Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Czym zakonserwować płytę OSB ( na zewnątrz) żeby narażona na deszcz wytrzymała z 2-3 lata ? Chodzi mi o jakiś środek bezbarwny.

Płyta OSB czymkolwiek zakonserwowana na deszczu to niezbyt dobry pomysł. Nawet jeśli użyjesz czegoś powłokotwórczego będzie piła wodę i puchła. Dwa lata powinna wytrzymać i nie zabezpieczona ale będzie to brzydactwo mam gdzie taki kawałek leżący od dwu lat na deszczu jest jeszcze cały;-) Może po taniości jakimś drewnochronem. Bezbarwny środek to raczej będzie lipa może lakier jachtowy ale czy to się opłaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Płyta zamocowana na kanciapie przy domu. Normalnie by, jej nie dawał, ale kanciapa po prostu się rozlatywała i musiałem coś szybko działać. Widziałem całe budynki gospodarcze zbudowane z osb. Czymś je konserwowano i wytrzymywały sporo lat w dobrym stanie. Z tym, że płyta była kładziona wyłącznie w pionie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyta zamocowana na kanciapie przy domu. Normalnie by, jej nie dawał, ale kanciapa po prostu się rozlatywała i musiałem coś szybko działać. Widziałem całe budynki gospodarcze zbudowane z osb. Czymś je konserwowano i wytrzymywały sporo lat w dobrym stanie. Z tym, że płyta była kładziona wyłącznie w pionie.

A tobie chodzi o dach???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbrew pozorom to nie jest tak że drewno w łazience jest jakimś problemem inaczej wszystkie szafki z płyt po roku były by do wyrzucenia. Mam w łazience jedną ścianę z bala zabezpieczona tylko olejem, nic się z nią nie dzieje. Osobiście jestem przeciwnikiem lakierów zwłaszcza na balach i tak popęka. Zależy jaki to bal, jaka wentylacja itp. jaki układ pomieszczenia gdzie prysznic, ja np. mam problem ze zbyt suchym powietrzem nawet w łazience;-)

 

Dziękuję za odpowiedź :) Ja się trochę martwię , bo dom jest nad morzem , a tu wilgotność znacznie większa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry Balowicze!!!

 

Dawno nie zagladalam, a tu widze, ze przybywa nam nowych formulowiczow.

Jak pisalam "kiedys tam" chcielismy swieta spedzic w balowym domku i jakims cudem udalo nam sie. Nie, zeby bylo wszystko z gorki, ale dom zamknelismy; dzien przed wigilia przyjechala nam czesc drzwi wewnetrznych, podlogi zrobili bez spadow, o ktore waliczylismy od poczatku budowy, podloga w salonie grzeje na ful non stop.... No coz, uroki budowania na odleglosc. Ale to wszystko to jest pryszcz do tego jak w tym domu pieknie pachnie, jak totalnie wypoczelismy, mimo gosci srednio co drugi dzien, tam az chce sie zapraszac znajomych. Moja przyjaciolka, goralka z krwi i kosci, piekla na naszej kuchni "weglowej" placki ziemiaczane, podplomyki i inne cuda. Zyc nie umierac. Zal bylo wracac....

dorubka ja w lazience tez mam drzewo (zreszta w calym domu mam sciany obite roznym drzewem), dlugo szukalam i wyszukalam, plusem jest to ze mieszkam w Skandynawi wiec moglam przemaglowac temat zachowania sie drzewa w lazienkach z miejscowymi Finami .Zalaczam zdjecia jak to u nas wyglada.

 

Pozdrawiam!!!!

[ATTACH=CONFIG]344615[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]344616[/ATTACH]

 

Pozytywnie zazdraszczam. Łazienka cudna !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w łazience mam trzy ściany w kafelkach, jedną zostawiłam w drewnie. Ta drewniana ściana nie została niczym zabezpieczona i po 6 latach mieszkania nic się nie dzieje. Mimo, ze jest obok kran i przy myciu rąk się chlapie to nie ma żadnych problemów. Zaznaczę, że dom z bali nie z ciosanych kwadratowych.

Pozdrawiam

 

Dziękuje za dobre słowo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie - też robię tylko ścianki :) Chodziło mi tylko o to, że w sytuacji, gdy woda nie zalega na płycie, jej trwałość będzie nieco dłuższa.

