Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Z opinii które w czasie wyboru materiału pozyskiwałem dowiedziałem się, że modrzew potrafi "płakać" nawet 10 lat. A że nie planowałem ocieplenia to nie chciałbym się kleić w domu do takiej ściany. Górale też mnie przestrzegali, że modrzew mocno kręci. Ja miałem dostęp do modrzewia, z którego można było zrobić płazy ok 18 cm. Ale jednak uznałem, że uroda to jedno a praktyka to drugie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Maciej74 - jak sobie wyobrażasz podwalinę szerszą od bali okrągłych 35 cm ? To chyba z baobabów jakichś ;) Poza tym czemu by to miało słuzyć ? - przeciez woda po balach spływałaby właśnie na podwalinę i tam odparowywałaby osłabiając ją stopniowo. U mnie przy balu max 35 cm podwalina ma 18x18 cm i jest ładnie schowana pod pierwszym balem. nic na nia nie cieknie bo pierwszy bal jest podcięty od spodu.

 

Co do modrzewia - gdybym miał kasę - nawet chwili bym sie nie zastanawiał. Żywica to zapach, żywica to najlepsza ochrona przed robalami. Jej nadmiar można usunąć po roku - potem jest już ok. Jedynym problemem z modrzewiem, prócz wyższej ceny, jest trudność w pozyskaniu naprawdę równego, dobrego surowca w klasie, która pozwoli na budowę zgodną ze standardami.

o tak to sobie wyobrażam jak na załączonym obrazku niżej wyraźnie widać że podwalina jest większa . 35 cm to nie kolosy średni wymiar bez przesady .

img_0173.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o tak to sobie wyobrażam jak na załączonym obrazku niżej wyraźnie widać że podwalina jest większa . 35 cm to nie kolosy średni wymiar bez przesady .

 

No to widzimy dwie różne rzeczy, podwalina wyraźnie węższa od pierwszej warstwy bala. Ten pierwszy wieniec bala nie jest podwaliną zostanie powycinany w miejscu drzwi i u mnie i pewnie u marmura właśnie tak to wygląda;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o tak to sobie wyobrażam jak na załączonym obrazku niżej wyraźnie widać że podwalina jest większa . 35 cm to nie kolosy średni wymiar bez przesady .

 

No to widzimy dwie różne rzeczy, podwalina wyraźnie węższa od pierwszej warstwy bala. Ten pierwszy wieniec bala nie jest podwaliną zostanie powycinany w miejscu drzwi i u mnie i pewnie u marmura właśnie tak to wygląda;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marmur nie wie jak to wygląda bo, póki co, nie może otworzyć pliku :cool:

 

edit:

Już widzę - jest tak rzecze Remiks i tak jak w naszych domach, czyli podwalina znacznie węższa od bali. To co wystaje to pierwsza warstwa bali, który w zalezności od ściany jest balem pełnym lub półbalem.

Edytowane przez marmur7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marmur nie wie jak to wygląda bo, póki co, nie może otworzyć pliku :cool:

 

edit:

Już widzę - jest tak rzecze Remiks i tak jak w naszych domach, czyli podwalina znacznie węższa od bali. To co wystaje to pierwsza warstwa bali, który w zalezności od ściany jest balem pełnym lub półbalem.

 

ja mam podwalinę z modrzewia i jest ok...

ale dom stoi na płycie, która pod podwalina jest podwyższona o 20 cm i to podwyższenie jest o wymiarze podwaliny i pierwszy bal (właśnie modrzew - podwalina) jest na tym podwyższeniu.

Więc ocieplenie, ogrzewanie podłogowe, wylewka jest pomiędzy tą "betonową" podwalina... dopiero powyżej stoi dom...

mam nadzieje ze to dobre rozwiązanie i woda mi nie zagrozi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam podwalinę z modrzewia i jest ok...

ale dom stoi na płycie, która pod podwalina jest podwyższona o 20 cm i to podwyższenie jest o wymiarze podwaliny i pierwszy bal (właśnie modrzew - podwalina) jest na tym podwyższeniu.

Więc ocieplenie, ogrzewanie podłogowe, wylewka jest pomiędzy tą "betonową" podwalina... dopiero powyżej stoi dom...

mam nadzieje ze to dobre rozwiązanie i woda mi nie zagrozi...

