Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Podobno gdzies w konstantynowie lodzkim jest jeszcze jeden z modrzewia.

Na alledrogo wisi ogłoszenie sprzedaży modrzewiowego domu w okolicach piotrkowa. Zawsze możesz go obejrzeć jako potencjalny kupujący ;)

 

Przy okazji, jeśli pozwolisz, to jako, że jesteś na bieżąco z tematem a mieszkasz w pobliżu, to za jakiś czas pomęczę Cię o wskazanie jak wygląda urzędowa "ścieżka zdrowia", czyli co trzeba załatwić przed, w trakcie budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Na alledrogo wisi ogłoszenie sprzedaży modrzewiowego domu w okolicach piotrkowa. Zawsze możesz go obejrzeć jako potencjalny kupujący ;)

 

Przy okazji, jeśli pozwolisz, to jako, że jesteś na bieżąco z tematem a mieszkasz w pobliżu, to za jakiś czas pomęczę Cię o wskazanie jak wygląda urzędowa "ścieżka zdrowia", czyli co trzeba załatwić przed, w trakcie budowy.

 

Jasne, zapraszam na piwko, można nawet grilla zrobić, coś mocniejszego też się znajdzie, a rzeczywiście niedaleko. Teraz mieszkam w starym (lata 60-te) murowanym, ale lada moment składam całą papierologię o zgłoszeniu budowy. Całość mam za sobą. Koło mnie jest do sprzedania około 10 działek, ale zależy czy podpasuje ci w "centrum" Gałkowa Małego. Wszędzie masz na pieszo, szkoła przedszkole, przychodnie, sklepy. Ja się tym sugerowałem, ze względu na dwójkę małych brzdąców. daleko od cywilizacji jeden rodzic robi za szofera :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za zaproszenie, chętnie skorzystamy w jakiejś wolniejszej chwili. U nas założenia są podobne z uwagi na malucha. Gałkowowi też się chętnie przyjrzymy. Działki szukamy w rejonie pow. łódzkiego wschodniego ze względu na dojazd do roboty. Żłobek, przedszkole w sumie nie są nam potrzebne na miejscu, bo raczej i tak młodego gdzieś zapiszemy w Łodzi, w pobliżu pracy. Podstawówka to się jeszcze zobaczy :)

Co do jak to nazwałeś centrum to jeśli działka nie leży przy samej trasie to można się zastanowić. Generalnie chcielibyśmy trochę uciec od cywilizacji, ale też nie za daleko z powodów, o których sam wspomniałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny dom z modrzewia zaliczony. Przy okazji razem z ZS na miejscu. Dowiedzialem sie ze jak bal z jednej i drugiej strony ma zamki to zeby skały srały nie wykreci sie (czekam na komentarz bo to nie sa moje slowa).A i tak te najbardziej krecone sa odrzucane. Mam takze probke czyli metrowa klode modrzewia 30cm srednicy zeby ten altax przetestowac. Z zeszlorocznej wycinki. Co do szczelnosci to nadal nie wiem, bo dom w SSO stawiany rok temu. Wewnatrz i na zewnatrz kartki sie nie wcisnie. SPRAWDZALEM. Tylko jak ja ta klode przewioze do domu ponad 100 km? W niedziele wracam to sie okaze.

Ale wydaje mi sie ze modrzew ma wiecej drobnych spekan zas swierk mniej ale sa wieksze. Zaobserwowal ktos taka roznice? Jak wroce do domu podlacze aparat i pokaze przekroj pnia. Jest on caly spekany i porozwarstwiany, a na zewnatrz pnia rysy znikome. W swierku zas widzialem spekania dosc spore. Do tego stopnia ze wlasciciele zaobserwowali na filarze jedno pekniecie na wylot pnia przez sam srodek. Ja tego nie widzialem, bo jak twiierdzili, jak jest wieksza wilgotnosc szpara sie zamyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forum umiera :( Marmur, Remiks - piszcie coś ;)

Jacek - czy Ty tu jeszcze zaglądasz? Jak Ci idzie?