To problemu raczej nie będzie, wybierz jakiś tani środek do płotów i na pewno kilka lat wytrzyma. Ważne żeby nie miała kontaktu z gruntem również w czasie opadów by nie odbijało się od gleby i nie chlapało na płytę bo inaczej będzie szarzała i będzie brzydka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wertowałem posty z działu kominki, ale to dla mnie za ciężki temat, więc zapytam tutaj. Mam taką fanaberię i jeżeli istnieją ograniczenia to chciałbym je poznać: czy można połączyć kominek z płaszczem z wymuszoną turbiną dystrybucją ciepłego powietrza? Nigdzie nie znalazłem sensownej odpowiedzi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wertowałem posty z działu kominki, ale to dla mnie za ciężki temat, więc zapytam tutaj. Mam taką fanaberię i jeżeli istnieją ograniczenia to chciałbym je poznać: czy można połączyć kominek z płaszczem z wymuszoną turbiną dystrybucją ciepłego powietrza? Nigdzie nie znalazłem sensownej odpowiedzi...

Pytanie fakt na dział kominkowy ale jeśli rozpatrywać je w kategorii fanaberii to moim zdaniem nic nie stoi na przeszkodzie;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio byłem w górach no i trafiłem do chaty z bala (bo jakżeby inaczej) - ogrzewanie miała przez DGP (super sprawa) - a nie chciałbym "psuć" widoku bali grzejnikami... Stąd ta fanaberia ;)

DGP wcale nie musi być taką super sprawą. Nie chcesz psuć bala widokiem grzejników to po co Ci kominek z płaszczem wodnym. Ja dom z bala ogrzewam piecokominkiem akumulacyjnym coś tam w dzienniku znajdziesz. Jak będziesz bardziej zainteresowany pytaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych forumowiczów.

 

Jestem nowa ale jak najbardziej wśród " swoich " . :)Dotąd podczytywałam ale teraz potrzebuję Waszej pomocy . Postawiliśmy właśnie dom z bali . Stan surowy zamknięty. Przed nami wykończeniówka . I moc wątpliwości . Podzielcie się proszę doświadczeniem . Wymyśliłam , że w jednej z łazienek ( małej ) nie położę płytek. Zostawię drewno. Ktoś, kiedyś mnie uspokoił , że spoko są lakiery . Coś mówiono , że lakier - szkło czy coś...

Czym zabezpieczyliście drzewo w łazience ? Chodzi mi o naprawdę skuteczne specyfiki. W sensie - niekoniecznie 300% ekologii ale spokój na jakiś czas .

 

pozdrówka i proszę o pomoc

 

Ja w łazience mam olej koopmansa. Juz 4 warstwy bo pierwsze 2 szybko się wchlonely po 4 miesiącach. Dzieciaki chlapia się w wannie po ścianach i z drewnem nic się nie dzieje. Mam wentylację mechaniczna i ona pomogą w usuwaniu wilgoci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w łazience mam olej koopmansa. Juz 4 warstwy bo pierwsze 2 szybko się wchlonely po 4 miesiącach. Dzieciaki chlapia się w wannie po ścianach i z drewnem nic się nie dzieje. Mam wentylację mechaniczna i ona pomogą w usuwaniu wilgoci.

To że olej się wchłonie to normalne, olejowane drewno nigdy nie będzie jak lakier i nie może być nie ma co przesadzać z olejowaniem;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

......................... proszę o jeszcze .Taka dociekliwa ;) . Olej koompansa ................................ .

 

:yes::D:lol2:

tak jak gdzies wcześniej napisałem to forum i całą wiedzę od "wujka googl" traktowałem jako podpowiedzi informację ....... decyzje podejmowałem już sam.:bash: a czy słuszne czy nie to zobaczymy

Lepszy jest chyba olej woca na zewnątrz . Zrobiłem nim garaż wersja zewnętrzna a drzwi w środku wersja wewnętrzną .

Na lakier mam " uczulenie" ;O) , cały czas się boje i popewnym czasie lakier dostanie "łubieżu" i będzie odpryskiwał pekał łuszczył .

ale to jest moje zdanie .

od czasu do czasu wrzucam fotki do wcześniejszego linku . postaram się wrzucić dziś wieczorem drzwi wewnętrzne i perełkę drzwi nad salonem . jak niezapomne , bo wnuczka ma się "zwalic" wieczorem :lol2::lol2::lol2::lol2::lol2::lol2::lol2::lol2::lol2::D:popcorn: i będzie kino

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D

olej cacy

lakier nie cacy

:D

 

Skandynawowie wnętrza (wliczając w to łazienki) malują kryjącymi farbami.

W wielu wiejskich chatach ściany bielono wapnem, a nie olejowano (o ile nie były pokryte trzciną i tynkiem wapiennym.

Nie bronię ordynarnej "farby olejnej" z jaką trzeba czasami walczyć czyszcząc stare meble, ale nie każdy "prawdziwy" dom z bala musi wyglądać jak chata góralska czy domek na prerii, inaczej właściciel zasługuje na potępienie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...