Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kingpiter - przyłączam się do Piotra, niesamowite...

teraz mam jeszcze więcej wątpliwości co do folii w domu, nabrałem też podejrzeń w stosunku do wełny ;)

ciekawe czy w u nas można gdzieś zamówić drewno ścinane w dniach od do ;)

 

 

zapóxno....;O) chata już stoi . wełne mam drzewna STEICO. a największe doświadczenie jest jak ju z chata postawiona .czasami jednak nie ma czasu na analizowanie 100%ntowe .mimo iż jest to druga chata i starałem sie uniknąć błędów z pierwszej to nabyłem nowe błędy ;O) . ale coż .zawsze może być gorzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapóxno....;O) chata już stoi . wełne mam drzewna STEICO. a największe doświadczenie jest jak ju z chata postawiona .czasami jednak nie ma czasu na analizowanie 100%ntowe .mimo iż jest to druga chata i starałem sie uniknąć błędów z pierwszej to nabyłem nowe błędy ;O) . ale coż .zawsze może być gorzej
Budując drugi dom, zwykle nie popełnia się błędów z tego pierwszego...;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem czy to takie niesamowite, ot nie doinformowanie, manipulacje, brak badań.

Drewno ścinane od do o ile się nie mylę chyba da radę załatwić RT jednak musiał bys poczekać na kolejną zime;-)

Osobiście też nie lubie folii i stosowałem tylko w łazienkach, teraz chyba i tam bym ich nie stosował.

No wiesz?!!:eek: Takiego beznamiętnego podejścia do drewna się nie spodziewałem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz?!!:eek: Takiego beznamiętnego podejścia do drewna się nie spodziewałem...

 

Beznamiętne? złe wnioski wyciągasz, kilkakrotnie tutaj pisałem o tym jak mają się te wszystkie U drewna przeliczane na styropian do faktycznych właściwości drewna. Zaraz czołgista będzie mnie prostował że głupoty piszę, a i Ty o ile sobie przypominam jakoś co do palności drewna troszkę odmienne do moich poglądy miewałeś;-)

Musisz jednak kiedyś do mnie zajrzeć to przy śliwowicy przedyskutujemy podejście do drewna;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beznamiętne? złe wnioski wyciągasz, kilkakrotnie tutaj pisałem o tym jak mają się te wszystkie U drewna przeliczane na styropian do faktycznych właściwości drewna. Zaraz czołgista będzie mnie prostował że głupoty piszę, a i Ty o ile sobie przypominam jakoś co do palności drewna troszkę odmienne do moich poglądy miewałeś;-)

Musisz jednak kiedyś do mnie zajrzeć to przy śliwowicy przedyskutujemy podejście do drewna;-)

Moje podejście do palności jest niezmienne. To co na filmie jest bez związku, bo mnie niepokoją inne zagrożenia - głównie indolencja wykonawcza kominów i przyłączy dymowych. Na to nie ma silnych...Temat na śliwowice wyśmienity! :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z użytkowników mógłby powiedzieć czy dom z płazów z widocznym pióro-wpustem różni się tylko wyglądem od konstrukcji bez widocznego pióro-wpustu?

Budowa niebawem startuje i wykonawca dał mi wybór czy konstrukcja ma być z widocznym piórem czy standardowa bez widocznego pióro-wpustu. I w sumie nie wiem co wybrać bo tego pierwszego na oczy nie widziałem. Czy dobrze myślę, że jeżeli będzie widoczne piór-wpust to w tym miejscu wiadomo będzie drewno cieńsze i teoretycznie mogą być ,,przewiewy''? Płaz będzie 22cm grubości / 30-35cm wysokości.

czy w ogóle ma ktoś dostęp do fotek z zewnątrz takiego domu z płazów z widocznym pióro-wpustem, ale takich płazów o wysokości 30-35cm lub podobnych? Bo w internecie ciężko mi znaleźć, a fajnie byłoby zobaczyć jak to wizualnie się prezentuje.

Z góry dziękuję.

 

A tak fundament wygląda obecnie

 

http://s10.ifotos.pl/mini/201704231_aaerspq.jpg

Edytowane przez snake-918
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy znacie coś dobrego do usuwania pleśni z bala? Czy może lepiej nie bawić się z chemią i zeszlifować zarażone miejsca?

Szlifowanie może nie załatwić sprawy, wszystko zależy co to jest może napisz dokładniej albo fotka. Środki na bazie chloru sobie poradzą jeśli nie jest to głębokie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr - jak widzę Twoją czerwień modrzewia to strasznie Ci zazdroszczę. Super, że więźbę też brałeś z modrzewia, to takie inspiracje dla mnie :yes:

 

więźba razem z deskami jest z modrzewia, bo w wystających częściach dachu deski i krokwie będą wystrugane i zaolejowane bez podbitki. trochę narzekali na modrzewia bo jak na sęk trafili to nawet krokwiaki wychodziły bokiem. ale więźba już stoi i panowie sobie dali nieźle radę. lada moment pokrycie i szczyty.

 

 

Co do grzyba to ja bym najpierw wyszlifował a później czymś z chlorem. zawsze głębiej wejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z użytkowników mógłby powiedzieć czy dom z płazów z widocznym pióro-wpustem różni się tylko wyglądem od konstrukcji bez widocznego pióro-wpustu?