 

Piotr - dzięki za relację z domu modrzewiowego. Szczelina na wylot w modrzewiu??? Nie chce mi się wierzyć... czy coś takiego może mieć miejsce w balu w ścianie? Czy dom cały czas stoi SSO??? bez dachu czy z pokryciem???

Czekam na fotki domu na priv ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie umiera...to wiosenne przebudzenie. Wszyscy ruszyli na mury!!

 

Jakie mury, ja tam na mury nie ruszam;-) ale już działeczkę jak najbardziej do tego pogoda nie nastraja do siedzenia przed ekranem;-)

PiotrK kto Ci o tych skałach naopowiadał, kręcący bal nawet na samym spodzie potrafi unieść całą konstrukcję a druga sprawa to praktycznie nie ma ściany gdzie zamki trzymają bale z dwu stron w większości są jakieś otwory, okno, drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forum umiera :( Marmur, Remiks - piszcie coś ;)

Jacek - czy Ty tu jeszcze zaglądasz? Jak Ci idzie?

 

Piotr - dzięki za relację z domu modrzewiowego. Szczelina na wylot w modrzewiu??? Nie chce mi się wierzyć... czy coś takiego może mieć miejsce w balu w ścianie? Czy dom cały czas stoi SSO??? bez dachu czy z pokryciem???

Czekam na fotki domu na priv ;)

 

podrzuce jak zrzuce z aparatu, a ten na wylot to swierk byl. Ale to stalo sie na filarze zewnetrznym. a ten modrzew co zwiedzalem ostatnio stoi w SSO bala zaolejowalem. Zaolejowalem takze troche sosny, zobaczymy jak sie zmienia po lecie na sloncu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w sumie rzecywiscie, przeciez na oknach nie ma zamkow. Rozmawialem o tym z ZS. To nie sa info wyssane z mojej glowy, bo sie na tym nie znam, tyle co tego forum liznalem. ? Ale ten dom stoi rok icwszystko ok. w hucie stoi 4 lata i tez ok. Wiec moze to skrecanie modrzewia nie jest takie straszne jak jest tu obrazowane. Bo w koncu wszystkie domy byly by pokrecone, a nie tylk ich wlasciciele - oczywiscie w ta pozytywna strone. A ja juz projekt mamw reku, teraz tylko zgloszenie budowy i zaczynam. A altaxem sie calkiem przyjemnie robi tylko strasznie sie klei jak wysycha. I ciezko to z rak zmyc. A modrzew calkiem niezle go przyjmuje. Po wyszlifowaniu wchlania gopraktycznie tak samojak sosna. A balem sie ze calosc bedzie trzeba rozpuszczalnikiem jechac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich balujących! ;)

Jako że prawie uporałem się z formalnościami dotyczącymi działki (w ewidencji gruntu las)

Stwierdziłem, że poza samym obserwowaniem wątku powolutku zacznę się włączać.

Dom budowany będzie z modrzewia, całkowicie podpiwniczony ponieważ warunki glebowe są idealne - prawie sam piach, a woda dość głęboko.

Projektu jeszcze docelowego nie mam, jest zarys czyli coś w rodzaju Chmielniki małe tyle że z dachem mniej skomplikowanym.

Teraz pytanie do PiotrK1985, czy jesteś zadowolony ze swojego architekta?

jeżeli tak to czy podesłał byś namiary?

 

Dom powstanie pod Warszawą

 

Pozdrawiam

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Cię Andrzeju. to czy jestem zadowolony to się okaże za miesiąc jak nikt do niczego się nie przyczepi. Bo dla mnie to na razie cztery książeczki o znacznej wartości. Architekt zrobił mi projekt wraz adaptacją do warunków działki i świadectwem energetycznym w dokładnie miesiąc czasu. Cierpliwie znosił nasze zmiany na etapie projektownia, co chwilę coś przerabiał aż w końcu zrobił tak jak chcieliśmy. Dom w technologii bala obrysowanego. Architekt polecony przez wykonawcę domu, wiedział jak wykonawca buduje i pod niego stworzył projekt.

