Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jacek

Co myślicie o tym?

http://www.tooba.pl/projekt-domu-Chmielniki-male-dw-22-TKB-759

Mi się podoba ponieważ ma antresolę, taras i wiatę. Myślę, że taki domek chcę postawić.

 

Ładny, ale biorąc pod uwagę kształt dachu, 6 bawolich oczek i lukarnę, zakładam, że musisz mieć albo kupę kasy albo wujka w Ameryce ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tak Jerzy wczoraj okorowałem pierwszy bal (prawie cały). Plecy ręce bolą, ale cieszy. Pozostało jeszcze 29 a za dwa tygodnie kolejny transport.

Mój projektant powiedział, że projekt od podstaw będzie drogi i pracochłonny więc zamierzam kupić gotowy projekt. Co myślicie o tym?

http://www.tooba.pl/projekt-domu-Chmielniki-male-dw-22-TKB-759

Mi się podoba ponieważ ma antresolę, taras i wiatę. Myślę, że taki domek chcę postawić.

Do korowania solidny kercher i plecy przestaną boleć. 30 bali na ten domek to raczej nie wystarczy;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna rzeźba. Taki wiejski filozof wpatrzony gdzieś w dal. A innych rzeźb nie masz?

 

Plecy bolą i ręce. To może korowiarą, taką na trzonku. Wtedy stoisz i tak nie pochylasz się, jak przy ośniku. Jest też korowiarka montowana na pile. Wady i zalety każda ma po trochu.

 

Masz dziwną kolejność, bo najpierw kupujesz materiał, a potem myślisz, jaki chcesz zbudować dom. Myślałeś chyba, jak rzeźbiarz, który ma klocek i myśli co z niego wystrugać? Chyba tak, bo nie widzę innego wytłumaczenia.

 

Mi również podoba się ten projekt, tylko musisz mierzyć siły na zamiary. Ja życzę jak najlepiej.

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek

i jak, korujesz, plecy bolą?

Kiedy zobaczymy Twoje rzeźby? Pamiętaj, że twórczość artystyczna pozytywnie wpływa na wizerunek człowieka. Komórką nie możesz zrobić fotek? drugirj

 

Tak Jerzy wczoraj okorowałem pierwszy bal (prawie cały). Plecy ręce bolą, ale cieszy. Pozostało jeszcze 29 a za dwa tygodnie kolejny transport.

Mój projektant powiedział, że projekt od podstaw będzie drogi i pracochłonny więc zamierzam kupić gotowy projekt. Co myślicie o tym?

http://www.tooba.pl/projekt-domu-Chmielniki-male-dw-22-TKB-759

Mi się podoba ponieważ ma antresolę, taras i wiatę. Myślę, że taki domek chcę postawić.

 

polecam... http://www.tooba.pl/serwis?action=s_sr&f=chojn%C3%B3w

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna rzeźba. Taki wiejski filozof wpatrzony gdzieś w dal. A innych rzeźb nie masz?

 

Plecy bolą i ręce. To może korowiarą, taką na trzonku. Wtedy stoisz i tak nie pochylasz się, jak przy ośniku. Jest też korowiarka montowana na pile. Wady i zalety każda ma po trochu.

 

Masz dziwną kolejność, bo najpierw kupujesz materiał, a potem myślisz, jaki chcesz zbudować dom. Myślałeś chyba, jak rzeźbiarz, który ma klocek i myśli co z niego wystrugać? Chyba tak, bo nie widzę innego wytłumaczenia.

 

Mi również podoba się ten projekt, tylko musisz mierzyć siły na zamiary. Ja życzę jak najlepiej.

:)

 

Wiejski filozof? No bo ja ze wsi chłopak jestem :rolleyes:

Korowarkę taką na trzonku też mam i również używam. Trzy bale okorowane :)

 

Wiem że pisaliście o ciepłocie budynków z bali ale dzwoniłem o ten projekt domku i powiedzieli mi żeby postawić dom całoroczny to minimalna średnica bali powinna być 52 cm. Czyżby pozostawała nam ściema że są to domy letniskowe/sezonowe? Proszę napiszcie jak to wygląda z waszymi domkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Remiks - jak dobrze pamiętam to panowie T zdejmują korę bez szlifowania - czy dobrze pamiętam czy coś mieszam? tzn tylko wodą pod ciśnieniem? i dzięki temu na powierzchni bali pozostaje taka śliska powierzchnia?

 

Jacek - przeczytaj dwa razy post Marmura odnośnie kształtu domku, tam jest zakodowana ważna informacja ;) chodzi o to, że jeśli nie stać Cię na projekt indywidualny to tym bardziej nie pchaj się w skomplikowany kształt bryły domu, bo to podnosi cenę budowy. już lepiej zainwestuj w projekt indywidualny albo szukaj prostszej konstrukcji

Edytowane przez Maciek 3miasto
o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Remiks - jak dobrze pamiętam to panowie T zdejmują korę bez szlifowania - czy dobrze pamiętam czy coś mieszam? tzn tylko wodą pod ciśnieniem? i dzięki temu na powierzchni bali pozostaje taka śliska powierzchnia?

Zdejmowanie kory bez szlifowania, tak da się zrobić, nie chcę zdradzać warsztatu wykonawców mają do tego prawo ale coś tam sugerowałem;-) Sam korowałem bez ośnika bale pod schody które sam robiłem i bal jest taki jak d... niemowlaka;-) i szlifierka zbędna, kręgosłup mniej boli.

