki sposób, że firma zrezygnowała ze wszystkich swoich roszczeń i proces się skończył przed rozpoczęciem. Marmur, jestem bardzo zła na firmę, ale mam już dosyć spraw sądowych, więc chętnie podam zainteresowanym nazwę firmy i nazwiska osób na priwa. Dodam tylko, że firma jest z Częstochowy, a tartak ma w Omsku. Osoby z którymi się kontaktowałam, to Dariusz Cz., Bogusław P., a zarejestrowana firma na Kamile K.

 

Teraz moim największym marzeniem jest zapomnieć o tym wszystkim i skupić się na doprowadzeniu budynku do normalnego stanu (na razie nawet nie myślę o wykończeniu piętra) oraz założyć ogródek i ogrodzić teren. Zajmie nam to parę lat, ale mam nadzieję, że życie nie zmusi nas sprzedać nasz domek, bo już nie wyobrażam sobie powrotu do mieszkania albo do domu w innej technologii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

algar, przestępstwo może i żadne, ale jak się okazuje, pozwać do sądu można o tak sobie każdego, nawet nie przestępce i nie mając ŻADNYCH dowodów winy! ;) Dziękuję, że bierzesz na siebie odpowiedzialność. Niestety, trzeba uważać nie tylko na nazwy firm, a również na nazwiska osób.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

algar' date=' przestępstwo może i żadne, ale jak się okazuje, pozwać do sądu można o tak sobie każdego, nawet nie przestępce i nie mając ŻADNYCH dowodów winy! ;) Dziękuję, że bierzesz na siebie odpowiedzialność. Niestety, trzeba uważać nie tylko na nazwy firm, a również na nazwiska osób.[/quote']

 

Jest tez grupa prawników, zafascynowanych amerykańskim prawem. "Daj mi petenta, a ja już zobaczę jak i z czego go oskubać"...- to takie motto. Mafia...

 

No i drugie motto: Firmy o której mówicie: :SZCZĘŚLIWY DOM DLA CAŁEJ RODZINY!:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tez grupa prawników, zafascynowanych amerykańskim prawem. "Daj mi petenta, a ja już zobaczę jak i z czego go oskubać"...- to takie motto. Mafia...

 

No i drugie motto: Firmy o której mówicie: :SZCZĘŚLIWY DOM DLA CAŁEJ RODZINY!:rolleyes:

 

eniu

, pierwsze motto chociaż jest prawdziwe. No a to drugie... nie będę komentować. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Ma może ktoś z szanownych forumowiczów kalkulator, w którym mógłbym przeliczać grubość izolacji z wełny (w zakresie lambda od 0,032 do 0,045)? Takowego na necie nie znalazłem... A w projekcie mam wełnę 0,044 z taką grubością, że mógłbym sobie w niej łóżko zrobić i się zmieścić...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosia gratulacje, pamiętam jak nasz powstawał jaka była radość.

 

Bardzo dziekuje. Faktycznie cieszymy sie bardzo, tylko ta odleglosc nas dobija. Nasi sasiedzi zdaja nam za to relacje na bierzaco, mowia, ze dom cieszy sie duzym zainteresowaniem i ludzie przychodza ogladac jak postepuja prace:)

Panowie, czy musze o czyms wiedziec/pamietac zanim ekipa Logs wyjedzie?

A wczoraj wygladalo to juz tak.....RT-24-03-2015.b.jpgRT-24-03-2015a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...