Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Też chciałem taki domek, ale niestety koszta mnie przerosły. Postawiłem normalny [reklama] i bardzo go sobie chwalę. Siostra stawiała normalny, z pustaków, no i teraz żałuje, że jednak nie wybrała drewna, tak jak ja. Chętnie służę poradą w razie czego :). Edytowane przez Greengaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam,

jestem na etapie startu, czyli na poziomie 0.

Chciałbym wybudować dom z bali na działce którą już posiadam, jest ona uzbrojona.

Piszę do Was abyście podpowiedzieli mi od czego zacząć, co byłoby w moim przypadku najlepszym rozwiązanie.

 

Dom z przeznaczeniem na inwestycję pod wynajem dla turystów.

 

Zależy mi aby dom miał 4 apartamenty, a w nich pokój + aneks kuchenny + łazienka. Myślałem również o miejscach takich żeby schować snowboard czy narty, oraz suszarnie na ubrania, lecz to nie jest też najważniejsza rzecz.

Nie chcę żeby to były małe klitki po 20m2, ale około 35-45m2.

I tu pytanie jak duża powierzchnia powinna być takiego domu?

 

W każdym z pokoi kominek/kozę aby był odpowiedni klimat dla korzystających.

Myślałem o domu parterowym, aby każdy apartament miał swoje osobne wejście do budynku ale to nie jest priorytet, lub piętrowy z dwoma pokojami na parterze i dwoma na piętrze.

Jeżeli chodzi o dach to raczej była by to dachówka w kolorze cegły, mam znajomego który zajmuje się gontem ale opinie w tym temacie są różne, no i cena na pewno wyższa niż dachówka.

Przed domem miejsce na grilla, ognisko itp.

 

Czy mógłbym poprosić Was o wysłanie mi na maila ([email protected]) sowich planów domów, wraz z kosztorysem, oczywiście jak takowe posiadacie.

Jestem bardzo ciekawy na jaką kwotę muszę być przygotowany jeżeli chodzi o stan surowy zamknięty, oraz kwota domu do zamieszkania.

 

Pozdrawiam serdecznie.

Edytowane przez miskof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz gotowego kosztorysu od inwestorów ? :D Chyba nie ten adres.

Mogę Ci jedynie zasugerować dwie sprawy.

1) Parterowy dom z bali to kiepski pomysł ze wzgl wizualno-estetycznych.

2) Cena domu z bali zależy głównie od grubości bali i skomplikowania konstrukcji. Musisz mieć świadomość , że rozbudowany dom z bali, z osobnymi apartamentami, ze sporą ilością węgłów, lukarni, z

wielospadowym dachu, to bardzo duży koszt, przewyższający znacznie koszt domu murowanego.

3) Wszystkie te założenia mają zastosowanie w przypadku gdy interesuje cię rzeczywiście dom z bali, a nie dom szkieletowy z elewacją drewnianą. W tym ostatnim przypadku koszty są nieporównywalnie mniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam,

czy jesteście w stanie powiedzieć cokolwiek o drewnie na zdjęciach? Jak wygląda jego stan?

Grubość bali na zdjęciach - 26 cm

Znajomy znajomego ma do sprzedania gotowe drewno na domek. Trochę niejasna sytuacja jest, bo drewno znajduje się na ukrainie. Mało konkretów, ale sprzedawca zapewnia, że wszystko jest tak jak powinno być. Dogadałem się z nim wstępnie, że jak to zwiezie do nas i będzie wszystko w porządku to je kupię.

Docelowo jest do domek z projektu "chmielniki małe 11" , jednak dach został zmieniony na dwuspadowy. W cenie jest materiał na ściany zew i wew, stropy, podłogi, więźba, podbitka. Chce za wszystko, z transportem i cłem 70k zł.

1.jpg2.jpg3.jpg

 

Proszę o jakieś porady, czy jest to ciekawa oferta:)

Edytowane przez teesbor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy jesteście w stanie powiedzieć cokolwiek o drewnie na zdjęciach? Jak wygląda jego stan?

Grubość bali na zdjęciach - 26 cm

Znajomy znajomego ma do sprzedania gotowe drewno na domek. Trochę niejasna sytuacja jest, bo drewno znajduje się na ukrainie. Mało konkretów, ale sprzedawca zapewnia, że wszystko jest tak jak powinno być. Dogadałem się z nim wstępnie, że jak to zwiezie do nas i będzie wszystko w porządku to je kupię.

Docelowo jest do domek z projektu "chmielniki małe 11" , jednak dach został zmieniony na dwuspadowy. W cenie jest materiał na ściany zew i wew, stropy, podłogi, więźba, podbitka. Chce za wszystko, z transportem i cłem 70k zł.

[ATTACH=CONFIG]397372[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]397373[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]397374[/ATTACH]

 

Proszę o jakieś porady, czy jest to ciekawa oferta:)

Masz więc komfortową sytuację. Towar przyjedzie na czyjś koszt, a Ty mówisz "wypad", jak Ci się nie spodoba...Czym się martwisz? Sprawdź, czy nie rosło na północ od Czernobyla...;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz gotowego kosztorysu od inwestorów ? :D Chyba nie ten adres.

Mogę Ci jedynie zasugerować dwie sprawy.

1) Parterowy dom z bali to kiepski pomysł ze wzgl wizualno-estetycznych.

2) Cena domu z bali zależy głównie od grubości bali i skomplikowania konstrukcji. Musisz mieć świadomość , że rozbudowany dom z bali, z osobnymi apartamentami, ze sporą ilością węgłów, lukarni, z

wielospadowym dachu, to bardzo duży koszt, przewyższający znacznie koszt domu murowanego.

3) Wszystkie te założenia mają zastosowanie w przypadku gdy interesuje cię rzeczywiście dom z bali, a nie dom szkieletowy z elewacją drewnianą. W tym ostatnim przypadku koszty są nieporównywalnie mniejsze.

Piętrówki faktycznie ładne, ale parterówki niekoniecznie brzydkie....http://blog.kominki-batura.pl/dom-w-sudetach/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Maciek technika czy raczej technologia wykonania nie ma nic do schnięcia a tym samym do osiadania. Zostawisz drewno na kilka miesięcy do schnięcia i ten procent osiadania drastycznie spadnie. Pierwszy rok schnięcia to spory procent tego osiadania. Polska praktyka budowania to sezonowanie drewna a tym samym zmniejszenie osiadania gotowego domu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Czy dom z bala prostokątnego o grubości ok. 10cm ocieplany od zewnątrz wełną mineralną (lub czymś podobnym) to dobre rozwiązanie czy nie? Praktycznie wszyscy budujący z cienkiego bala robią ocieplenie od strony wewnętrznej. A mnie by zależało na wykorzystaniu bala jako masy akumulującej ciepło. Czy taka konstrukcja ma jakieś poważne wady?

Możecie polecić jakieś firmy budujące w taki sposób?

Szukam na forum odpowiedzi, ale nie mogę znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...