Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wszystko to kwestia gustu, skoro inwestorom się podoba. Dla mnie to taki mix stylu zakopiańskiego z chmerykańskim;-) A schody mozna by przyciemnić, zresztą życie samo pewnie je przyciemni zwłaszcza przy tej rynnie łańcuchowej i będzie wyglądało lepiej;-)

 

Dziekuje Remiks, faktycznie kwestia gustu. Dzialka jest dosyc pochyla, wiec stad tyle schodow, nie widac na zdjeciu, ale od schodow ciagnie sie taras, zakrecajac az na tyl domu. unnamed.jpgunnamed.jpg

 

Co do rynien to przeciekaja w dwoch miejscach i na pewno sa do poprawki. Miejsca gdzie leje sie woda byly przerabiane, wiec pewnie dlatego.

 

Wojcieszek dom piekny (!!!!), jakim kamieniem oblozyles fundament? Jezeli moge to prosze o zdjecia. Plot superowy, ja oczywiscie zostaje przy plocie Remiksa, mam nadzieje, ze za rok w koncu powstanie.

 

A co do "taniosci" domow drewnianych....hmmm, chcialabym, zeby byl tani :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojcieszek dom piekny (!!!!), jakim kamieniem oblozyles fundament? Jezeli moge to prosze o zdjecia. Plot superowy, ja oczywiscie zostaje przy plocie Remiksa, mam nadzieje, ze za rok w koncu powstanie.

 

 

Gosiu. Ten kamień, to zwykły mazurski kamień, jakiego mamy w glebie za za dużo. Dostarczany z pobliskiej żwirowni.

Kamień, który szedł na elewacje, to najgrubsze sztuki, łupane na miejscu przez kamieniarza.

https://goo.gl/photos/Wqef3EdEVB445mT77

https://goo.gl/photos/AAdKAi3s2rxXNn2H9

https://goo.gl/photos/moa7DkUxWunzgk276

 

Ścieżki robione były z drobniejszego kamienie (czytaj - tańszy), na zagęszczonym piachu, fugowane też piachem. W wyeksponowanych miejscach, wzmacniane chudym betonem. Podsiewam je teraz trawą, aby przerosły. Kamienie są układane na płasko, i można to kosić na wysokim ustawieniu kosiarki

https://goo.gl/photos/YJYyFDnqBQW3NEmf7

 

Gosiu. Te cebrzyki to klimatyczny pomysł, ale od strony elewacji obsadź je jakimiś krzewami, żeby tak jak wspominał Remiks, nie chlapały na drewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosiu. Ten kamień, to zwykły mazurski kamień, jakiego mamy w glebie za za dużo. Dostarczany z pobliskiej żwirowni.

Kamień, który szedł na elewacje, to najgrubsze sztuki, łupane na miejscu przez kamieniarza.

 

Weź pod uwagę Gosiu, że przy ciężkiej i grubej okładzinie, warto zrobić dodatkowy, osobny fundament, chyba, że oryginalną ławę masz szerszą niż ścianka fundamentu.

Edytowane przez marmur7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam sedecznie

 

Dawno nic nie pisalam, co nie znaczy, ze nie czytam watku balowego, wrecz przeciwnie. Na naszym placu budowy caly czas cos sie dzieje, kiedy tylko mozmy odzwiedzamy nasza chatke i dzialamy, a to sadzimy krzaczory, a to walczymy z robactwem, maz zagospodarowal czesc altany zbijajac "szajerek" (musze konicznie zobic foto). Aktualnie Panowie z gor [ATTACH=CONFIG]364287[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]364288[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]364289[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]364290[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]364291[/ATTACH]zamntowali nam dlugo wyczekiwane barierki i wlasnie nimi sie chwale :)

 

Pozdrawiam wszystkich serdecznie z " bardzo upalnej " Szwecji :)

 

O! Gosia żyje...;)

 

Martwi mnie trochę rozpalanie w kuchni...Jak tam sobie radzisz?