Edytowane przez Remiks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Remiks - może to i tajemnica wykonawcy, ale ja na to patrzę inaczej. Bardzo długo myślałem, że tylko T, właśnie ze względu na dwie kwestie: unikalną technikę zdejmowania kory w porównaniu do innych wykonawców, pozostawiającą "łyko" na powierzchni drewna (nie jestem pewien poprawności terminologii). Dzięki temu drewno ładniej się starzeje - to zeznania forumowiczów, do mnie trafiło. I druga kwestią jest stosowanie wełny owczej zamiast mineralnej - też w kontraście do innych wykonawców, i też do mnie trafiło, ale nie będę ciągnął wątku - każdy ma swoją opinię ;)

Podsumowując - dla niezdecydowanych to mogą być argumenty do wyboru wykonawcy, a nie tajniki jego warsztatu ;)

 

A teraz po tym jak już wiem, że ZS robi modrzew - życie już nie jest takie proste, mam zagwozdkę ;) mam nadzieję, że Piotr pomoże mi podjąć decyzję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że pisaliście o ciepłocie budynków z bali ale dzwoniłem o ten projekt domku i powiedzieli mi żeby postawić dom całoroczny to minimalna średnica bali powinna być 52 cm. Czyżby pozostawała nam ściema że są to domy letniskowe/sezonowe? Proszę napiszcie jak to wygląda z waszymi domkami.

Może nasz czołgista z Izraela wypowie się? Jest światełko w tunelu, czy nie?

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....zaraz tam przepis. Przeca mieszkamy w Polszu i zarówno Z.S. jak i R.T. nie bankrutują , a przecież żaden z nich nie robi ani ścian warstwowych ani bali o o większych średnicach niz dotychczas eghm, eghm. eghm... ;)

 

Oczywiście masz rację, tylko inwestor powinien wiedzieć o co chodzi i to akceptować. Nawet mój czy Twój dom jak były budowane spełniały warunki hm, eghm;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek - idź z tym problemem do architekta, żeby Ci wytłumaczył opcje, albo poproś kogoś na priv. Przecież na forum nikt nie będzie, eghm, eghm... ;) Przez tel też żaden architekt nic nie powie... ponial?

I pamiętaj - przepisów nie należy łamać! ;) dozwolone jest obchodzenie i naginanie, ale łamać nie wolno ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób dolny bieg tych schodów jest mocowany do podestu ? Kiedyś byłem przekonany, że są one oparte o podest, ale u większości wykonawców mocowane są do podestu od spodu. Jak to się trzyma do cholerki ? :)

Tu przykładowe zdjęcia schodów bodajże od Z.S. i R.T.

http://kanadyjskiedomy.pl/domy-z-drewna-galeria/wnetrza-domow/image?view=image&format=raw&type=orig&id=318

 

http://images24.fotosik.pl/37/7137e76d1a4e1ab2med.jpg

Edytowane przez marmur7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Remiks - może to i tajemnica wykonawcy, ale ja na to patrzę inaczej. Bardzo długo myślałem, że tylko T, właśnie ze względu na dwie kwestie: unikalną technikę zdejmowania kory w porównaniu do innych wykonawców, pozostawiającą "łyko" na powierzchni drewna (nie jestem pewien poprawności terminologii). Dzięki temu drewno ładniej się starzeje - to zeznania forumowiczów, do mnie trafiło. I druga kwestią jest stosowanie wełny owczej zamiast mineralnej - też w kontraście do innych wykonawców, i też do mnie trafiło, ale nie będę ciągnął wątku - każdy ma swoją opinię ;)

Podsumowując - dla niezdecydowanych to mogą być argumenty do wyboru wykonawcy, a nie tajniki jego warsztatu ;)

 

A teraz po tym jak już wiem, że ZS robi modrzew - życie już nie jest takie proste, mam zagwozdkę ;) mam nadzieję, że Piotr pomoże mi podjąć decyzję ;)

bylem i...... Nic nie widzialem. Dom stal jakies 30 metrow od drogi. Nikogo nie bylo. Sasiadow sie wypytalem co i jak. Wlasciciesle przyjezdzaja do tego domu rekreacyjnie. Telefonu nie chcieli do nich podac bo podobno kiedys mieli o to pretensje. Ale mam tel do sasiada i mam dzwonic cojakis czas, bedziepatrzyl czy sai wtedy podjade na pewniaka. Dom ciut ciemniejszy, ale nie czerwony, tak jak sobie go wyobrazalem. Delikatny miodowy kolor. Nie wiem czy impregnowany czy nie.

 

JerzyBw, spodobala mi sie ta alternatywa z welny konopnej. Ale nigdzie nie ma podanej ceny za takie paski pomiedzy bale. Produkt od kilku lat na rynku a jakos cicho o nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek - idź z tym problemem do architekta, żeby Ci wytłumaczył opcje, albo poproś kogoś na priv. Przecież na forum nikt nie będzie, eghm, eghm... ;) Przez tel też żaden architekt nic nie powie... ponial?

I pamiętaj - przepisów nie należy łamać! ;) dozwolone jest obchodzenie i naginanie, ale łamać nie wolno ;)

Mi to juz przeskoczyl architekt, naginajac delikatnie realia. Dom spelnia wszystkie wymagania. Architekta zznalazlem za 5tys. Projekt indywidualny, dom z dachem dwuspadowym, w prostej bryle wzorowany na konwalii, powiekszony do okolo 100 metrow. Kotlownia w garazu obok budynku. Mam nadzieje ze nie przeplacam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...