Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam Was Wszystkich,

 

mam pytanie z serii: początkujący to widać:

 

chciał bym zmienić na mojej chałupie pokrycie dachowe bez ingerencji w więźbę, teraz mam eternit plus dachówka cementowa co byście polecili aby nie dociążyć staruszki??

 

Tak naprawdę o braku ingerencji w więźbie będziesz mógł mówić dopiero wtedy, gdy obejrzy ją ktoś kto się na tym dobrze zna i oceni jej stan. Zakładając jednak hipotetycznie, że

- więźba jest w stanie idealnym

- chcesz mieć trwałe pokrycie

- nie chcesz obciążać konstrukcji

to najlepszym rozwiązaniem może być np blachodachówka z posypką typu Gerard Corona. Lekka , z wieloletnią gwarancją, stylowa i bardzo elegancka - znakomicie imituje gont drewniany.

Jej wadą jest tylko cena. Konieczna jest tez pewna minimalna stromizna dachu - im bardziej stromo tym lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę o braku ingerencji w więźbie będziesz mógł mówić dopiero wtedy, gdy obejrzy ją ktoś kto się na tym dobrze zna i oceni jej stan. Zakładając jednak hipotetycznie, że

- więźba jest w stanie idealnym

- chcesz mieć trwałe pokrycie

- nie chcesz obciążać konstrukcji

to najlepszym rozwiązaniem może być np blachodachówka z posypką typu Gerard Corona. Lekka , z wieloletnią gwarancją, stylowa i bardzo elegancka - znakomicie imituje gont drewniany.

Jej wadą jest tylko cena. Konieczna jest tez pewna minimalna stromizna dachu - im bardziej stromo tym lepiej.

 

Nie chcę ingerować w więźbę ( praca na zgłoszenie ) bez projektu :p, na zasadzie nie ruszam krokwi, ale mniejsze elementy pewnie będą do wymiany, dom jest stary i muszę wymienić dach oraz zreperować komin, trzymają mnie koszty :( taka powłoka jak zaproponowałeś to nie dla mnie :( ale rozumiem , że coś o podobnym ciężarze też będzie OK i to mi wystarcza,

 

rozpoczynam pooszukiwania dekarzy, jak wymienię dach podzielę się fotkami .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest drozsze niz taki sam murowany. W murowanym bardzo duzo wezma ci ekipyprzewijajace sie przez budowe. Ale masz mozliwosc wiele zrobic sam. W drewnianymekipa stawia ci sciany i juz jestes za polowa budowy. Oszczednosc czasu tez dla niektorych jest znaczacym aspektem. No i ten klimat, ale co ja tam moge powiedziec, wiem tyle co z kilku odwiedzin wlascicieli takich domow. Moze po kilku latach komus sie nie podobac to ze wszedzie wokol bedzie mial drewno.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W drewnianymekipa stawia ci sciany i juz jestes za polowa budowy. Oszczednosc czasu tez dla niektorych jest znaczacym aspektem. No i ten klimat,

 

w moim przypadku

ekipa

murarz z 1-go domu od fundamentów

drwali,dekarze

elektryk

instalatorzy od podlogowki

Aaaaaaaaaaaaaaa

okna jeszcze wstawili

reszta prawie samemu tymi ręcoma

 

nie zapomnij trzy latka wycięte z życiorysa

sięgnięcie dna finansowego

i jeszcze nie skończone

 

Ale ten klimat ......... bezcenne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim przypadku

ekipa

murarz z 1-go domu od fundamentów

drwali,dekarze

elektryk

instalatorzy od podlogowki

Aaaaaaaaaaaaaaa

okna jeszcze wstawili

reszta prawie samemu tymi ręcoma

 

nie zapomnij trzy latka wycięte z życiorysa

sięgnięcie dna finansowego

i jeszcze nie skończone

 

Ale ten klimat ......... bezcenne

No coś słabo się starałeś;-) W moim przypadku tymi ręcoma płyta fundamentowa 3 tygodnie RT ściany zrobił w dwa dni, drwali nie było, więżba dachowa, dacówka, instalacje, itp. dalej tymi ręcoma i mieszkaliśmy w 10 miesięcy od pozwolenia na budowę;-) A zapomniał bym okna wstawiała firma;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coś słabo się starałeś;-)

 

 

:D

słabo nie słabo , te 3 lata to od momentu ....pomysłu na budowę ...." na zryw przed metą "

2012,10,02 - decyzja o budowie ( drugiej )na wariata na żywioł ot tak jak pstryknięcie palcami.a miało być już spokojnie do grobowej deski . motor , wypad w góry nic tylko odpoczywać

2013,05,01 - pierwsze kopniecie łopatą

2015,11,01 - wprowadzka raczej nie w stan wykończony ale do wykańczania

2016,12,31 - myśle że wszystko będzie skończone wraz ogrodem

 

a że trzeba zapi......talać jeszcze i zarabiać na "durne pomysły" + 50-ka na karku więc nie jest łatwo :p:yes::D

 

"motyla noga" po 50 już żadnych pomysłów już tylko odpoczynek przyjemności do emerytury lub dłużej jak się da

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

a że trzeba zapi......talać jeszcze i zarabiać na "durne pomysły" + 50-ka na karku więc nie jest łatwo :p:yes::D

 

"motyla noga" po 50 już żadnych pomysłów już tylko odpoczynek przyjemności do emerytury lub dłużej jak się da

Poczekaj, poczekaj po 50-tce to dopiero "durne pomysły" przychodzą człowiekowi do głowy ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coś słabo się starałeś;-) W moim przypadku tymi ręcoma płyta fundamentowa 3 tygodnie RT ściany zrobił w dwa dni, drwali nie było, więżba dachowa, dacówka, instalacje, itp. dalej tymi ręcoma i mieszkaliśmy w 10 miesięcy od pozwolenia na budowę;-) A zapomniał bym okna wstawiała firma;-)

 

No wiesz!?! A piec? Jak mogłeś go pominąć!?:confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, piec serce domu;-) jeszcze trzeba było by taras, schody dodać itp. ale to już po zamieszkaniu.

 

taras ,meble na taras, ścieżki, murki , podjazdy , krzewy ,warzywniak ,kilka drzewek owocowych ,drewutnia .............

wszystko na raz trza zrobić :o

ciekawe czego nie wymieniłem .....?

jeszcze kilka dzionków i znów dzień coraz krótszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...