 

Domek pięknieje, zazdroszczę wody ze źródełka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O! Gosia żyje...;)

 

Martwi mnie trochę rozpalanie w kuchni...Jak tam sobie radzisz?

 

Domek pięknieje, zazdroszczę wody ze źródełka...

 

 

Gosia zyje, zyje i przez cuda R.T. i P.B. zaniedlugo zbankrutuje, bo zamiast pracowac, to lata do Polski i podziwia:) Kuchnia jest jedna z faktycznie niewielkich inwestycji, ktore poczynilismy, a daje nam najwiecej radochy, a to jakies cuda moje kolezanki smaza na niej, a to maz zabawia sie w Maklowicza i smazy "super dieteczyne" boczki i tosty, kto by nas nie odwiedzil to kuchnie odpalamy i cos gotujemy. Nie znalazlam jeszcze murarza, ktory moj pomysl zabudowania by ziscil, wiec kuchnia nadal stoi na stelazu, ktory zbudowales pod nia.Jeszcze raz wielkie dzieki Piotr!

 

Co do kamieni u Wojcieszka to bardzo fajnie wyglada droga/sciezka, juz mam wizje, ze moglabym miec taka kolo domu, musze pomyslec....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Remiks - a jak pięknie obłożyć cegłą i kamieniem płytę fundamentową? da się pogodzić?

Moje inspiracje to Polska Drewniana czyli coś jak Wojcieszek (naprawdę śliczności...)

 

Maciej. Błąd tkwi w określeniu "obłożyć". To się w sumie nie obkłada (jak kafelkami) ale dobudowuj. Tak jak Marmur napisał. Na dodatkowym fundamencie.

U mnie robili to tak:

- odkopali fundament na jakieś dwa szpadle

- przez izolację w fundamencie wywiercili otwory, w które wsunęli pręty zbrojeniowe, tak aby wystawały z izolacji na 30 cm. Te pręty to teraz kotwy. Uszkodzenia izolacji wokół kotew zachlapali dysperbitem.

https://goo.gl/photos/nBH4JTL2CvBnEvZY6

 

- na pręty ułożyli podłużne pręty. Tak opasali cały budynek. Następnie szalowanie, i wylanie "fundamenciku" Taka konstrukcja nie osiądzie. Zakotwiona jest z fundamentem.

Weź pod uwagę, że ciężar okładziny z łupanego kamienia i cegły nie jest mały

https://goo.gl/photos/sVxGVLJCyQWtjsBj8

- na takim "fundamenciku" układa się kamienie. Stosowali zwykłą zaprawę. Żaden tam klej. KAmienie są tak łupane, żeby grubość okładziny nieznacznie zmniejszała się w górę.

https://goo.gl/photos/waA9WgUpiLYjeEbP7

 

- nie pamiętam co jaką wysokość (chyba 40cm) ponownie w ścinę wprowadzane są kotwy stabilizujące okładzinę.

 

- największy problem był z podwaliną. Nie można jej szczelnie zabudować, nie można zostawić szczeliny w która by wnikała wilgoć.

https://goo.gl/photos/5yfK45nfxAsj91xk7

https://goo.gl/photos/DfWekuAbt45hX4VV7

Dlatego wokół podwaliny mam tą obciachową obróbkę z blachy. Dodatkowo zasilikonowałem brązowym silikonem od góry, żeby woda spływająca z elewacji nie wnikała.. Tak więc wszystko oddycha. W przyszłości mam zamiar przykryć to ozdobną deską.

https://goo.gl/photos/HWyuEQREWKKcVX3t8

Aha. kamień i cegłę zaimpregnowałem pokostem lnianym.

 

Roboty przeprowadzał kamieniarz mazurski. Powiedział mi, że łupać kamień to trzeba umieć, i on nim walnie młotkiem w kamulca, już wie gdzie dokładnie pęknie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Remiks - a jak pięknie obłożyć cegłą i kamieniem płytę fundamentową? da się pogodzić?