Nie zanegowałem więc myślę że nie obrazi się jak na tym forum podam jego telefon. Zaznaczam, że nie jest to reklama, nie znam tego pana, a tylko robił mi projekt z czego jestem zadowolony. Zresztą dzwoniąc do ZS także można jego namiary uzyskać.

Zadowolony byłem także z ceny, ale to chyba indywidualne podejście do danego projektu. Telefon 60 22 44 366

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec moze to skrecanie modrzewia nie jest takie straszne jak jest tu obrazowane. Bo w koncu wszystkie domy byly by pokrecone, a nie tylk ich wlasciciele - oczywiscie w ta pozytywna strone. A ja juz projekt mamw reku, teraz tylko zgloszenie budowy i zaczynam. A altaxem sie calkiem przyjemnie robi tylko strasznie sie klei jak wysycha. I ciezko to z rak zmyc. A modrzew calkiem niezle go przyjmuje. Po wyszlifowaniu wchlania gopraktycznie tak samojak sosna. A balem sie ze calosc bedzie trzeba rozpuszczalnikiem jechac.

A nikt nie pisał chyba tutaj o tak strasznym kręceniu, sosna też potrafi się skręcić, chodzi o to by zrozumieć naturę drewna i to że np. przy drzwiach ściana z 2cm się od pionu odsunie. A jak nie zareagujesz na czas w takim przypadku np. przy drzwiach tarasowych szyba może pęknąć;-)

Co do oleju kiedyś już pisałem mała ilość nanoszona jednorazowo i dobrze rozcierana i nic się nie klei jak wysycha;-) Rączki na początek możesz spróbować myć olejem roślinnym;-) i zaraz po tym płyn do naczyń bez wody;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą dzwoniąc do ZS także można jego namiary uzyskać.

Zadowolony byłem także z ceny, ale to chyba indywidualne podejście do danego projektu. Telefon 60 22 44 366

 

Dzięki za namiar, zadzwonię i pogadam.

Nie ukrywam, że rozmawiałem także z ZS pod kątem projektowania i budowy i nikogo mi nie wskazał... hmmm.

Czy Tobie będzie budował właśnie ZS?

Jak w temacie naturalnej wełny impregnowanej, coś się wyjaśniło czy będzie mineralna?

 

A co do materiału jakim jest modrzew, to uważam że jeżeli wykonawca dobrze dobierze bale to nic się specjalnie nie pokręci.

W Gliwicach stoi wieża radiostacji, zbudowana jest właśnie z modrzewia, ma około 110 m wysokości i stoi pod chmurą od ponad 80 lat.

 

pozdrawiam

Andrzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamiast mineralnej bedzie welna owcza. Juz znalazlem producenta mat w calkiem niezlych pieniadzach. Mi przez telefon tez nic nie dawal namiarow. Raczej tego unikal, mowiac ze on z kazdego projektu zrobi. Ale jak pojechalem do niego to dal mi wizytowki dwoch nalblizej mnie, ktorzy wiedza co i jak on buduje. U mnie Zs rusza wczesna wiosna o ile warunki atmosferyczne pozwola.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie marudził. Był bardzo elastyczny co do moich fanaberii. Nawet końcówki krokwi rzeźbione zażyczyłem i też mówi że się da. Tylko szablon żebym podrzucił. Co do wełny nie miał problemów. on stosuje mineralną, ale ja jej nie chcę.

Sklep z wełnami jest tu :

https://welna-mineralna.pl/welny-owcze/welna-owcza-isolena.html

 

Co do obiecanych zdjęć to załączam modrzew bez impregnacji półtora roku po ścięciu

DSC01414.jpg

DSC01432.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...