Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Takuw samo mam myslenie ;) i niewiele wiecej kasy pojdzie:) jest moze ktos na tym forum kto by obliczyl wspolczynnik przenikania ciepla dla bala sosnowego 10 + 10cm welny o lambdzie 0.035

 

Kiedyś kolega czołgista mi podpowiedział, więc udostępniam przelicznik:

grubość / przez lambda = opór = 1/opór = współczynnik U

 

Przenikalność przy tym układzie wychodzi Ci 0,36 W/m2K, gdybyś dołożył drugą warstwę 5cm 0,035 wełny to wyszłoby 0,29. Jakby co od stycznia b.r. przy nowo powstałych budynkach wymagane jest 0,23 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma to zmienić ? co ten wpsółczynnik ma zmienić? dasz 0,04 W/mK tyle że odpowiednio grubiej = to samo U , a razy powierzchnie W/K

bo to nas interesuje. 2x5 cm to jest powiedział bym proszenie się o kłopoty, paroizolacja pod taką izolacją być nie może.

Trzeba ją robić wtedy od środka- żegnajcie piękne bale wewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma to zmienić ? co ten wpsółczynnik ma zmienić? dasz 0,04 W/mK tyle że odpowiednio grubiej = to samo U , a razy powierzchnie W/K

bo to nas interesuje. 2x5 cm to jest powiedział bym proszenie się o kłopoty, paroizolacja pod taką izolacją być nie może.

Trzeba ją robić wtedy od środka- żegnajcie piękne bale wewnątrz.

A jeśli możesz podpowiedzieć, jak sytuacja będzie się miała w przypadku bała o grubości 12 cm i ociepleniu wełną 15 cm. Gdzie punkt rosy zostanie przełamany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze tubna forom tez same znachorki co ******wiedza zamiast poradzic jak najlepiej to zrobic zeby bylo dobrze to odwrotnie schamic ****** i tyle

 

Widzę kolego, że na upartego dążysz do swojej racji. Chcesz GK, to rób, ale nie pytaj tutaj bo odpowiedzi nie będą po twojej myśli.

Co ja ci mogę powiedzieć to:

- razem z sąsiadem budowaliśmy jednocześnie domy.

- wykonawca - ta sama firma

- grubość bala identyczna.

- ja ściany mam wykończone deską (nabijana poziomo, pióro wpust, bielona)

- u sąsiada płyty GK

 

Upłynął 3ci rok. Czasami podczas grubych wichur (Mazury, działki na górce, przy jeziorze) słychać jak cały dom pracuje. Spadnie śnieg, to go kilkanaście ton ciężaru dociska.

Mój dom dzielnie znosi przeciwności pogody. Nic mi nie pęka, nie śmierdzi pleśnią, ma ładny zapach, świetnie sie w nim śpi.

A u sąsiada? No właśnie. Sam sobie wykoncypuj. Dodam tylko, że GK były wieszane na specjalnych krzyżakach, z zapasami pod stropem, itd.

... pewnie będzie malowanie robił za rok czy coś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...