Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gośka - czyli u nas mimo wszystko nieco cieplej niż w Bullerbyn ? ;) Rozumiem, że co drugi dzień wsiadasz w samolot i przylatujesz podlać i pogłaskać Twoje nowoposadzone gaje oliwne ;) Bo one potrzebują troski, miłości, dobrego słowa no i nieco wody. Tylko to wszystko tak wolno rośnie... Ale jakbyś chciała coś szybszego to polecam barszcz Sosnowskiego :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gośka - czyli u nas mimo wszystko nieco cieplej niż w Bullerbyn ? ;) Rozumiem, że co drugi dzień wsiadasz w samolot i przylatujesz podlać i pogłaskać Twoje nowoposadzone gaje oliwne ;) Bo one potrzebują troski, miłości, dobrego słowa no i nieco wody. Tylko to wszystko tak wolno rośnie... Ale jakbyś chciała coś szybszego to polecam barszcz Sosnowskiego :D

 

A cieplej, cieplej i to o jakies 15-20 stopni:bash: A do Bullerbyn mam jakies 300km i calkiem fajnie tam wspolczesne Bullerbyn.jpg

 

Moi sasiedzi sa tak fantastyczni, ze moje gaje owocowo-jarzebinowo-brzozowe podlewaja codziennie wieczorem, a i przeklenstwo ziemi gliniastej ma swoje plusy, bo glina trzyma wode.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gos1303

Co do rewelacyjnych warunków "glebowo-urodzajowych" to witaj w klubie :-)

U mni sam piach. Aby posadzić roślinkę z doniczki 9x9cm kopię dół o średnicy i głębokości wiadra, i w to ładuje urodzajną ziemię.

W zeszłym roku tak posadziłem drzewka owocowej, i świetnie rosną:

https://lh3.googleusercontent.com/-BC0Tz0zRucA/VcIOM4ltN-I/AAAAAAAAfng/JjhYEm_whbE/s576-Ic42/IMG_1245.jpg

Teraz muszę mocno ściółkować, i regularnie dokładać kompost wokół roślin. Za 4-5 lat, gleba będzie OK.

 

A z mniej przyjemnych spraw, to tak mój deweloper "świetnie" zabezpieczył podłogę tarasu i schodów wejściowych. Widac na załączonym zdjęciu po lewo. Drewno jest praktycznie białe. Za tydzień czeka mnie malowanie..

https://lh3.googleusercontent.com/-vHfaXv4UYlU/VcIOMH7vO1I/AAAAAAAAfnY/SoOcnaYPTEw/s912-Ic42/DSC06196.JPG

 

To jaPko czym przykleiłeś do drzewka, że siem scierwo tak czyma?!:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JaPko :-) buchnięte księdzu z plebanijnego ogrodu :-)

 

 

Zresztą już zjedzone. Najpierw dorwały je osy, i nadgryzły z jednej strony. Wtedy wpadła między nie Najgorsza Osa - Moja Żona (chylimy Panowie głowy z szacunkiem), z wściekłością wybiła osy, obkrojiła co nadgryzione, i pożarła ze smakiem. Takie swoiste prawo pierwo-zeżarcia sobie uzurpuje.

 

Nie klejone, tylko na "żyłkję" podwieszane. Najgorzej idzie mi z agrestem i malinami, Dużo tego cholerstwa do zawieszania :D

https://lh3.googleusercontent.com/-5jxOz0V6-jk/VcyHHAJX0TI/AAAAAAAAfpE/s2GHc1-TkVQ/s576-Ic42/IMG_1141.JPG

 

Gos1303 W sprawie malowania tarasu poradziłem się fachowca, który wykonał mój taras przy domu w mieście. Chłopak zna się, robi dużo tarasów i sporo prac w miejscach publicznych w Wawie, to jego dzieło (np. tutaj był podwykonawcą: http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/1,34889,15035700,_Afera_toaletowa___PiS__tabloid_i_TVN_na_tropie_spisku.html)

Zapytałem go, czym malować ten mój nieszczęsny taras mazurski. Poradził mi, nie stosować oleju barwiącego (po 2 sezonach wypłukany), ale położyć 3 warstwy impregnatu dekoracyjnego od Vidaronu.

Taki tez kupiłem, i takim będę malować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mam maliny i agrest do posadzenia, ale najpierw czeka mnie podparcie "skarpy" i pozniej za nia, albo i przed nia, moge kopac w super ziemi dolki i sadzic dalej, mysle, ze to praca na nastepny rok. Dzieki za podpowiedz, Vidaron juz zapisany.

 

Wkurzona jestem na podwykonawcow Taurona, ktorzy od czerwca mnie zwodza z przylaczeniem pradu, najpierw powiedzieli, ze jak bedzie mapka do celow projektowych to bedzie o wiele szybciej, mapke w te pedy poslalam i lacza dalej nie pospieszyli, pozniej, ze poczatek sierpnia beda dzialac, to pojechalismy z mezem do Pl i dalej cisza, tydz temu powiedzieli koniec sierpnia, a dzisiaj, ze koniec wrzesnia. Wkur....jestem juz na maxa, bo co jakas praca to agregat trzeba wypozyczac, a i nasz brak obecnosci powoduje, ze musimy zawsze kogos prosic, zeby jechal na dzialke, sasiadka w oczy mi trzykrotnie (chyba dla jasnosci) powiedziala, zebym zapamietala, ze to ostatni raz mi pozycza kabel z pradem :lol: No coz niech zyje zyczliwosc sasiedzka (oczywiscie to nie ta sasiadka od podlewania sadzonek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JaPko :-) buchnięte księdzu z plebanijnego ogrodu :-)

 

 

Zresztą już zjedzone. Najpierw dorwały je osy, i nadgryzły z jednej strony. Wtedy wpadła między nie Najgorsza Osa - Moja Żona (chylimy Panowie głowy z szacunkiem), z wściekłością wybiła osy, obkrojiła co nadgryzione, i pożarła ze smakiem. Takie swoiste prawo pierwo-zeżarcia sobie uzurpuje.

 

Nie klejone, tylko na "żyłkję" podwieszane. Najgorzej idzie mi z agrestem i malinami, Dużo tego cholerstwa do zawieszania :D

https://lh3.googleusercontent.com/-5jxOz0V6-jk/VcyHHAJX0TI/AAAAAAAAfpE/s2GHc1-TkVQ/s576-Ic42/IMG_1141.JPG

 

Gos1303 W sprawie malowania tarasu poradziłem się fachowca, który wykonał mój taras przy domu w mieście. Chłopak zna się, robi dużo tarasów i sporo prac w miejscach publicznych w Wawie, to jego dzieło (np. tutaj był podwykonawcą: http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/1,34889,15035700,_Afera_toaletowa___PiS__tabloid_i_TVN_na_tropie_spisku.html)

Zapytałem go, czym malować ten mój nieszczęsny taras mazurski. Poradził mi, nie stosować oleju barwiącego (po 2 sezonach wypłukany), ale położyć 3 warstwy impregnatu dekoracyjnego od Vidaronu.

Taki tez kupiłem, i takim będę malować.

 

 

Potwierdzam, że oleje na deszczu się ulatniają...

 

 

A do wieszania agrestu najlepiej porobić ogonki z drutu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...