Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Robota kołkowa to wyższa szkoła jazdy a wszystkie gadżety wykonane bez gwoździ i śrub to kwintesencja stolarska. Więc mnie Jurk nie denerwuj ;) Ja mam warsztat na trawie, nie dorobiłem się nawet stolika z jakimś zaciskiem więc muszę sporo kombinować. Póki co nauczyłem się maskować dziury zaślepkami drewnianymi ha !

Eksperymentuję też ze środkami konserwującymi - niesamowite jak na olejowo-woskową bejcę Behandla działa bezbarwny Altax woskowy.

 

Swoją drogą fajny jest pomysł Piotra z objazdówką coby podglądnąć te wszystkie Wasze pikności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No to kolejna - pierwsza z oparciem, do pogapienia się na sierpniowe nieboskłony. Od kupna tarcicy przez okorowanie, szczotkowanie itp, do pomalowania minął tydzień. Zawodowcy umarliby ze śmiechu, ale dla mnie to i tak sporo radochy.

 

11889678_10206659621982625_7089598612139494059_n.jpg?oh=6bc39a7b27a2f321dbaec96ed7774f8c&oe=5643EB9C

11221460_10206659622582640_1571518537863004858_n.jpg?oh=b80643b4c206196f0ebafafdacceab4e&oe=563A8113

11225276_10206659624942699_5088696142615244976_n.jpg?oh=ded60c93e7ec09905f5b45c27faa2e3d&oe=567DED56

11873500_10206659625662717_9135831904181437537_n.jpg?oh=5260ca7137a145f32c6c72c3ac9ba807&oe=563F0BF2

 

Marek lawka piekna, ja widze, ze Ty jestes wszechstronnie uzdolniony! A jaki sliczny busz za lawka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robota kołkowa to wyższa szkoła jazdy a wszystkie gadżety wykonane bez gwoździ i śrub to kwintesencja stolarska. Więc mnie Jurk nie denerwuj ;) Ja mam warsztat na trawie, nie dorobiłem się nawet stolika z jakimś zaciskiem więc muszę sporo kombinować. Póki co nauczyłem się maskować dziury zaślepkami drewnianymi ha !

Eksperymentuję też ze środkami konserwującymi - niesamowite jak na olejowo-woskową bejcę Behandla działa bezbarwny Altax woskowy.

 

Swoją drogą fajny jest pomysł Piotra z objazdówką coby podglądnąć te wszystkie Wasze pikności.

 

Szlakiem architektury drewnianej, śliwowicy deptanej, i bojkowszczyzny zapomnianej....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :)

napisałam swój post w dziale powitań, a chyba powinnam tutaj bardziej. Tam się pewnie nie doczekam odpowiedzi :). Słuchajcie - gdzieś tu pisaliście o balach z Rosji czy Ukrainy. Potrzebuję masywnego podestu na podwyższeniu, który utrzyma domek drewniany 5/5m i będzie wystawał poza ten domek tworząc taras. Znalazłam takie coś w jednej z firm, ale oni sprowadzaja drewno właśnie z Ukrainy. I tak sobie przypomniałam, że coś pisaliście tu kiedyś na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :)

Słuchajcie - gdzieś tu pisaliście o balach z Rosji czy Ukrainy. .... Znalazłam takie coś w jednej z firm, ale oni sprowadzaja drewno właśnie z Ukrainy. I tak sobie przypomniałam, że coś pisaliście tu kiedyś na ten temat.

 

Głównie przestrzegaliśmy, bo jakoś tak się niespodziewanie złożyło, że jak ktoś pisał tu o swoich problemach, to miał zwykle do czynienia właśnie z drewnem ze wschodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tamtą firmę odrzucam. A czy moglibyście polecić jakąś inną, która z dużych półbali zrobi podest - podłogę? Całość wsparta na "nóżkach" utworzonych z korzeni - takich wielkich. Na nóżkach 2 grubaśne bale i półbale na nich dopiero. Do tego schodki z mniejszych półbali. Chodzi o samą podstawę tej chatki ze zdjęć. Wysłałam prośbę o wycenę do Stolluxu i Logpolu. Jakaś jeszcze?

 

Photo-0006.jpg

 

 

chatka-na-kurzej-lapce.jpg

Edytowane przez ania.j
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O takie odziomki w Polsce będzie trudno, bo tu buduje się głównie ze świerku , sosny ew. z modrzewia. Jeśli jednak ktoś miałby ci to zrobić to szukaj wśród firm , które budują z bala nietoczonego czyli Szewczyk z kanadyjskich domów czy Trochanowski z logsa. Dużo tez zależy od terminu - na ten rok szans praktycznie nie masz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania

Taki podest jest pracochłonny, a co za tym idzie będzie kosztowny. Ile tam może być zamków (połączeń narożnych:eek:)

Pewnie chciałabyś, żeby te korzenie wychodziły jeszcze z ziemi, bo tak jest estetycznie. A wiesz, co stanie się z nimi za kilka lat pod wpływem wilgoci? Korzenie musiałyby mieć podparcie na betonie, który wystaje ponad poziom ziemi.

Masz już wykonawcę domku z balika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o domek ze zdjęcia. Interesuje mnie tylko podstawa :) Na tym ma stanąć normalny domek ogrodowy z balika 4,5.

