Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mam namiar na firmę robiącą domy ze wspomnianym podwójnym piórem. Ze wstępnych rozmów wydali nam się drodzy, (mamy zaplanowany określony budżet) jednak i tak wybiorę się na rozmowę z nimi :wink: Kto wie - może cena o której rozmawialiśmy zawiera większy zakres prac miż nas interesuje... Jeśli ktoś byłby zainteresowany - służę numerem GG. A fotki - cóż... oceńcie sami... :)

 

http://foto.onet.pl/upload/12/43/_512960_n.jpg

 

http://foto.onet.pl/upload/35/39/_512961_n.jpg

 

http://foto.onet.pl/upload/0/35/_512962_n.jpg

 

http://foto.onet.pl/upload/36/60/_512963_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Wojciechu, chciałbym się dowiedzieć, dlaczego obce pióro jest gorsze....

 

Nie napisałem, że jest gorsze. Poprostu wydaje mi się, że bale łączone na własne pióro są bardziej solidne i trwalsze. Przy obcym piórze zawsze będzie to łączenie na patyki. Ale może ze względu na oszczędność drewna warto takie rozwiązania stosować. Nie mniej z tego co widać na zdjęciu i łączone na obce pióro mogą wyglądać solidnie.

 

Możesz podać (na priva), która to firma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś moze stosuje plasterki bali jako ozdobę zamiast tynku w normalnie budowanym domu, coś takiego my chcemy zrobić u siebie..

widziałam coś takiego,nawet fajnie wyglądało.Nasz proboszcz tak zrobił.Dom wyglada cudownie,no ale klimat w środku inny.Nawet przez chwile sie zastanawialiśmy nad czyms takim,ale jednak zdecydowaliśmy sie na całego bala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź!!!

A może ktoś na zdjęciu ma coś podobnego??? Chodzi mi o plasterki wypukłe :-)

 

My też planowaliśmy dom z bali ale jakoś w końcu zmieniliśmy zdanie, bo jednak koszty podobne do murowanego, który budować będą mąż z teściem w większości (złote rączki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Ballowiczów!

Do Juranda79 - będziemy budować z wspomnianą firmą Drewland, umowa podpisana, projekt się robi, więc mam nadzieję, że całkiem niedługo, jak na razie jaesteśmy zadowoleni z przebiegu rozmów i załatwiania, o firmie słyszeliśmy same dobre rzeczy - z różnych źródeł - przed wyborem firmy przeprowadziliśmy mały wywiad środowiskowy jak zakończy się budowa to bedę mogła z czystym sumieniem ich polecić lub też nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I po urlopie :(

Właśnie dostałem maila od Drewlandu, że niestety nie są w stanie wykonać mi wyceny domku do wiosny 2007 bo będą budować dużo domów gdzie indziej. Jakiś kontrakt im się trafił i nowych klientów już nie chcą/nie są w stanie obsłużyć... Tak więc nawet nie poznam ich oferty, a szkoda, bo technologia mi się podobała....

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam zamiar budowac dom z bali, a dokladnie już zaczeliśmy coś robic w tym kierunku. Mamy juz warunki, gotowy projekt, uzgodnienia wodno-kanalizacyjne i energetyczne, a w przyszłym tygodniu skladam dokumenty o pozwolenie na budowe. Dom bedzie podpiwniczony z poddaszem uzytkowym, tarasami. Będzie mial kształt litery "L". Materiał na ściany pochodzi z rozbiórki starego domu z bali. Nie będzie to dokładnie przeniesienie domu ponieważ w znacznym stopniu zmieniamy jego kształt i rozmiar.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie dot. konieczności impregnacji, zabezpieczenia drewna...

A co by było, gdybym nie impregnował bali tylko zawoskował od środka a z zewnątrz raz w roku obleciał całość szczotą ryżową i szarym mydłem? W końcu górale tak robią i ich domki stoją dłuuugo.....

Czy ktoś będzie na tyle zorientowany w temacie, że potrafi mi odpowiedzieć czy MUSZĘ impregnować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mówimy o wnętrzu, to wosk wydaje mi się idealny.

Przede wszystkim jest, a optycznie jakby go nie było, żadnej wyraźnej warstwy, żadnego "świecenia", a jednocześnie super zachowuje kolor drewna i tworzy warstwę, po której woda sobie spływa i co najprzyjemniejsze ? drewno jest aksamitne w dotyku.

U nas ściany są woskowane niecały rok temu więc teorii, że woskowanie wystarczy powtarzać raz na 10 lat, nie jestem w stanie jeszcze potwierdzić, ale bardzo lubię rzeczy, których nie trzeba odświeżać co trochę.

Na zewnątrz... Na pewno bym się nie zdecydował, ale oczywiście chętnie się dowiem jak to się sprawdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...