Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

W kuchni nie zadziała bo potrzebujemy gniazda na zupełnie innych wysokościach, można spokojnie zrobić takie gniazda na tynkowe do lodówki zmywarki itp bo są z reguły za szafkami i nikomu to nie przeszkadza a te które powinny być dostępne z blatu można zrobić wysuwane z blatów. Co do gniazd w podłodze to po pierwsze ich cena, cena kasety zaczyna się od ponad 100zł do nawet 700zł poza tym takie gniazda moim zdaniem sprawdzają się tylko jeśli nie ma innego wyjścia np biura, sklepy, tam gdzie musi być wyspa. Poza tym zawsze coś tam wpadnie zasyfi itp. nawet jeśli będzie to IP66 (zapomnisz zamknąć klapki, kopniesz) ale oczywiście to moje zdanie.

 

Remiks ma rację. Kiedyś też się napaliłem na gniazda podłogowe ale szybko ugasiłem te płomienie. Cena koszmar a z perspektywy czasu myślę że to co mówi o klapkach mogłoby być drugim koszmarem. Do gniazdek wbrew pozorom co chwila coś się podłącza i z czasem już sama ta czynność staje się męcząca. Jeśliby do tego miało dochodzić otwieranie i zamykanie klapek to stałoby się to bardzo szybko irytujące. Do kuchni pamiętam widziałem kiedyś takie specjalne szyny montowane np w cokoły nad blatem, z modułowymi gniazdkami wpinanymi w dowolnym miejscu na długości szyny. Rozwiązanie kiedyś mi się spodobało bo nie musisz planować dokładnego położenia każdego urządzenia typy ekspres, robot kuchenny itp. Jakoś nie było czasu się za tym zakręcić więc nie wiem czy to jest dobre rozwiązanie a poza tym z tego co pamiętam cena też nie zachęcała.

Edytowane przez kolek20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

y

Z jakiego województwa jesteś JerzyBw?

Z miłą chęcią bym się spotkał i pogadał jak przebiegała budowa. Czyli mam rozumieć , że taki cyrkiel sam zrobiłeś?

Ja oglądałem i jeszcze nie zdecydowałem o zakupach :)

Z chęcią bym zobaczył tą książkę :) W Polsce nic takiego nie ma. Muszę się zacząć sprężać bo za tydzień zamawiam drewno :) i za dwa tygodnie rozpoczynam budowę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

y

Z jakiego województwa jesteś JerzyBw?

Z miłą chęcią bym się spotkał i pogadał jak przebiegała budowa. Czyli mam rozumieć , że taki cyrkiel sam zrobiłeś?

Ja oglądałem i jeszcze nie zdecydowałem o zakupach :)

Z chęcią bym zobaczył tą książkę :) W Polsce nic takiego nie ma. Muszę się zacząć sprężać bo za tydzień zamawiam drewno :) i za dwa tygodnie rozpoczynam budowę :)

Widzisz mój avatar po lewej? Co poniżej pisze? Włącz google.

Cyrkiel? kupiłem cyrkiel ślusarski i poziomicę trójkątną. Połączyłem i działa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz mój avatar po lewej? Co poniżej pisze? Włącz google.

Cyrkiel? kupiłem cyrkiel ślusarski i poziomicę trójkątną. Połączyłem i działa :)

 

Spróbuje również coś pokombinować, kupiłem taki cyrkiel

http://allegro.pl/cyrkiel-slusarski-l-300-z-chwytem-na-rysik-olowek-i6084021128.html

myślę żeby połączy go z poziomicą BOSCHA, coś takiego

http://allegro.pl/poziomnica-laserowa-5-metrow-bosch-pll-5-i6030074948.html

nie mogę znaleźć tej małej trójkątnej poziomicy, ale ta BOSCHA myślę że by się nadawała :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Spróbuje również coś pokombinować, kupiłem taki cyrkiel

http://allegro.pl/cyrkiel-slusarski-l-300-z-chwytem-na-rysik-olowek-i6084021128.html

myślę żeby połączy go z poziomicą BOSCHA, coś takiego

http://allegro.pl/poziomnica-laserowa-5-metrow-bosch-pll-5-i6030074948.html

nie mogę znaleźć tej małej trójkątnej poziomicy, ale ta BOSCHA myślę że by się nadawała :)

Trzeba było kupić cyrkiel traserski nastawczy, dorobić dwa mocowania rególowane na rysiki i poziomicę było by gdzie mocować w tym i tak mocowanie na rysik się nie przyda jest nie rególowane.

Poziomica trójkątna za 10zł by wystarczyła, mocować łatwiej a ten bosch no nie wiem na co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie najprostsze rozwiązanie pokazane jest

tutaj http://www.freepatentsonline.com/4318226.pdf

 

A tutaj jest i poziomica trójkątna. Nazywa się również i krzyżowa (2d). Chyba najtaniej.

http://allegro.pl/poziomica-ustawiana-hard-head-158931-i5928965643.html

 

Właściwie dobór cyrkla pozostaje otwarty, jak to woli. Gdzieś w sieci widziałem nawet wystrugany z drewna. A poziomica była na drucie. Ten drut służył do regulacji pochyłu poziomicy. Jak ktoś rozumie prostą zasadę działanie tego cyrkla, to wie o co mi chodzi ;).

