Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Pochwalę się, że pierwszy krok w kierunku wymarzonego domku poczyniliśmy. W zeszłym tygodniu kupiliśmy działkę :) Wprawdzie droga do budowy jeszcze daleka, ale czas rozpocząć drogę przez mękę, czyli załatwianie całej papierologii.

Oj tam daleka, kupiliśmy działke w październiku, w czerwcu następnego roku pozwolenie i rozpoczęcie bydowy w kwietniu kolejnego roku już mieszkaliśmy. Powodzenia w załatwianiu formalności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No u nas pewnie trochę dłużej zejdzie, bo zaplecze finansowe jeszcze niekompletne ;) ale małymi kroczkami do przodu. Fajnie bo po sąsiedzku mamy dom budowany przez ekipę z Goszczanowa. Właściciel bardzo sobie chwalił - zarówno dom jak i wykonawcę :)

Na przyszły tydzień umówiliśmy się na wizytę w Goszczanowie celem pogadania i pooglądania domów (podobno ma na placu 4 prawie skończone) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotrzlu - czytałem :) dzięki. będę dalej śledził!

 

Ludzie - jak sobie radzicie z zimą ;) komu wieje?

 

piszcie coś, bo forum umiera :(

 

Witam wszystkich i wszystkiego najlepszego w Nowym Roku 2017!!!

 

Nie wiem jak u Was ale u nas zima byla konkretna, -25 stopni i kolo -15 przez okolo tydzien, nigdzie nie wialo, bylo super cieplo i przytulnie:) 01-2017.jpgstycz17.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest przytulnie do kiedy działa ogrzewanie, co do tego nie mam wątpliwości, ale jak zabraknie w goluśkim balu ogrzewania..

to fizyki nie oszukasz.. rano trzeba strzelać zębami. Kolega ma szalowany dom co daje 2 pustki powietrzne jeszcze oprócz 20cm wychniętego na wiór drewna..

i przed spaniem ma +19 .. a rano wstaje +7.. bo przestał palić w piecyku.. a mrozy też niczego sobie .. pod -30..

Podsumowując, ciepło jest do czasu aż się pali, jeśli w taką pogodę.. całą dobę bez ogrzewania wytrzyma .. to można powiedzieć źle nie jest.

I temperatura nie spadnie poniżej +15. Czemu o tym pisze.. sam właśnie zabieram się za moje przedwojenne drewionko .. i nie wierzę mu, że samo jest w stanie zatrzymać ucieczkę ciepła.. bo nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest przytulnie do kiedy działa ogrzewanie, co do tego nie mam wątpliwości, ale jak zabraknie w goluśkim balu ogrzewania..

to fizyki nie oszukasz.. rano trzeba strzelać zębami. Kolega ma szalowany dom co daje 2 pustki powietrzne jeszcze oprócz 20cm wychniętego na wiór drewna..

i przed spaniem ma +19 .. a rano wstaje +7.. bo przestał palić w piecyku.. a mrozy też niczego sobie .. pod -30..

Podsumowując, ciepło jest do czasu aż się pali, jeśli w taką pogodę.. całą dobę bez ogrzewania wytrzyma .. to można powiedzieć źle nie jest.

I temperatura nie spadnie poniżej +15. Czemu o tym pisze.. sam właśnie zabieram się za moje przedwojenne drewionko .. i nie wierzę mu, że samo jest w stanie zatrzymać ucieczkę ciepła.. bo nie jest.

Co do gołego bala to niestety mylisz się bardzo. U mnie dom ogrzewany piecokominkiem, koniec palenia ok 22.00 przy -20 rano 20 stopni, fakt sporo akumulacji w piecokominku i rano jeszcze ciepły. Jak zostawiamy dom nie ogrzewany na dwa dni to przy takich mrozach temperatura spada do ok. 16 stopni. Płyta fundamentowa bez jej grzania ma ok 18 stopni i to ona hamuje wyziębianie poniżej 18-16 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak każdemu który tu pisze :) Remix nie piszę na złość, piszę ku ostrożności, cieszę się że masz bufor jako piecokominku, tako powinno być,

a nie rura stalowa i całe ciepło w świat. Kuchnię kaflową miałem .. kończyłem palić o godzinie 20.. następnego dnia o 16 od żaru odpalałem ponownie ..

jak przyjeżdżałem rano, to była jeszcze przyjemnie ciepła, przy odpaleniu przyjemnie letnia.. tak że naprawdę dobrze to działało:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak każdemu który tu pisze :) Remix nie piszę na złość, piszę ku ostrożności, cieszę się że masz bufor jako piecokominku, tako powinno być,

a nie rura stalowa i całe ciepło w świat. Kuchnię kaflową miałem .. kończyłem palić o godzinie 20.. następnego dnia o 16 od żaru odpalałem ponownie ..

jak przyjeżdżałem rano, to była jeszcze przyjemnie ciepła, przy odpaleniu przyjemnie letnia.. tak że naprawdę dobrze to działało:)

Ok, ale żeby zaraz straszyć szczękaniem zębami o poranku ;-) Pewnie z domu z "gołego" bala pasywniaka się nie zrobi;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam obecnych a zwłaszcza przyszłych "balowiczów"

Wszystkich zainteresowanych budową swojego wymarzonego domu z firmą DREW-HOUSE lub WOOD-POL, zapraszam na priv.

 

Rozumiem że niestety wyczerpałeś możliwości pokojowych negocjacji czy też może przestali odbierać telefony podobnie jak przed laty ode mnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - ile mniej więcej może kosztować mnie domek z bali (ok 100m2) i czy znacie jakąś firmę ze Śląska zajmującą się stawianiem takich domków?

Po pierwsze to zależy o jakim stanie wykończenia mowa? surowy otwarty, zamknięty, developerski, pod klucz?

Po drugie zależy o jakim balu mowa: okrągłe, półokrągłe czy płazy? i co ważne gatunek drzewa i jaka średnica lub wymiar.

Po trzecie zależy jaki dach, prosty dwuspadowy czy bardziej skomplikowany?

Po czwarte liczba ścian działowych?

 

A teraz na moim przykładzie, domek o pow. użytkowej ok. 85m2, całkowita ok. 107m2, bal-płaz świerkowy 20cm x 35cm, cena za stan surowy otwarty z dachem kompletnym wynosiła średnio przy kilkunastu ofertach w przedziale 130 tyś. - 170 tyś. Miałem też 2 lub 3 wyceny za kwotę ok. 200 tyś (kosmos). Ostatecznie wybrałem firmę która wyceniła powyższy stan na 140tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Nasz dom z bala będzie stał w czerwcu. My mamy górala z polecenia. Widzieliśmy domy wybudowane przez niego i przez dewelopera, widać różnice zdecydowanie! My płacimy 2500zl za m2, dodatkowo trzeba doliczyć koszt drewna, fundamenty kosztowały Nas 30 000. Muszę dodać,ze nasz góral budował dom znajomym i są baaardzo zadowoleni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...