Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

:D taki dom mieliśmy budowac ale nastąpiły zmiany :(

Mężowi nie podobało sie to pomieszczenie gospodarcze na parterze. :( :(

My bedziemy swój stawiać podobnie tak jak Ty.Tylko drzewo bede miała swoje 160mmx220mm a ekipa postawi.Bede na grillu u znajomego ,ma mi przedstawić cieśli,podobno wchodzą na działke gołą i począwszy od

zrobienia fundamentów po deskowanie dachu biora 20000złAle nie wiem czy masz drzewo???Jesli zobacze te domy co stawiali i okażą sie godni uwagi to polece ich na forum.Ponoc tanio robia wykończeniówke,ale nie widziałam to nie powiem na 100%.Ja wykończe chałupke rodzinnymi siłami,mam to szczęście,ze mąż to złota rączka,a i elektryk i inspektor jest tez w rodzinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Agnieszko, czekam na efekty grillowego spotkania...

I jeszcze pytanie do Ciebie - ile może kosztować drewno na taką budowę? No bo koszt roboty ciekawy :D

A co do pom gosp na parterze - tam będzie gabinecik (komputerek, papierzyska naszej własnej firemki. To był mój główny wymóg - gabinet jak najbliżej drzwi wejściowych!!! W przyszłości być może będzie to nasza sypialnia (jak będziemy za starzy, żeby ganiać po schodach :) ). Dlatego właśnie chcemy piwnicę - spiżarenka, schowek na duperele, pomieszczenie na centralny odkurzacz....

Katju - znam stronkę, ale dzięki. :wink: Sporo tego już przegrzebałem - najpierw czytam, potem pytam :):):)

 

POZDRAWIAM!!!

 

P.S. Niedługo dodam link do naszego dziennika, postaram się o jakieśfotki działeczki. A jest ładna. Co prawda wąska (16x88m), ale tylna połowa to już spory sad owocowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jurand79 z tym drzewem to róznie.Można kupic u nas np.domy za 5-8 tysiecy ,są to do rozbiórki i przeniesienia.Myśle że z dwóch domów mozna zrobić jeden ładny.Ja drzewo strugane,wysuszone i przywiezione na plac będe miała na mój dom za 35000.Więżba z własnego lasu,więc te moje wyliczenia nikomu sie w praktyce nie przydadzą chyba.Mam inna sytuacje .Dojdzie do tego oczywiscie sprawa impregnatów,ocieplenia i wykończeniówki.No i oczywiście dach ale jeszcze nie wiem czym kryty.

Optymistycznie licząc to chyba sie zmieszcze w 150000 pod klucz.Oczywiście dużo pracy całej rodzinki.I procentuje praca dziadka i babci włożona w sadzenie i utrzymanie lasu.Chyba sama posadze nowy las dla moich wnuków i prawnuków. :D

A z tym gabinetem to mnie dobiłes.Fakt, przeciez to mogła być mini sypialenka :cry:

Ale projekt kupiony,staram sie go polubić.

http://www.moj-dom.pl/57,oferta_detail.html

lustrzane odbicie bo chciałam wyjście na taras ze strony lasu.

Pisz dziennik,wklejaj zdjecia a ja chetnie popatrze jak powstaje dom moich marzen :cry: :cry: ,może mnie kiedyś zaprosisz??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

domek_nad_jeziorem a czemu nigdy w życiu????Przeciez za drzewo wyjdzie mu max.60000,ekipa weżmie 15-20 tyś.Zaznaczył,że papiery odpadają.Nie mów mi ,ze za pozostałe 70000 nie zrobi dachu,i nie wykończy wnetrz.No chyba że chce mieć jakieś wodotryski to wtedy to i milion będzie za mało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

domek_nad_jeziorem a czemu nigdy w życiu????Przeciez za drzewo wyjdzie mu max.60000,ekipa weżmie 15-20 tyś.Zaznaczył,że papiery odpadają.Nie mów mi ,ze za pozostałe 70000 nie zrobi dachu,i nie wykończy wnetrz.No chyba że chce mieć jakieś wodotryski to wtedy to i milion będzie za mało.

 

sam fundament to będzie minmum 20 kpln. okna i drzwi z 15. dach 15-20. kominek minimum 5 + komin. docieplenie 5-6. Do tego instalacje, podłogi, drzwi wewnętrzne, szambo, doprowadzenie wody i pradu, kafelki, duperelki. Ciemność widzę, ciemność... :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi "domek_nad_jeziorem",

Wydaje mi się, że te 20kpln na fundament to SPORA przesada...

Jak napisałem, przyłączy, projektu, geodety nie wliczam w te 150 kpln, docieplenia nie przewiduję (lity, gruby bal), a wszelkie instalacje, montażkominka itp mam zamiar zrobić sam!

 

Dalsze pytanie dla forumowiczów (zwłaszcza tych "jużmieszkających" w balu...

Jakie okna drewniane polecacie, a której firmy się wystrzegać? Wiem, że jest oddzielny wątek dotyczący okien, ale chciałem poznać opinię osób, które cośwybrały do swoich "bali".

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi "domek_nad_jeziorem",

Wydaje mi się, że te 20kpln na fundament to SPORA przesada...

Jak napisałem, przyłączy, projektu, geodety nie wliczam w te 150 kpln, docieplenia nie przewiduję (lity, gruby bal), a wszelkie instalacje, montażkominka itp mam zamiar zrobić sam!

Pozdrawiam!

Zycze Ci powodzenia, ale nie wierze, ze to mozliwe. :wink:

Gros kosztów to i tak materiały będą...

Co do fundamentu, patrz tutaj: http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?p=537240&highlight=fundament#537240

 

Co do kominka, to 5 kpln za kominek to jest sam wkład + materialy do rozprowadzenia i obudowy. Realnie patrzac, to i tak nie jest bardzo duzo.

 

[/url]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra - pora szukać wykonawcy...

Ktoś może polecić sprawdzoną firmę? Zależy mi raczej na kompleksowej usłudze - przyjeżdżają z balami i stawiają, kryją dachówką, zakładają okienka...

 

Czy zaglądają tu jeszcze tacy forumowicze jak Edzia (znaczy ci, którzy JUŻ MIESZKAJĄ w balu)? Jeśli tak - bardzo proszę o kontakt na priva z podaniem telefonu. Chętnie zamienię parę zdań...

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Forumowicze! :)

Czy ktoś miał do czynienia z firmą DREWLAND z Lidzbarka Warmińskiego? http://www.drewland.com.pl

Wysyłałem zapytanie do kilku firm - odezwali się jako jedni z niewielu, a jako jedyni zadzwonili. Pan zapytał grzecznie czy bardzo mi się spieszy z budową, bo jeśli to ma być w tym roku to może być problem :) Jak dowiedział się, że planuję wiosenne budowanie to się ucieszył i obiecał że zadzwoni za 2 tyg bo wyjeżdżają za granicę stawiać dom. Mam urlop do 16-go więc umówiłem się po tym terminie na telefon - mam czas na zebranie opinii. A więc pytam jeszcze raz - czy ma ktoś doświadczenia w budowaniu z tą firmą?

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...