Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zapraszam na małą relację, bo to dom czytelnika tego działu, choć poznaliśmy się na targach w Poznaniu kilka lat temu.. Przy okazji serwisu, prawie napadłem Remiksa, ale niestety nie dałem rady... jeszcze nie teraz...:)

.

http://blog.kominki-batura.pl/dom-w-sudetach/

 

Panie Piotrze relacja super, domek jest mi znajomy, mieszkam w tej samej miejscowości mniej więcej na przeciwko. Na wiosnę będę tam stawiał domek z bali :bye:

 

http://www.dom-projekt.pl/projekt-rytowo-dw,581.html#/lustro

Edytowane przez snake-918
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Piotrze relacja super, domek jest mi znajomy, mieszkam w tej samej miejscowości mniej więcej na przeciwko. Na wiosnę będę tam stawiał domek z bali :bye:

 

http://www.dom-projekt.pl/projekt-rytowo-dw,581.html#/lustro

Warto pisać prawdę na forum...Nigdy nie wiadomo kto ją zweryfikuje:bye:

Domek zapowiada się fajny. Pamiętaj, by nie popełnić błędu sąsiada, i ścianę za kominkiem daj od razu murowaną. Sporo zaoszczędzisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny...:)

 

Dziękuję, będzie trochę przy nim roboty, ale dam radę tak myślę - z Bożą pomocą bo nie inaczej.

Dłuta, strugi, piły - szczególnie do ciecia "Japońskiego" dłuta na wiertarkę SDS+ do grubszego wybierania próchna.

A do tego odciąg pyłu, nad każdą belką trzeba się będzie pochylić, jeszcze nie jestem w 100% pewny jak pojedyńcze belki

wyciągnę( tak by było najłatwiej je naprawiać, wybić szkodniki itp. Najważniejsze - że jest zapał do takiej pracy.

W środku chciał bym, aby było czyste, niczym nie zmącone drewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Piotrze relacja super, domek jest mi znajomy, mieszkam w tej samej miejscowości mniej więcej na przeciwko. Na wiosnę będę tam stawiał domek z bali :bye:

 

http://www.dom-projekt.pl/projekt-rytowo-dw,581.html#/lustro

 

Fajny , ale ścianka szczytowa nad drzwiami wejściowymi nie osłonięta dachem , będzie się po niej trochę lało . Kumaty wykonawca ( zwłaszcza od chałup drewnianych ) może to skoryguje . Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też już wykonawca mi zasugerował, wszystkie przykrótkie zadaszenia będą wydłużone, ponadto wyjście tarasowe o szerokości 3m wykonawca zasugerował by zrobić z przedzieleniem co mniej obciąży konstrukcję. Dziękuję za wszelkie sugestie. Każda jest przydatna. Jak w kwietniu wszystko sie zacznie napewno dodam fotki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę- że 3m przejścia w drewnie spokojnie da się wykonać na raz. Chyba ze chcesz tańsze drzwi tarasowe - ok.

Najbardziej przykładał bym się do rozplanowania i dokładanego izolowania wewnątrz, ścianki działowe - z ścianami zewnętrznymi -

to miejsca potencjalnie trudne - dla wykonania paroizolacji, która ma bronić płazy zewnętrzne - przed wykraplaniem się wilgoci-

wełna w tym przypadku- bez osłony działa jak szafa dostawiona do "zimnej" ściany .. a że wełna generuje większy opór cieplny..

co na styku wełna/ płazy konstrukcji zewnętrznej - skutkuje obniżeniem temperatur, na tyle - aby na robić problemów.

To dość nowe wyzwanie, kiedyś "wystarczył" sam bal z drewna. A im grubsza warstwa wełny tym "większy problem"

tym niższa będzie temperatura styku między warstwami.

 

2cm Wełna.jpg patrz na temperaturę styku warstw pod nr 2.

5cm Wełna.jpg przy 5cm

10cm Wełna.jpg 10cm

20cm Wełna.jpg 20cm

 

to na potwierdzenie powyższego wpisu, czyli im więcej izolacji termicznej- tym większy spadek na styku warstw - oczywiście to naturalne, ale rodzi problem, aby nie dopuścić tam pary wodnej w ilościach które robią problemy

Edytowane przez מרכבה
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę- że 3m przejścia w drewnie spokojnie da się wykonać na raz. Chyba ze chcesz tańsze drzwi tarasowe - ok.

Najbardziej przykładał bym się do rozplanowania i dokładanego izolowania wewnątrz, ścianki działowe - z ścianami zewnętrznymi -

to miejsca potencjalnie trudne - dla wykonania paroizolacji, która ma bronić płazy zewnętrzne - przed wykraplaniem się wilgoci-

wełna w tym przypadku- bez osłony działa jak szafa dostawiona do "zimnej" ściany .. a że wełna generuje większy opór cieplny..

co na styku wełna/ płazy konstrukcji zewnętrznej - skutkuje obniżeniem temperatur, na tyle - aby na robić problemów.

To dość nowe wyzwanie, kiedyś "wystarczył" sam bal z drewna. A im grubsza warstwa wełny tym "większy problem"

tym niższa będzie temperatura styku między warstwami.

 

 

 

[ATTACH=CONFIG]375660[/ATTACH] patrz na temperaturę styku warstw pod nr 2.

[ATTACH=CONFIG]375661[/ATTACH] przy 5cm

[ATTACH=CONFIG]375662[/ATTACH] 10cm

[ATTACH=CONFIG]375663[/ATTACH] 20cm

 

to na potwierdzenie powyższego wpisu, czyli im więcej izolacji termicznej- tym większy spadek na styku warstw - oczywiście to naturalne, ale rodzi problem, aby nie dopuścić tam pary wodnej w ilościach które robią problemy

 

Wysłałem koledze PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie - czy dylatują tarasy murowano/betonowe - od reszty konstrukcji .. taki mały szczegół, a masa problemów później.

I to nie jest kwestia kosztów, tylko ułożenia odpowiedniego warstw.

Fundamenty - też na waleta zrobione .. nie wiem skąd i czemu jakaś dzikie budowanie ..

Ludzie kiedyś mięli bardziej praktyczne podejście do swoich drewnianych domów ..

https://pl.wikipedia.org/wiki/Zagaty

nie wiem czy aż tak żal 5cm XPS'a zapodaj na fundament ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siatka i klej - jak najbardziej - na to jeszcze folia kubłoa - ale wcześniej szlam mineralny do hydroizolacji ..

Fundamenty polecam monolityczne - żelbetowe.- jeszcze lepiej płyta fundamentowa.

Kołków nie potrzeba- lepiej kleić całą powierzchnią płyty. Czemu nie bloczki fundamentowe ? ponieważ prawidłowo - trzeba je otynkować, wyspoinować,

aby móc dać np szlam mineralny, czy masę KMB- nie mylić .. z dysperbitem np.

To jest dość drażliwy temat - i tak myślę, że przydało by się dać tak podwalinę -aby połoga była możliwie dalej od betonu / fundamentu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...