 

 

Mieszając hardcorowe podstawy korzenne z balami toczonymi a la stollux i domkiem ogrodowym z desek, możesz przypadkiem stworzyć coś w rodzaju Fiata Multiply ;) Ten domek ze zdjęcia wygląda fajnie bo całość materiału budowlanego harmonizuje ze sobą. Trzeba mieć to na uwadze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze :( te korzenie to planowałam na wylewce takiej zamontować a pod spodem obsypać korą czy czymś żeby nie było widać betonu. Czy kosztowne... Cały domek firma wyceniła na 30 tysięcy to sama podłoga... hmmm... ale może źle myślę... Słuchajcie plan był na coś w tym stylu:

domek1_org.jpg

 

Co do jakićhś połączeń narożnych - nie wiem gdzie miały by być w części która mnie interesuje bo to plaska podłoga, bale umieszczone jeden obok drugiego:

edytowany.jpg

 

Kolega w pracy mnie sprowadził trochę na ziemię, że takie podpory to właśnie wilgoć załatwi. I żeby to miało sens to same podpory wyszłyby i drogo i trzeba ich dać więcej. Więc pomyślałam, że taka masywna podłoga na podporach utrzyma całość. Nie wiem - może nie na AŻ tak grubych balach? Chciałabym nie musieć rezygnować z domku na podwyższeniu, ale jak tak czytam to chyba nie mam wyjścia i muszę banalnie "zejść na ziemię"? Dosłownie i w przenośni :(

Edytowane przez ania.j
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porozglądałam się i opcja ułożenia kostki pod domkiem tez najtaniej nie wyjdzie. Do stawiania na bloczkach betonowych jakoś nie mam przekonania - wydaje mi się to jakieś takie "tymczasowe"... Może po niedzieli któraś z firm odpisze czy i za ile by się podjęła. Ciekawi mnie to drewno z Ukrainy... Tamta firma skoro już postawiła taka chatkę to i podłogę załatwi pewnie, ale to pochodzenie drewna...

 

A swoja drogą - wiem, że cześć Użytkowników stawiała drewniane domki ogrodowe. Nie pamiętam kto w tej chwili. Moglibyście polecić którąś z firm? Domki wszędzie takie same, nawet nazwy maja identyczne. Interesuje mnie taki w stylu "Weekend", ":Ania", Wiktor". Gdzieś widziałam prawie idealny, ale zapomniałam jak się nazywa. Jak znajdę to wstawię. Myślę o poddaszu na którym zmieściłyby się materace (a przynajmniej antresola), na dole aneks kuchenny i łazienka.

Edytowane przez ania.j
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest lot na Księżyc, czy Marsa. Jest do zrealizowania, tylko z głową, jak napisał "kominkowy";).

O narożne połączenia bali, to chodzi mi o to, że są korzenie podpierające dwa bale, a na nie półbale tworzące podłogę - tak zrozumiałem. Każdy półbal powinien być połączony z balem poniżej na "tzw. zamek" (prosty). Wg mnie wystarczą 4 podpory z korzeni. Korzeń położony na wylewce. Wylewka zasypana kamykami, lub jak napisałaś korą.

To wyceniono, że sama podłoga będzie za 30k. A to cały komplet: korzenie + bale + półbale?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie :) 30k kosztowała cała ta chatka - całość :) Pytanie o samą podłogę dopiero do nich wysłałam - czekam na wycenę. Tylko sprowadzają drewno z Ukrainy dlatego ewentualnie szukałabym innej firmy. I tu już liczę na Wasze doświadczenie :)

 

Jerzy - przyjrzyj się dokładnie - tam te 2 bale rzucają się w oczy ale całość wydaje mi się że jest też podparta na schodach - na poprzedniej stronie chyba było to zdjęcie gdzie lepiej było widać wszystko od spodu.

 

Powiedzcie mi jeszcze czy jest konieczne robić te wszystkie połączenia wod-kan już na etapie szykowania choćby kostki czy wylewki pod domek? Elektrykę wiem, że da się w ściankach w ociepleniu zrobić w razie czego i później. Żeby nie wchodzić w tej chwili w koszta - priorytetem jest postawienie domku. Cała reszta później, tylko czy podłączenie szamba do już postawionego domku nie będzie problemem? Czy trzeba będzie podnosić cały domek?

 

Znalazłam firmę Drewnolandia - stawia takie domki - wiecie coś na ich temat? Jeśli są solidni to wybierając ich - wypytałabym już tam dokładnie o takie szczegóły, a nawet chyba robią wszelkie podłączenia.

Edytowane przez ania.j
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączenia wodne zrób na etapie wylewki/kostki - nie musisz zaraz podłączać szamba, wystarczy wykonać same wypusty kanalizacyjne i podprowadzić wodną rurę PE. Jak rzeczywiście chcesz zrobić domek na podwyższeniu to na etapie projektowania zastanów się jak zamaskować instalacje bo sama rura kanalizacyjna ma 100 mm średnicy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego chyba odpuszczę podwyższenie. Za dużo problemu z tym. Dziecku zrobię domek na drzewie a sobie postawię na ziemi jednak :). Chyba, że któraś z firm zaproponuje cenę porównywalną z zabawą w kostkę itp. Wtedy można w korzeniu poprowadzić rurę (środkiem). Ten kto układałby kostkę czy bloczki będzie wiedział jak takie wypusty zrobić czy musi to zrobić inny fachowiec?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...