Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Pytanie było do kinga, ale przy okazji zrodziły mi się do Ciebie :p

Link kinga działa, spróbuj kopiuj/wklej:

 

https://onedrive.live.com/?authkey=%21ANoyhKOnzsdP0ck&id=83D82EE94AB27D08%212844&cid=83D82EE94AB27D08

 

Czy masz jakąś kratkę odpływową w zejściu do piwnicy?

Drzwi do piwnicy ciekawe, jakiś stolarz Ci robił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A.. No to przepraszam za nieporozwumienie. Szkoda że u mnie link nie działa - proszony jestem o podanie hasła do konta "[email protected]. Nie posiadam konta w chmurze Microsofta, więc może o to chodzi.

 

Odpływ oczywiście jest w najniższym punkcie, na spoczniku przed drzwiami. Dodatkowo próg drzwi znajduje się jakieś 20cm nad poziomem spocznika.

Odpływ nie podłączony z kanalizą. Wkopaną mam rure PCV zasypaną pospółką

 

Drzwi od wykonawcy domu (firma Stomasz). Nic szczególnego, ale mają swój urok. Musze nad nimi jeszcze popracować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny pomysł z piwnicą, drzwi mega :) Wejście tam tylko od zewnątrz?

Czym pokryłeś tragarze?

Jakimś olejem?

 

wszystkim dzięki za pochwały ;O)

 

drzwi jak będzie temperatura dodatnia to palink opalanie szlifowanie i olejowanie .

tragarze pokryte olejem jeszcze przez ekipę "górlai" mam gdzies zapisane co to było.jednak na wiosnę małe płukanie z kurzu i olejowanie już olejem vocca.Garaż właśnie zaimporegnowałem izohanem + mieszanka oleju woca ( bezbarwny + larch )

do piwniczki tylko z zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kingpiter - gratulacje. Uwinąłeś się błyskawicznie. Pozazdraszczam :)

 

;)

z życie wyrwane na razie dwa lata . został jeszcze rok :o):(.

niestety ma dość wszelkich ekip fachowc ow znajomych itp. jeśli chodzi o wykończenia srodka.

niestety sam , a że lata nie te i sił brak to wiadomo , ciężko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych forumowiczów.

 

Jestem nowa ale jak najbardziej wśród " swoich " . :)Dotąd podczytywałam ale teraz potrzebuję Waszej pomocy . Postawiliśmy właśnie dom z bali . Stan surowy zamknięty. Przed nami wykończeniówka . I moc wątpliwości . Podzielcie się proszę doświadczeniem . Wymyśliłam , że w jednej z łazienek ( małej ) nie położę płytek. Zostawię drewno. Ktoś, kiedyś mnie uspokoił , że spoko są lakiery . Coś mówiono , że lakier - szkło czy coś...

Czym zabezpieczyliście drzewo w łazience ? Chodzi mi o naprawdę skuteczne specyfiki. W sensie - niekoniecznie 300% ekologii ale spokój na jakiś czas .

 

pozdrówka i proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych forumowiczów.

 

Jestem nowa ale jak najbardziej wśród " swoich " . :)Dotąd podczytywałam ale teraz potrzebuję Waszej pomocy . Postawiliśmy właśnie dom z bali . Stan surowy zamknięty. Przed nami wykończeniówka . I moc wątpliwości . Podzielcie się proszę doświadczeniem . Wymyśliłam , że w jednej z łazienek ( małej ) nie położę płytek. Zostawię drewno. Ktoś, kiedyś mnie uspokoił , że spoko są lakiery . Coś mówiono , że lakier - szkło czy coś...

Czym zabezpieczyliście drzewo w łazience ? Chodzi mi o naprawdę skuteczne specyfiki. W sensie - niekoniecznie 300% ekologii ale spokój na jakiś czas .

 

pozdrówka i proszę o pomoc

 

Wbrew pozorom to nie jest tak że drewno w łazience jest jakimś problemem inaczej wszystkie szafki z płyt po roku były by do wyrzucenia. Mam w łazience jedną ścianę z bala zabezpieczona tylko olejem, nic się z nią nie dzieje. Osobiście jestem przeciwnikiem lakierów zwłaszcza na balach i tak popęka. Zależy jaki to bal, jaka wentylacja itp. jaki układ pomieszczenia gdzie prysznic, ja np. mam problem ze zbyt suchym powietrzem nawet w łazience;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych forumowiczów.

 

Jestem nowa ale jak najbardziej wśród " swoich " . :)Dotąd podczytywałam ale teraz potrzebuję Waszej pomocy . Postawiliśmy właśnie dom z bali . Stan surowy zamknięty. Przed nami wykończeniówka . I moc wątpliwości . Podzielcie się proszę doświadczeniem . Wymyśliłam , że w jednej z łazienek ( małej ) nie położę płytek. Zostawię drewno. Ktoś, kiedyś mnie uspokoił , że spoko są lakiery . Coś mówiono , że lakier - szkło czy coś...

