Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Generalnie odległość 10 cm to bardzo dobre zabezpieczenie.

Zabezpieczenie dobre ale do wszelkich prac obróbkowych do d...:-) A przecież trzeba jakoś ten systemowy wykończyć, tynk malowanie itp. Całe szczęście takie 10cm mam tylko na ok 0,5m2

Ps. Nie gniewaj się Piotr ale to taka praktyczna uwaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zabezpieczenie dobre ale do wszelkich prac obróbkowych do d...:-) A przecież trzeba jakoś ten systemowy wykończyć, tynk malowanie itp. Całe szczęście takie 10cm mam tylko na ok 0,5m2

Ps. Nie gniewaj się Piotr ale to taka praktyczna uwaga.

Nie wiem o co miałbym się gniewać. Czyżby o to, że ludzie tynkują i malują kominy? Chcesz mieć bal? No to tańcz...:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wizualnie wlasnie by to zepsulo, a koza bedzie wystawiona w kierunku srodka domu i rura od niej bedzie odcieta od bala kominem, te 10 cm systemowki jakos obmaluje raz na kilka lat. Toz to tylko systemowka 40 cm niecale. I tak tm nikt nie bedzie zagladal co na niej jest. Macku, mam zdjecia, do wieczora wrzuce, przynajmniej sie postaram. A jeszcze jedno. Czy wystarczy rura fi 110 zeby doprowadzic powietrze do kominka?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wizualnie wlasnie by to zepsulo, a koza bedzie wystawiona w kierunku srodka domu i rura od niej bedzie odcieta od bala kominem, te 10 cm systemowki jakos obmaluje raz na kilka lat. Toz to tylko systemowka 40 cm niecale. I tak tm nikt nie bedzie zagladal co na niej jest. Macku, mam zdjecia, do wieczora wrzuce, przynajmniej sie postaram. A jeszcze jedno. Czy wystarczy rura fi 110 zeby doprowadzic powietrze do kominka?

Wypadało by tą systemówkę do malowania przynajmniej siatką i klejem objechać i zobaczysz jak fajnie jest gdy ręka z pacą się nie chce zmiescić a bale uwalisz przy okazji. do malowania wałek może dać radę, pędzel trzeba będzie obciąć;-) Jak do tyłu komina będzie dostęp z dwu stron to dasz radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdjęcie z dwoma balami mówi samo za siebie... dzięki Piotr!

 

ale pamietaj ze to jest wersja hardcore. Pnie leza na ziemi zarosniete chwastami. Co jakis cas przetaczm.normalne domu tak nie traktujesz, ale ja chcialem sprawdzic ten altaz jak na sloncu i wilgoci sie bedzie sprawowal. I juz wiem ze nim takze zrobie dom. Ogrodzenie nim zabezpieczam. A kolejne warstwy to blachostka. Caly plot moznaby w jeden dzien przeciagnac od nowa. No i bez szlifowania bo powloki nie tworzy. Raz w roku mozna sie pobawic z domkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wizualnie wlasnie by to zepsulo, a koza bedzie wystawiona w kierunku srodka domu i rura od niej bedzie odcieta od bala kominem, te 10 cm systemowki jakos obmaluje raz na kilka lat. Toz to tylko systemowka 40 cm niecale. I tak tm nikt nie bedzie zagladal co na niej jest. Macku, mam zdjecia, do wieczora wrzuce, przynajmniej sie postaram. A jeszcze jedno. Czy wystarczy rura fi 110 zeby doprowadzic powietrze do kominka?

 

 

Robi się 110 - 160. Ta większa wartość przy bardzo dużych paleniskach....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie, Panowie

 

remont mojej drewnianej rezydencji postępuje i chciałem zapytać was co można dać w szpary pomiędzy balami?

nie chce mszyć bo i tak w środku jak i z zewnątrz będzie deskowanie, oraz co na ocieplenie pod deski,

średnia grubość bala fi 20 cm ale są też grubsze i cieńsze.

Edytowane przez mthc13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam oj :) dobrze wiemy że może być niezły gratis w drewnie i lambda suchego drewna jest blisko 50% lepsza niż to się przyjmuje do wyliczeń.

Kolejna sprawa, drewno nie tworzy takich mostków termicznych- szczególnie przy stropach, ścianach szczytowych itp.

To nie teoria jest winna, tylko czasem nikomu nie chce się dokładnie czegoś zmierzyć i opisać.

Każdy parametr np lamba= wychodzi z empiryki i pomiarów ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój architekt określał ocieplanie fundamentu budynku (wyposażonego w solidną izolację poziomą) jako równie sensowną jak kupno grzebienia łysemu. Mówił to jednak prywatnie i po cichu, bo tak w ogóle to miał układy biznesowe z lobby styropianowym i głośno mówić tego mu nie wypadało ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie xps bedzie, ale mysle ze dopiero po postawieniu budynku. Jak Wy ocieplaliscie - przed czy po postawieniu budynku. Chcialem ocieplic az do bala zeby zakryc podwaline. Jest to dobry pomysl? Czy raczej godny skrytykownia. W srodku bedzie podloga na legarach wiec bedzie oddychac od srodka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój architekt określał ocieplanie fundamentu budynku (wyposażonego w solidną izolację poziomą) jako równie sensowną jak kupno grzebienia łysemu. Mówił to jednak prywatnie i po cichu, bo tak w ogóle to miał układy biznesowe z lobby styropianowym i głośno mówić tego mu nie wypadało ;)

A ja sobie policzyłem, że ocieplenie fundamentów to 1/3 materiału izolacyjnego w porównaniu z ociepleniem poziomym....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...