Moje inspiracje to Polska Drewniana czyli coś jak Wojcieszek (naprawdę śliczności...)

Można kupić kamień elewacyjny "łupek" grubości 1-2cm i przykleić na ocieplenie płyty i tak zamierzam zrobić. Dobudowanie jak to opisuje Wojcieszek w wypadku płyty raczej odpada i tak ocieplenie płyty troszkę wystaje więc jak dołożymy kamień z 5cm to niezbyt to będzie wyglądało. Rozwiązanie które pokazał na fotkach Wojcieszek niestety mnie martwi, cegła powyżej dolnego bala szczelina za nią i przykryta jakąś okładziną nigdy na 100% szczelną i świetne warunki do butwienia drewna podwaliny i ostatniego bala od dołu. W domu takim z okrągłego bala da się wcisnąć jakąś obróbkę pod bal, czy to drewniana do wymiany po kilkunastu latach czy metalową jak kto woli. Co do obkładania cegłą to możesz np. pierwszą warstwę dać nawet bez jej wiązania a cienkowarstwowy kamień powyżej, jak chcesz mogę coś tymczasowego wyskrobać na foto dla zobrazowania;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojcieszek - dzięki za wykład z fotkami :)

Remiks - sprawa jest poważna, moja lepsza połowa nie chce innego fundamentu ;) możesz rzucić jakiś schemat Twojej płyty? chodzi mi konkretnie o posadowienie podwaliny - na czym i jak mocowałeś

A niby na czym miała by być mocowana podwalina, przecież nie na warstwie ocieplenia. Podwalina jest na skraju płyty ale płyta jest jeszcze osłonięta warstwą styro. O jakim fundamecie myśli twoja luba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ona nie myśli, ona sobie zażyczyła - i w tym momencie dyskusja się kończy ;)

chodzi o to, żeby na zewnątrz było połączenie kamienia i cegły

wydawało mi się, że płyta to taka "wanna" w środku której jest zbrojona wylewka razem z ogrzewaniem i schowanymi instalacjami. i naprawdę myślałem, że podwalina jest posadowiona na krawędzi wanny... narysujesz jak jest naprawdę? pięknie proszę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marmur - obejrzałem po raz kolejny zdjęcia z dziennika Remiksa i wydaje mi się, że podwalina jest na krawędzi ze styropianu. Oczywiście nie upieram się, że tak jest w istocie, zdjęcia nie są aż tak dokładne, a ja się nie znam na tyle, żeby ferować wyroki. :rolleyes:

 

Remiks - może zapodasz dokładniejsze zdjęcia, a najlepiej schemacik. oczywiście odręczny, prosty - chodzi tylko o zobrazowania zasady ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ona nie myśli, ona sobie zażyczyła - i w tym momencie dyskusja się kończy ;)

chodzi o to, żeby na zewnątrz było połączenie kamienia i cegły

wydawało mi się, że płyta to taka "wanna" w środku której jest zbrojona wylewka razem z ogrzewaniem i schowanymi instalacjami. i naprawdę myślałem, że podwalina jest posadowiona na krawędzi wanny... narysujesz jak jest naprawdę? pięknie proszę :)

 

Taki uproszczony rysunek.

płyta.jpg

Przy wykonaniu płyty to styro tworzy wannę w której jest wylewana żelbetowa płyta fundamentowa zbrojona górą i dołem, wewnątrz coś upchać się da - instalacje. Płyta to żadna wanna, to monolit ze stali i betonu, wewnątrz mogą być jakieś tam instalacje. Są zwolennicy grzania płyty jako akumulatora a są tacy co robią na niej izolację i wylewkę z ogrzewaniem. Zależy co kto chce uzyskać. Osobiście w domu z bali skłaniał bym się do płyty takiej jak u mnie na zero z ewentualnym ogrzewaniem.

Skoro Ona sobie zażyczyła to teraz trza mądrej głowy by zrobić jak chce ale by to babol nie powstał, coś możemy wykombinować;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...