Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Też tak myślę że przy budowie dobrze jest znaleźć optymalne rozwiązania które zaoszczędza nam późniejszych zmartwień.Jednakże marmur na taki projekt się już zdecydowaliśmy.Może ktoś ma na forum przykre doświadczenia z tego typu oknami?i ewentualnie podzieli się doświadczeniami.Ja dopiero będę zaczynał wy jesteście już po wiec każdą rade wysłucham
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Załaczam zdjęcia z mojej budowy , myślę ze będzie łatwiej to zrozumieć

[ATTACH=CONFIG]387481[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]387482[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]387483[/ATTACH]

Cześć Jacek mógłbyś podesłać namiary na firmę co u ciebie budowala na priv i czy jesteś zadowolony ze współpracy z nimi

Dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kirian, przeczytaj choć ostatnie 150-200 stron tego wątku. Znajdziesz namiary na kilka firm budujących (no może nie bezpośrednie namiary, ale możesz poprosić o szczegóły na priv). Przyjrzyj parę dzienników budowy, zobaczysz realizacje. Wykonawców nie musisz koniecznie szukać w swoim rejonie, gdyż nie jest dla nich problemem budowa choćby w drugim końcu Polski (choć podraża transport :) ). Nie wiem o ile Twój dach jest droższy od zwykłego dwuspadowego, ale wydaje mi się, że w 260 tys. powinieneś się zmieścić ze SSO w technologii pełnego bala. Weź pod uwagę, że ocieplenie + wykończenie ścian wewnątrz to też koszt. Jak dodasz wszystkie składowe, to może się okazać, że różnica w cenie jest niewielka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki zychm

Forum przeglądałem wpisałem firmy te z którymi ludzie budowali choć nie wszystkie ale tak jak mówisz zapytam na priv.W sumie musze policzyć dokladnie ile to wyjdzie za ocieplenie mojej chałupy od wewnątrz.Jestem z Rymanowa okolice Krosna może ktoś się budował w okolicy to mógłbym oglądnąć i ewentualnie popytać jakie macie doświadczenia?

Jeszcze raz dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bali nie montuje się bezpośrednio na ściance fundamentowej lecz na drewnianej podwalinie. Jest ona węższa od bali, na ogół ma kilkanaście centymetrów szerokości i od kilku do klikunastu centymetrów wysokości. W przypadku moich bali o średniej szerokości 32-35 cm, podwalina ma wymiar 18x18 cm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bali nie montuje się bezpośrednio na ściance fundamentowej lecz na drewnianej podwalinie. Jest ona węższa od bali, na ogół ma kilkanaście centymetrów szerokości i od kilku do klikunastu centymetrów wysokości. W przypadku moich bali o średniej szerokości 32-35 cm, podwalina ma wymiar 18x18 cm

 

marmur7, u mnie ten sam wykonawca i podwalina 25x25. Teraz bym się zastanawiał nad robieniem podwaliny drewnianej, tylko i wyłącznie ze względów ekonomiczno-technicznych (wyższa cena drewna niż bloczków, później obróbka fundamentu, żeby nie było mostków termicznych no i styropian nie powinien stykać się z drewnem...). Inaczej by było gdyby podwalina wystawała mi za fundament, a mam zlicowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej każdą firmę, która nie chce Ci dać adresów poprzednich realizacji. Kieruj się renomą i doświadczeniem wykonawcy. Cena jest oczywiście ważna, ale pamiętaj, że nie ma możliwości naprawy spieprzonego domu z bali, więc przy tzw okazyjnej/konkurencyjnej cenie, którą ci ktoś zaproponuje, trzeba być czujnym do sześcianu.

Piszesz, że koszty mają dla Ciebie znaczenie, z drugiej strony wybierasz projekt domu z dachem czterospadowym, zdobnym w wole oczka i lukarnie. Takie rozwiązania będą miały istotny wpływ na ostateczną wycenę domu.

Niekoniecznie firma, która nie podaje adresów (nie niepokoi swoich klientów), musi mieć kiepską renomę i słabe doświadczenie...;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie pozdrawiam Koleżanki i Kolegów Balowiczów.

Nieczęsto tutaj do Was zaglądam, ponieważ "Zadanie" zostało wykonane, ale czasami wpadnę i poczytam o Waszych problemach :-)

Nacieszę, się, że też tak kiedyś miałem :-P Wot taka narodowa przywara...

 

Dacie radę, a za rok, dwa będziecie z łezką wspominali rozterki balowe.

Pewnie niedługo znowu zgłoszę się z jakimiś zagadnieniami, ponieważ niedługo zaczyna się u mnie budowa gospodarczego... zgadnijcie w jakiej technologi? Ano bal.. Ale tym razem już nie na bogato, bo 10cm, i sumikowo-łątkowy.

Przepraszam, ale musze kończyć. Idę kwiatki podlewać, potem może na hamak pójdę, pewnie piwo otworzę...

 

:-D :-D :-D

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=389932&d=1495787980

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...