Czym zabezpieczyliście drzewo w łazience ? Chodzi mi o naprawdę skuteczne specyfiki. W sensie - niekoniecznie 300% ekologii ale spokój na jakiś czas .

 

pozdrówka i proszę o pomoc

 

Dzien dobry Balowicze!!!

 

Dawno nie zagladalam, a tu widze, ze przybywa nam nowych formulowiczow.

Jak pisalam "kiedys tam" chcielismy swieta spedzic w balowym domku i jakims cudem udalo nam sie. Nie, zeby bylo wszystko z gorki, ale dom zamknelismy; dzien przed wigilia przyjechala nam czesc drzwi wewnetrznych, podlogi zrobili bez spadow, o ktore waliczylismy od poczatku budowy, podloga w salonie grzeje na ful non stop.... No coz, uroki budowania na odleglosc. Ale to wszystko to jest pryszcz do tego jak w tym domu pieknie pachnie, jak totalnie wypoczelismy, mimo gosci srednio co drugi dzien, tam az chce sie zapraszac znajomych. Moja przyjaciolka, goralka z krwi i kosci, piekla na naszej kuchni "weglowej" placki ziemiaczane, podplomyki i inne cuda. Zyc nie umierac. Zal bylo wracac....

dorubka ja w lazience tez mam drzewo (zreszta w calym domu mam sciany obite roznym drzewem), dlugo szukalam i wyszukalam, plusem jest to ze mieszkam w Skandynawi wiec moglam przemaglowac temat zachowania sie drzewa w lazienkach z miejscowymi Finami .Zalaczam zdjecia jak to u nas wyglada.

 

Pozdrawiam!!!!

26bc9950-4b0d-4516-80f9-66759eb27b24.jpga6d56065-07e7-4cc2-b0e9-ff3cf7fb60ee.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze i znów mogę udzielić Ci kilka wskazówek, ale ciężko jest o wszystkim pisać. Mój dom jest ogrzewany piecokominkiem, całe 130m2 jako podstawowe źródło ogrzewania w projekcie były zwykłe grzejniki eleketryczne, których jeszcze nie wypakowałem z kartonów mimo iż juz miałem mróż -19 stopni. grzejnik z programatorem kosztuje 120zł i można go ustawić aby pracował tylko w 2 taryfie prądu. Acha a w kotłowni mam dużą sypialnię na parterze :)

 

A jeszcze zapomnialam napisac o ogrzewaniu. W okresie swiatecznym temperatura byla od +10 do -20. Mamy ogrzewanie podlogowe na dole plus grzejniki elektryczne i piecokominek. Ogrzewanie podlogowe i grzejniki elektryczne na czas naszego pobytu byly wogole nie uzywane. Piecokominek dal nam niezle popalic :yes: bylo tak goraco, ze przy temperaturze plusowej musialam otwierac okna w calym domu, a kiedy przyszly mrozy smialo moglismy chodzic w podkoszulku, poprostu bylo cieplo. Jeszcze nie dorobilam sie termometru w domu, ale kupie przy nastepnej wizycie. Hmmm chociaz nie wiem, czy to dobry pomysl, jak moja druga polowka zobaczy ponad 20 stopni to czy nie zakreci doplywu opalu do kominka :D

A tak nas wital dzien

12620694_1020017744724610_1128349871_o.jpg

Edytowane przez gos1303
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych forumowiczów.

 

Jestem nowa ale jak najbardziej wśród " swoich " . :)Dotąd podczytywałam ale teraz potrzebuję Waszej pomocy . Postawiliśmy właśnie dom z bali . Stan surowy zamknięty. Przed nami wykończeniówka . I moc wątpliwości . Podzielcie się proszę doświadczeniem . Wymyśliłam , że w jednej z łazienek ( małej ) nie położę płytek. Zostawię drewno. Ktoś, kiedyś mnie uspokoił , że spoko są lakiery . Coś mówiono , że lakier - szkło czy coś...

Czym zabezpieczyliście drzewo w łazience ? Chodzi mi o naprawdę skuteczne specyfiki. W sensie - niekoniecznie 300% ekologii ale spokój na jakiś czas .

 

pozdrówka i proszę o pomoc

 

 

Ja w łazience mam trzy ściany w kafelkach, jedną zostawiłam w drewnie. Ta drewniana ściana nie została niczym zabezpieczona i po 6 latach mieszkania nic się nie dzieje. Mimo, ze jest obok kran i przy myciu rąk się chlapie to nie ma żadnych problemów. Zaznaczę, że dom z bali nie z ciosanych kwadratowych.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gos13...Ale masz pięknie wykończoną łazienkę. Pokażesz troszkę więcej zdjęć? Najbardziej interesują mnie wykończenia okien z zewnątrz i wewnątrz oraz balkony jeżeli masz. No i czy na zewnątrz masz kolor? Ja nadal mam surowe drewno bo nie umiem zdecydować się na kolor. Mieszkam już 6 lat ale nadal nie dokończone wszystko.

:bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, na forum, jest to mój pierwszy wpis, jednak spełniając swój wewnętrzny obowiązek przestudiowalem ostatnie 200stron forum. Co ciekawsze podpowiedzi notowałem.

Mamy zamiar budować dom z bala o grubości minimum 30 cm. Już wiem o obecnych przepisach energetycznych, więc mamy trochę utrudnień z spełnieniem tych wszystkich Umax. Od początku 2014!roku nikt sie nie wychylił że dostał pozwolenie na dom z bala bez ocieplenia. Czy na forum są takie osoby?

Rozmawiałem z RT ale nie udzielił mi konkretnej odpowiedzi innej niz ma na stronie. Do Pana Szewczyka nie moge sie od tygodnia dodzwonic (to są moi faworyci). Czy da radę jakoś to ocieplenie obejść? Wiem że kolega od czołgów zaraz będzie do mnie strzelał, ale wezmę to na siebie. Pozdrawiam wszystkich.

Ps. W niedzielę kupujemy z żoną działkę ( musiałem się pochwalić)

 

Ja mam dom od pana Szewczyka z pełnych bali. Żadnych ociepleń. Budowałam przed 2014 ale jakieś tam certyfikaty energetyczne też już musiały być i bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że kolega od czołgów zaraz będzie do mnie strzelał, ale wezmę to na siebie. Pozdrawiam wszystkich.
Nie będę strzelał:)

Ucmax 0,25 W/m2K cóż potrzeba na tą wartość znacznie więcej drewna ~62cm litego drewna, bez wyokrągleń.

Nie należy zapominać, że za to mostki termiczne mają mniejszą wartość co poniekąd ratuje ten stan.

Ale żyjemy w wolnym kraju, owszem, ale moje dzieci już cierpią na problemy z drogami oddechowymi, bo dookoła raczą się spalaniem węgla.

Ponieważ nie idzie sensownie takich hacjend ogrzać. Cóż wolny wybór.

Ale po prawdzie, jak masz robić izolację tylko żeby spełnić te przepisy, to lepiej jej nie robić - od środka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę strzelał:)

Ucmax 0,25 W/m2K cóż potrzeba na tą wartość znacznie więcej drewna ~62cm litego drewna, bez wyokrągleń.

Nie należy zapominać, że za to mostki termiczne mają mniejszą wartość co poniekąd ratuje ten stan.

Ale żyjemy w wolnym kraju, owszem, ale moje dzieci już cierpią na problemy z drogami oddechowymi, bo dookoła raczą się spalaniem węgla.

Ponieważ nie idzie sensownie takich hacjend ogrzać. Cóż wolny wybór.

Ale po prawdzie, jak masz robić izolację tylko żeby spełnić te przepisy, to lepiej jej nie robić - od środka.

Drewno jest jednak nieprzewidywalne jako materiał izolacyjny, teoria teorią a "praktyka j..... teoriu". Ostatnio temperatury spadły nawet do -20 w nocy a w dzień bywało -10 myślałem że drastycznie zwiększy się zapotrzebowanie na paliwo i nic z tego wystarczyło zmienić sposób palenia w piecokominku aku z 1/24h na 1/12 i to zmniejszoną ilością drewna. Ogólnie wyszło ok 2-3kg drewna więcej na dobę niż przy temperaturach w okolicach zera. Gdzieś na ameryckich stronach znalazłem kiedyś informację że izolacyjność drewena zmienia się ze zmianą temperatury może to prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gos13...Ale masz pięknie wykończoną łazienkę. Pokażesz troszkę więcej zdjęć? Najbardziej interesują mnie wykończenia okien z zewnątrz i wewnątrz oraz balkony jeżeli masz. No i czy na zewnątrz masz kolor? Ja nadal mam surowe drewno bo nie umiem zdecydować się na kolor. Mieszkam już 6 lat ale nadal nie dokończone wszystko.

:bye:

 

agatka2106 dziekuje bardzo, pewnie, ze pokaze, tylko musze znowu odwiedzic hacjende, balkonow jeszce sie nie dorobilismy, ale pomysl na nie juz jest :) Mysle, ze koniec lutego cos bede mogla wiecej przeslac .Zalaczam to co mam:

12399145_998206333572418_1055348438_n.jpgIMG_4779.jpg

45c4dfec-1290-45ed-b780-e98d088b5715.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...