Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dom z drewna a dom z drewna to duza roznica jestem pewny ze wasze domy byly stawiane szybko projekt zamowienie 3 miesiace suszenie drewna komoroeo drzewo sciete w lecie w najwieksze upaly co drzewojest najgorsze takiego domu to ja za darmo bym nie chcial. Moje bale piwiem tak starodrzew sosna ok 100-120 lat w najwieksze mrozy scinane 3 lata suszone naturalnie suszenie komorowe sie nie nafaje do porzadnych domow:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jestem pewny ze wasze domy byly stawiane szybko projekt zamowienie 3 miesiace suszenie drewna komoroeo drzewo sciete w lecie w najwieksze upaly co drzewojest najgorsze takiego domu to ja za darmo bym nie chcial. Moje bale piwiem tak starodrzew sosna ok 100-120 lat w najwieksze mrozy scinane 3 lata suszone naturalnie suszenie komorowe sie nie nafaje do porzadnych domow:)

 

... a drwal jak ścinał, to płakał...

 

;-)

 

Przecież ty już wszystko wiesz.. Jakie domy postawiliśmy, kiedy drzewa ścinane, jaka technologia lepsza... To po co pytasz, jak wszystko wiesz...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda, prawda ale po czasie, ja mam sosnę;-)

 

No i tylko ta 120-letnia.

Witam ponownie, z powodu braku czasu dość rzadko piszę, ale cały czas czytam.

 

Potrzebuję kolejność wykonania stropu.

W moim założeniu: (od dołu)

 

- deski sufitowe

-membrana ( w którą stronę? deski oddychają czy wełna?)

- wełna

- legary

- pomiędzy legarami wełna

- membrana ( w którą stronę? deski oddychają czy wełna?)

- deska podłogowa

 

 

Oczywiście pomiędzy legarami filc techniczny 4mm

 

 

POPRAWCIE JEŚLI COŚ ŻLE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale w sumie mój modrzew licząc po słojach to też powyżej 100 lat miał.

 

U mnie ocieplenie będzie z trochę nietypowego produktu jakim jest wełna http://www.eurofibre.it/prodotti/eurover-2000-al. Nie jest to reklama. Mam pytanie do czołgisty, bo jesteś kumaty jeśli chodzi o te W, lambdy i inne. jeśli na stronie jest podane przy temperaturze 20 st C 33λD W/mK a przy temp 50 st C 38λD W/mK to o co kaman?i czy mogę dać tą wełnę na poddasze jako OSTATNIĄ warstwę nie stosując już folii żółtej paroizolacyjnej? bo rozumiem że oddzielanie warstw wełny folią aluminiową w dachu mogło by się skończyć zakisem w wełnie. Dobrze myśłę? Ale chyba w ściankach działowych nie będzie to stanowiło problemu bo i tak zakrywa się 2 strony folią..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję kolejność wykonania stropu.

W moim założeniu: (od dołu)

 

- deski sufitowe

-membrana ( w którą stronę? deski oddychają czy wełna?)

- wełna

- legary

- pomiędzy legarami wełna

- membrana ( w którą stronę? deski oddychają czy wełna?)

- deska podłogowa

Membrana w tym miejscu pełni tylko rolę zabezpieczającą przed pyleniem wełny. Osobiście zrezygnował bym z tej pod podłogą a na deski sufitowe dał bym stroną zewnętrzną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... pod kuchnia patoizolacje

 

PATOIZOLACJA? To chyba chroni przed "PATOGENAMI"?? :bash::bash:

 

U mnie cieśle mocno napierają. Miałem pytanie do Forumowiczów, ale w związku z okolicznościami, poczekam i może wrócę jak się uspokoi :-)...

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=390683&d=1496782767

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wykresie mamy podaną wilgotność o wartości 80%. Skąd taka wartość przy temperaturze zew. -5*?

W tym obliczeniu skorzystałem z programu U-wert.net i tam są takie warunki domyślne. To oczywiście nie ma znaczenia przy obliczeniach współczynnika przenikania ciepła U.

Polecam przejrzećstatystyczne dane klimatyczne do obliczeń energetycznych budynków udostępnione na stronie:

http://mib.gov.pl/2-Wskazniki_emisji_wartosci_opalowe_paliwa.htm

Są to bazy danych Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wygenerowane z kilkudziesięciu lat dla 61 stacji meteorologicznych.

 

Możesz tam znaleźć, że statystycznie w Lublinie 2 lutego od 4 do 5 godz. panuje temperatura powietrza zewnętrznego -50C przy wilgotności 80% :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wykresie mamy podaną wilgotność o wartości 80%. Skąd taka wartość przy temperaturze zew. -5*?

 

A dlaczego nie? To, że mówimy, że zimowe mroźne powietrze jest suche nie znaczy wcale że wilgotność takiego powietrza nie może wynosić 80% i więcej. Wilgotność powietrza zawsze rozpatrujemy jako wilgotność względną więc 80% w zimie nie jest równe 80% w lecie. Ilość wody w m3 takiego powietrza jest zupełnie inna przy czym nie chodzi o porę roku tylko temperaturę mieszaniny. Z tego własnie powodu mroźne powietrze o temperaturze -5C i o wilgotności 80% staje się powietrzem suchym po przedostaniu się do wnętrza domu gdzie mamy temperaturę 22C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bal to najlepiej opitolić wełna z jednej i z drugiej strony...Na to płyty gk od środka, i jakiś farmacel od zewnątrz. Folie to koniecznie podwójnie. Z jednej i z drugiej strony. A co tam?!! Potem na zewnątrz najlepiej kamień, albo struktonit.......Można taniej tynkiem pierdyknąć i w cegiełki pomalować.....Czołgista by się ucieszył! :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bal to najlepiej opitolić wełna z jednej i z drugiej strony...Na to płyty gk od środka, i jakiś farmacel od zewnątrz. Folie to koniecznie podwójnie. Z jednej i z drugiej strony. A co tam?!! Potem na zewnątrz najlepiej kamień, albo struktonit.......Można taniej tynkiem pierdyknąć i w cegiełki pomalować.....Czołgista by się ucieszył! :D
Pietrek ! Nie szalej :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...