Budowa niebawem startuje i wykonawca dał mi wybór czy konstrukcja ma być z widocznym piórem czy standardowa bez widocznego pióro-wpustu. I w sumie nie wiem co wybrać bo tego pierwszego na oczy nie widziałem. Czy dobrze myślę, że jeżeli będzie widoczne piór-wpust to w tym miejscu wiadomo będzie drewno cieńsze i teoretycznie mogą być ,,przewiewy''? Płaz będzie 22cm grubości / 30-35cm wysokości.

czy w ogóle ma ktoś dostęp do fotek z zewnątrz takiego domu z płazów z widocznym pióro-wpustem, ale takich płazów o wysokości 30-35cm lub podobnych? Bo w internecie ciężko mi znaleźć, a fajnie byłoby zobaczyć jak to wizualnie się prezentuje.

Z góry dziękuję.

 

A tak fundament wygląda obecnie

 

http://s10.ifotos.pl/mini/201704231_aaerspq.jpg

 

Cześć ,

wydaje mi się że chodzi o wygląd drewna od strony węgłów , dla wykonawcy wygodniej jest przefrezować płaza po całej długości , niż najpierw zrobić zamki a potem frezować między zamkami. Jak Ci zrobi z widocznymi wpustami to będzie to brzydko wyglądać . Ja bym się nie godził. Mam nadzieję że to jasno wytłumaczyłem i o tym Ci mówił wykonawca. W każdym razie w moim domu płazy są łaczone na podwójny piórowpust z "modrzewiowymi dusami " i usczelką rozprężną illbruck ale tego po złóżeniu domu w żadnym miejscu nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Remiks dobrze pisze. Wszystko na chlorze. Jesli jest tego mało wystarczy ogólnodostępny środek do usuwania pleśni dostępny w markecie. Z dobrych ale drogich polecić mogę Pufas. Flugger też ma całkiem fajny koncentrat do oczyszczania zzieleniałych elewacji. Powierzchniowego grzyba tez zneutralizuje.

Jesli jest tego więcej lub głębiej to taniej bedzie kupić chlor w chemicznym i zrobić roztwór. Perhydrol (i jego roztwór też dobrze sobie radzi ale wybiela drewno).

Ani chlor ani perhydrol nie niszczą drewna.

Nie polecam szlifowania przed tymi zabiegami. Niektóre grzyby jak i pleśnie podejrzewa się o działanie rakotwórcze, wiec szlifując narazisz się na dużą ekspozycję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Remiks dobrze pisze. Wszystko na chlorze. Jesli jest tego mało wystarczy ogólnodostępny środek do usuwania pleśni dostępny w markecie. Z dobrych ale drogich polecić mogę Pufas. Flugger też ma całkiem fajny koncentrat do oczyszczania zzieleniałych elewacji. Powierzchniowego grzyba tez zneutralizuje.

Jesli jest tego więcej lub głębiej to taniej bedzie kupić chlor w chemicznym i zrobić roztwór. Perhydrol (i jego roztwór też dobrze sobie radzi ale wybiela drewno).

Ani chlor ani perhydrol nie niszczą drewna.

Nie polecam szlifowania przed tymi zabiegami. Niektóre grzyby jak i pleśnie podejrzewa się o działanie rakotwórcze, wiec szlifując narazisz się na dużą ekspozycję.

 

Wielkie dzięki za cenne uwagi. Podejrzewam, że to powierzchowny grzybek i jednak da się coś z nim zrobić bez konieczności szlifowania.

Ścianę południową w tamtym roku szlifowałem, oczywiście w masce, nie chciałbym za żadne skarby tego powtarzać:yes:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że to mój pierwszy post na forum to witam serdecznie.

 

Temat który chcę poruszyć przewijał się w tym wątku, ale lata doświadczeń zmienia podejście i oceny - ale do rzeczy.

Po kilku latach poszukiwań udało mi się zakupić upragnioną działkę - wieś, cisza, spokój, las 100 metrów obok. Pierwszą budowę mam za sobą - murowany szeregowiec, postawiony ponad 10 lat temu.

W głowie zakiełkował pomysł z domem drewnianym. Nie nowym, tylko starym do przeniesienia - całorocznym. Takie podobają mi się cholernie. Natomiast taka budowa i użytkowanie rodzi też wiele pytań. Rozmawiałem z kilkoma firmami oferującymi takie usługi - nikt nie wspomina o minusach.

Dom w przybliżeniu 80 mkw, bale 12-15 cm ( z dociepleniem od wewnątrz ) - i tu parę pytań do Was

 

1. Czy koszt ok. 70 tyś zł za przeniesienie i postawienie domu, razem z więźbą jest realny ?

2. Wiem, że po rozebraniu bale są czyszczone i piaskowane. Czy nie powinny być parę miesięcy sezonowane po rozebraniu ?

3. Jak skutecznie zabezpieczyć takie bale ?

4. Fundament - płyta czy ława ?

5. Użytkowanie - tu proszę określcie plusy i minusy

6. Czym ogrzewacie takie domy

7. Niespodzianki - na co uważać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście wydaje mi się trochę drogo chyba że liczysz że jest to koszt razem z zakupem domu, dokupieniem brakujących elementów i fundamentami.

 

A tak na marginesie u mnie okna i drzwi już siedzą. Jeszcze końcówka roboty ekipy i trza się będzie brać za wykończeniówkę.

I tu moje pytanie. pod legary na górze między belki a legar filc techniczny czy naturalny? NAjpierw ścianki działowe czy prościej bedzie całą podłogę a później ścianki? A może ścianki na legarach a później pokrycie? Niech ktoś coś sensownego podrzuci. pliss.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...