 

Bez tego cyrkla, zrobienie chałupy z bali okrągłych naturalnych, jest prawie niewykonalne. Piszę "prawie", bo może i są fachowcy na świecie, którzy bez tego cyrkla dają radę. Ja tam nie wiem.

 

No bo wiecie:

To jest cyrkiel na miarę naszych możliwości. My tym cyrklem otwieramy oczy niedowiarkom! Mówimy: to jest nasz cyrkiel, przez nas zrobiony, i to nie jest nasze ostatnie słowo... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie najprostsze rozwiązanie pokazane jest

tutaj http://www.freepatentsonline.com/4318226.pdf

 

A tutaj jest i poziomica trójkątna. Nazywa się również i krzyżowa (2d). Chyba najtaniej.

http://allegro.pl/poziomica-ustawiana-hard-head-158931-i5928965643.html

 

Właściwie dobór cyrkla pozostaje otwarty, jak to woli. Gdzieś w sieci widziałem nawet wystrugany z drewna. A poziomica była na drucie. Ten drut służył do regulacji pochyłu poziomicy. Jak ktoś rozumie prostą zasadę działanie tego cyrkla, to wie o co mi chodzi ;).

 

Bez tego cyrkla, zrobienie chałupy z bali okrągłych naturalnych, jest prawie niewykonalne. Piszę "prawie", bo może i są fachowcy na świecie, którzy bez tego cyrkla dają radę. Ja tam nie wiem.

 

No bo wiecie:

To jest cyrkiel na miarę naszych możliwości. My tym cyrklem otwieramy oczy niedowiarkom! Mówimy: to jest nasz cyrkiel, przez nas zrobiony, i to nie jest nasze ostatnie słowo... :)

 

Jak zrobię cyrkiel to prześle fotkę :)

Z racji tego, że moja budowa będzie trochę trwała, zastanawiam się czy zabezpieczać kłody przed szkodnikami, grzybami i innymi paskudztwami.

Jaki macie doświadczenie w tym zakresie, co polecacie?

Myślę o zaimpregnowaniu FOBOSEM M4

Co o tym myślicie?

A tak nawiasem mówiąc to wczoraj byłem oglądać kłody na mój domek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra - mamy dwa bale nad sobą i chcemy je odrysować - jak się ustala miejsce, w którym przykładamy na balu dolny cyrkiel ? Jest jakaś reguła ?

 

Ja tylko mogę opowiedzieć teoretycznie

Szukamy miejsca w którym bale są najbardziej oddalone od siebie

ustalamy w tym miejscu minimalną szerokość frezu wzdłużnego (która wynosi nie mniej niż 6,3 cm) i rysujemy z zachowaniem zasad cyrkla z poziomicą a cała reszta powinna sama wyjść :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

300 zł za m2? Naprawdę, tak dużo? Policzmy: To co pamiętam, na dach trzeba od 10 do 14 snopków na m2. Snopek widziałem na A jest ok. 7 zł. Dajmy na to, że zużyjemy nawet 14 snopków, to 14sx7zł=98zł, to koszt samych snopków. Hm? Może to prawda. Dojdzie robocizna, transport, druty, zakwaterowanie itd.

 

Tylko pamiętaj że nie każdy snopek nadaje się do układania na dachu.... Widziałem ostatnio taki dach gdzie 2 strony robiły dwie ekipy , nie trzeba być fachowcem aby zobaczyć gołym okiem że różnica jest delikatnie mówiąc znaczna . To że jedna strona poleży a druga będzie niedługo do wymiany to inwestor już wie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko mogę opowiedzieć teoretycznie

Szukamy miejsca w którym bale są najbardziej oddalone od siebie

ustalamy w tym miejscu minimalną szerokość frezu wzdłużnego (która wynosi nie mniej niż 6,3 cm) i rysujemy z zachowaniem zasad cyrkla z poziomicą a cała reszta powinna sama wyjść :)

Zbyt gorącej wodzie jesteś kompany. Trochę za mało masz wiedzy. Są jeszcze pewne czynności, które trzeba wykonać wcześniej. Wiesz jakie? Tylko nie pisz o korowaniu bali.

Ja, kiedy do tego podchodziłem, przygotowywałem się dość długo i intensywnie. Nawet mi się śniła ta robota. Dopiero kupiłem drzewo, kiedy już miałem teoretycznie przygotowane odpowiedzi co, jak i dlaczego.

Teoria jest bardzo ważna, jeżeli nie masz praktyki. Dzięki teorii Amerykanie wylądowali na księżycu. Ty też powinieneś przewidzieć i wiedzieć, jak zachować się w pewnych sytuacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...