Czy zagrozi woda to zależy od rozwiązania na zewnątrz. Podwyższenie płyty o 20 cm to dla mnie przerost formy nad treścią. ja mam płytę na zero czyli na niej jest np klejony kafel, płyta jest z funkcją grzania, jest izolowana i nie ma na niej żadnych wylewek itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do modrzewia - gdybym miał kasę - nawet chwili bym sie nie zastanawiał. Żywica to zapach, żywica to najlepsza ochrona przed robalami. Jej nadmiar można usunąć po roku - potem jest już ok. Jedynym problemem z modrzewiem, prócz wyższej ceny, jest trudność w pozyskaniu naprawdę równego, dobrego surowca w klasie, która pozwoli na budowę zgodną ze standardami.

 

10% ceny to będzie jakieś 20k z całości. A ZS powiedział że na modrzewia trzeba dłużej czekać, na dobrą wycinkę, trzeba się wcześniej zapisać na określoną ilość, bo musi mieć pewność materiału dobrego. więc przy tym będzie pół roku opóźnienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to przerywnik! Patrz co znalazłem?! Nawet podpytałem tu i tam. Niezła jakość. Pewnie z 10% rabatu jeszcze bym wydębił...(przy okazji na piwo zarobię:D)

http://images.okazje.info.pl/p/dom-i-ogrod/2225/th220/hs-flamingo-evenes-czerwony.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Niezły jak za te pieniądze, ale myślimy uderzyć w styl sielski, a to jest bardziej nowoczesna konstrukcja.

Jednak chyba ta konstrukcja co już mi podesłałeś http://allegro.pl/piec-wolnostojacy-koza-bradford-czerwona-emalia-i5219010951.html

Funkcje jak ten za 13k, tylko drzwiczki pojedyncze. No i ponad połowa ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Główną zaletą domów z bali jest niska cena. Drewno oraz łączenia są dużo tańsze niż inne materiały. Czas budowy takiego domu jest dużo krótszy, a jeśli zdecydujemy się na dom z bali z rynku wtórnego, to jest już całkiem ekspresowo. Istnieje też możliwość budowy w zimie. Jeśli tylko zostały wcześniej wylane fundamenty, to spokojnie taki dom można budować nawet zimą. Wszystkie elementy są łączone w taki sposób, że nie musimy czekać na suchą porę, by np. spoiny czy posadzki wyschły. O wadach nie będę pisał:-) Są same zalety:-)

 

Szkoda że swój balowy już zbudowałem bo skorzystał bym z tej taniej oferty. Koszt budowy solidnego domu z bala przez solidną firmę jest porównywalny z takim samym murowanym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Główną zaletą domów z bali jest niska cena. Drewno oraz łączenia są dużo tańsze niż inne materiały. Czas budowy takiego domu jest dużo krótszy, a jeśli zdecydujemy się na dom z bali z rynku wtórnego, to jest już całkiem ekspresowo. Istnieje też możliwość budowy w zimie. Jeśli tylko zostały wcześniej wylane fundamenty, to spokojnie taki dom można budować nawet zimą. Wszystkie elementy są łączone w taki sposób, że nie musimy czekać na suchą porę, by np. spoiny czy posadzki wyschły. O wadach nie będę pisał:-) Są same zalety:-)

 

Taaaaak, tez zaluje, ze juz zbudowalam bo faktycznie oferta godna uwagi ;)

 

Algar piekne okna, nawet bardzej mi sie podobaja niz moje, pfff.....

A u nas plyteczki klada

 

Milego weekendu Panowie!!12270142_985459784847073_1638781761_n.jpg

Edytowane przez gos1303
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Główną zaletą domów z bali jest niska cena. Drewno oraz łączenia są dużo tańsze niż inne materiały. Czas budowy takiego domu jest dużo krótszy, a jeśli zdecydujemy się na dom z bali z rynku wtórnego, to jest już całkiem ekspresowo. Istnieje też możliwość budowy w zimie. Jeśli tylko zostały wcześniej wylane fundamenty, to spokojnie taki dom można budować nawet zimą. Wszystkie elementy są łączone w taki sposób, że nie musimy czekać na suchą porę, by np. spoiny czy posadzki wyschły. O wadach nie będę pisał:-) Są same zalety:-)

 

Jestem przed budową. Dasz namiary na tą "tania" firme? Warto porównać. A moze te tanie domy to szkielety? Bo jak na razie z solidnego bala to za SSO 1300 za metr mam wycene.

 

A propo konwalii. Projekt wyceniony. Co do balkonów to ZS ma jakis patent, aby nic sie nie działo. Poza tym proponuje powiekszyc okapy, tak jak doradzaliscie i podnies o jeden bal. Dom bedzie powiekszony do 100 m2. no i najwazniejsze - wiem jak rozwiazac temat ocieplenia. Podrzuce na maila badz priv. Wszystko zgodnie z nowymi normami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...