Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Górali miałem super nic mnie nie obchodziło tylko pokazałem gdzie są hurtownie budowlane i elektryk miejscowy podłączył im sprzęty a i agroturystyke zaklepałem, tylko można było podziwiać jak budują, jak coś brakowało to sami jechali kupowali.Wykonawca jeszcze podpowiadał co można zrobic żeby było ładniej, tzn. wstawili rysie i dodali strzechy a rzeżby też nikt im nie kazał, i w oknach jakieś pajęczyny wstawili ja je tak nazwałem. A fotki bardzo długo się ładują nie wiem dlaczego.WP_000798.jpgWP_000838.jpgWP_000793.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

bardzo fajny patent, jeszcze tylko zaczep samochodowy i można ciągać po działce większe kłody. Ja nadal testuje moje kłody. leżą 5 cm nad ziemią, a aura ostatnio dość niesprzyjająca. co chwilę pada. po miesiącu czasu sosna zaczyna pleśnieć, modrzew zaczyna pękać. ale pleśni nawet grama nie widać. Sosna jasna, modrzew nabiera miodowego koloru. zobaczymy dalej na jesień co się z nimi będzie działo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ubieglym roku pocialem sobie na cienkie okladki cegle klinkierowa ktora mi zostala z wykladania tarasu, teraz oblozylem sobie tymi okladkami komin wewnatrz domu, jeszcze tylko nalozyc fuge ale to pewnie dopiero w sierpniu

 

pozdrawiam

 

Kominiarz już odebrał ten komin? Troszkę blisko komina to deskowanie a komin to przynajmniej siatką i klejem trzeba było potraktować;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komin jest z pustakow, z lekkiego betonu a wewnatrz rura z ceramiki szamotowej izolowana dopasowana welna mineralna, na wierzchu jak widac 2,5 cm cegly klinkierowej, mysle ze nie bedzie problemu z odbiorem przez kominiarza ale dziekuje za zwrocenie uwagii

 

pozdrawiam

DSCF2575.jpg

Edytowane przez borge
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komin jest z pustakow, z lekkiego betonu a wewnatrz rura z ceramiki szamotowej izolowana dopasowana welna mineralna, na wierzchu jak widac 2,5 cm cegly klinkierowej, mysle ze nie bedzie problemu z odbiorem przez kominiarza ale dziekuje za zwrocenie uwagii

 

pozdrawiam

Widać że to komin systemowy, a tak naprawdę nie chodzi o kominiarza a o Twoje bezpieczeństwo i troszkę o przepisy bo wtedy ubezpieczyciel górą;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komin jest z pustakow, z lekkiego betonu a wewnatrz rura z ceramiki szamotowej izolowana dopasowana welna mineralna, na wierzchu jak widac 2,5 cm cegly klinkierowej, mysle ze nie bedzie problemu z odbiorem przez kominiarza ale dziekuje za zwrocenie uwagii

 

pozdrawiam

 

 

ja już jestem po pożarze takiego samego komina w domu z bali. Stres mega. Udało się ugasić razem ze strażakami komin. Potem wiercenie (400zł mb ) i rura w środek.

Jak jeszcze masz dom nie wykończony od razu to zrób. po co się potem stresować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komin jaki by nie był sam z siebie się nie pali, pali się sadza nagromadzona w nim z winy użytkownika raczej. Komin należy jednak wybudować tak by ewentualny pożar sadzy w kominie nie przeniósł się na konstrukcję domu tym bardziej domu drewnianego. A i jest przepis kóry coś tam wspomina o odległościach a tym przepisem też kominiarze chyba się podpierają. § 265. pkt 4 Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.

A i nie dotyczy to tylko deskowań ale przede wszystkim pochowanej konstrukcji drewnianej, krokwie, legary stropów drewnianych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja już jestem po pożarze takiego samego komina w domu z bali. Stres mega. Udało się ugasić razem ze strażakami komin. Potem wiercenie (400zł mb ) i rura w środek.

Jak jeszcze masz dom nie wykończony od razu to zrób. po co się potem stresować.

 

 

A konkretnie co rozwiercałeś ? - pustaki ? wkład ceramiczny ? Bo nie kumam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jerzy - bez Ciebie forum by umarło ;) budujesz coś nowego? Jacek kontaktował się z Tobą? może on coś buduje?

Buduję wiatę, lub grilownię, jak kto woli.

wiataMurator.jpg

Kiedyś pokazywałem. Będzie dokładnie na takich cokolikach betonowych ze śrubą, które potem mogą być obłożone kamieniem. Owe cokoliki są odlane z wiaderka. Pozwolą one dokładnie ustawić się na np. wylewce, a potem mogą być tak 5 - 10 cm zalane. Wszystko dla ułatwienia montażu. :)

 

Jacek kontaktował się tutaj, ale nie prywatnie. Coś tam chyba struga.

wiataMurator.jpg

Edytowane przez JerzyBw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...