Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Physic, przy pierwszych zdjęciach zachwyciłam się ogromnymi baliskami (jaką mają średnicę?), potem zaniemówiłam przy ślicznie wystruganych belkach stropowych, potem więźba i znów piękne końcówki, ale przy pokryciu dech mi zaparło... Ja jestem z tych murowanych, ale mam nadzieję, że kiedyś jeszcze zbuduję sobie domek z bali. Na pewno zbuduję! Na zdjęciach jeszcze zima, my chcemy aktualne fotki! ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdięcia już uaktualniłem zastoj miałem po zimie :) za dużo prac na raz a co do ceny to tyle: :roll: stan surowy czyli piwnica była gotowa wpadli górale postawili ściany więźbe i ołacili plus zabudowa szczytów za jedyne albo aż 90 tys a dach i wykończenia to następny etap powiem tyle że jak cena dobrej dachówki nio może troche drożej a dom ma 10m na 12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurcze, Physic, to są normalnie artyści, ci górale (choć czemu ja się dziwię, tak to chyba jest z góralami). Ale zamiast na tych nartach jeździć, mogli się pospieszyć ;) Bo teraz to już ciekawość (ciekawskość) mnie zeżre, efekt końcowy chciałoby się zobaczyć, a jak teraz na łódki się wybiorą, to znów trzeba będzie tyle czekać :( ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do budowy i ma pytanie: czy taki dom

http://www.szkielet.com.pl/projekty/?projekt=198 mam szansę postawić w stanie surowym zamkniętym za 100000, bal 22 cm? Które firmy polecacie z okolic Łodzi. Co trzeba zapewnić takiej firmie jak przebywa na budowie, myśle o firmach z innych okolic. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Odkryłam Was przedwczoraj. Wcześniej szukałam informacji w na polskich stronacho domach z bala i nic, tylko ironiczne komentarze. Myślałam, że jestem fantastką. Przeczytalam cały wątek i trochę mi jednak smutno, bo marzyłam zawsze o grubych balach i nie wiedziałam, że to takie drogie. :oops: POwiedzcie, co sądzicie o moich marzeniach, żeby;

 

1/ kupić stara chałupę w gorach - bo drzewo już uleżane, wyschnięte, ekologiczne. Dzięki temu liczę tez na podogowe dechy w dobrym stanie - to moje marzenie i chciałam je zakładać w bloku, ale wzyscy się pukają w czoło. Chyba też nie będzie problemu ze skrzypieniem, rozsychaniem, skoro podłoga jest wiekowa.Jakie są metody sprawdzania stanu bali? Czy można zaufac góralowi który sprzeda i przeniesie chałupe, czy on może sprawdzić?

 

2/ jak i gdzie znaleźć starą chatę z naprawę grubych bali?

 

3/ pewnie sporo bali będzie do wymiany, więc myślę o wybudowaniu małego domku. Jak wygląda sprawa późniejszej rozbudowy? Co o tym myśłicie? czy mozna wybudować niski daszek-stryszek, a w przyszłosci podnieść dach i zagospodarować strych?

 

proszę o słowo otuchy!!

Daga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Odkryłam Was przedwczoraj. Wcześniej szukałam informacji w na polskich stronacho domach z bala i nic, tylko ironiczne komentarze. Myślałam, że jestem fantastką. Przeczytalam cały wątek i trochę mi jednak smutno, bo marzyłam zawsze o grubych balach i nie wiedziałam, że to takie drogie. :oops: POwiedzcie, co sądzicie o moich marzeniach, żeby;

 

1/ kupić stara chałupę w gorach - bo drzewo już uleżane, wyschnięte, ekologiczne. Dzięki temu liczę tez na podogowe dechy w dobrym stanie - to moje marzenie i chciałam je zakładać w bloku, ale wzyscy się pukają w czoło. Chyba też nie będzie problemu ze skrzypieniem, rozsychaniem, skoro podłoga jest wiekowa.Jakie są metody sprawdzania stanu bali? Czy można zaufac góralowi który sprzeda i przeniesie chałupe, czy on może sprawdzić?

 

2/ jak i gdzie znaleźć starą chatę z naprawę grubych bali?

 

3/ pewnie sporo bali będzie do wymiany, więc myślę o wybudowaniu małego domku. Jak wygląda sprawa późniejszej rozbudowy? Co o tym myśłicie? czy mozna wybudować niski daszek-stryszek, a w przyszłosci podnieść dach i zagospodarować strych?

 

proszę o słowo otuchy!!

Daga

 

 

Czy można zaufać sprzedającemu???

Niby można ale lepiej zabrać ze soba kogos kto będzie potrafił określić stan drewna.

Gdzie znaleźć???

W róznego rodzaju ogłoszeniach np na allegro , albo jeśli masz więcej czasu to wycieczka na podhale i pytać po sołtysach.

Co do rozbudowy to można wszystko i zawsze , ale polecałbym raczej wszystko od razu .

:roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wolno wierzyc nikomu,szczególnie że chodzi przeciez o dom,podkreślam TWÓJ DOM.

piotr.nowy ma racje,zabierz kogoś kto sie zna.

Na podkarpaciu mozna czasem znalesc prawdziwe cuda za smieszne pieniadze.Polecam gazete bezpłatnych ogłoszeń anonse ,z regionu podkarpacia własnie.

Ostatnio kolega kupił dwa domy,kazdy po 5 tyś zł :o i zrobi z tego jeden duży dom.Będe mu kibicować i moze wkleje zdjęcia z etapów budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie! :)

Mam na imię Piotr. Właśnie dziś trafiłem na to forum i przeczytałem od pierwszego postu do ostatniego JEDNYM TCHEM :wink: Zauważyłem, że jest tu kilka osób, które mają dużo cennych informacji i chętnie szię nimi dzielą pomagając innym. Sam mam zamiar zrobić internetowy dziennik budowy - oczywiście ze zdjęciami....

Zamierzamy z żoną zacząć budowę domu z bala, hmm... a może już zaczęliśmy? :) Czekamy na wytyczenie warunków zabudowy, odpowiednia osoba zajmuje się resztą papierkowej roboty...

Opiszę pokrótce nasze plany:

Domek ma być z litego bala, mniej więcej taki: http://www.domywstylu.pl/projekt.asp?id=421

Chcemy go troszkę wydłużyć (część jadalno-salonikowa) bo po rozrysowaniu planu na formacie A2 i "ustawieniu" mebli nie bardzo się mieściliśmy. Dodatkowo chcemy mieć piwnicę - 1/3 pom. gosp., 2/3 pom. rozrywkowe (sofa, barek, sprzęt grający - ach te wzmacniacze lampowe :wink: , w przyszłości zapewne małe kino domowe). Schody z tej racji będą otwarte od piwnicy po poddasze.

Całość ogrzewana kominkiem - DGP + ostatnio odkryty wynalazek: wodny wymiennik ciepła na rurze wyziewowej wkładu kominkowego. Z tego wymiennika zasilić chcę grzejniki w obu łazienkach oraz podłogówkę (lub grzejnik) w piwnicy. Wentylacja z gruntowym wymiennikiem ciepła - rury zakopane poniżej strefy zamarzania gruntu (zimą zasysane powietrze o dodatniej temperaturze, latem chłodzone przez glebę - taka naturalna klima :wink: ). Dodatkowo 2 grzejniki (przenośne) elektryczne - na wypadek srogich mrozów lub wyjazdu na dłuższy czas (elektroniczny sterownik samoczynnie załączający).

Budowa miałaby przebiegać następująco:

1. Kopiemy piwnicę z pomocą "lokalnych" osobników, murujemy trzywarstwowe ścianki fundamentowe, przykrywamy stropem gęstożebrowym, murujemy kominy

2. przyjeżdża "firma", stawia surowe bale, podłogi, schody, wywiązkę z łatami/kontrłatami pod dachówkę

3. "firma" montuje dachówkę, stolarkę okienno-drzwiową

4. we własnym zakresie w wolnym czasie po pracy montujemy elektrykę, wod-kan, kominek z DGP, woskowanie w środku, zabezpieczanie z zewnątrz itp... Jesteśmy młodzi, więc sił i chęci nie zabraknie :D

 

Kwestia ścian:

Bal miałby być lity, ściana jednowarstwowa - wahamy się między okrągłym a prostokątnym....

Dowiedziałem się o pewnej osobie, która mieszka w balu 16 cm grubości, łączonym na 2 obce pióra, kołkowanym co 1m. Twierdzi, że mieszka tak już drugi sezon i nie czuł zimą potrzeby ocieplania domu (ogrzewanie kominkiem). Czy ktoś może takie coś potwierdzić? Chodzi mi o osobiste wrażenia... W sumie ocieplić zawsze można, a im dłużej po budowie nie zepnie się bali stelażem pod ocieplenie/płytę/boazerię tym lepiej dla szczelności (osiadanie bali). Podobnoż można zamocować "ślizgowo" stelaż no ale...

 

I teraz zasadnicze pytania:

Czy bal okrągły czy prostokątny - jakie za, jakie przeciw?

Ktoś na tym forum rzucił: ŻADNE OBCE PIÓRA!!! - dlaczego? jakie jest tego wytłumaczenie?

Jak sądzicie - czy za 130-150 kpln jestem w stanie postawić taki dom w stanie gotowym wkładając mnóstwo własnej pracy - pkt 4 powyżej (kwota dotyczy samego materiału + roboty). Papierki, przyłącza odliczam)?

Jaką firmę polecacie? A może taniej będzie ściągnąć cieślę żeby to wykonał? Czy możecie kogoś polecić?

 

Heh - miało być "pokrótce" :):):)

Pozdrawiam i czekam na opinię/sugestie/odpowiedzi...

/Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...