Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

U mnie wyścig z czasem (zimą) ;-)

Dwa miesiące czekałem na dekarzy.

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=400558&d=1510261748

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=400557&d=1510261730

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=400556&d=1510261707

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do osiadania: jak już wiecie dom powstał kwiecień/maj. Od tego czasu śruby kontrolne pokazują 6 cm, Nigdy ich nie podkręcałem, aby mieć pewność ile siada. oczywiście tyle popuściłem śruby słupów.szczeliny nad oknami zamknęły się 3 cm, drzwiowe - 5cm. .

 

Cześć, z tego co pamiętam jak byłem u Ciebie (przywiozłem impregnat od ZS) zostawiłeś spore szczeliny nad stolarką drzwiową i okienną, w jaki sposób będziesz to maskował?

A co do pokrycia dachu też planuję karpiówkę ;)

 

Pozdrawiam

Andrzej

Andrzej

Edytowane przez Tomaszs131
Korekta linku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dawno się nie odzywałem na forum, ale czytam od czasu do czasu. Ja swój domek buduje drugi rok i idzie to bardzo powoli. Wybrałem chyba najbardziej pracochłonną metodę, bala odrysowywanego. Jestem gdzieś w połowie budowy, ale już się zastanawiam nad kolejnymi rzeczami. Czym uszczelniacie bale wełną mineralną, konopią a może jeszcze czymś innym?

Osobiście zastanawiam się nad:

http://allegro.pl/termo-konopie-80mm-izolacja-dom-z-bali-ekologia-i7006148840.html

Myślałem również o instalacji elektrycznej i jednak chyba skuszę się na wiercenie w balach.

A to Nasz domek w trakcie budowy.

dom z bali.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dawno się nie odzywałem na forum, ale czytam od czasu do czasu. Ja swój domek buduje drugi rok i idzie to bardzo powoli. Wybrałem chyba najbardziej pracochłonną metodę, bala odrysowywanego. Jestem gdzieś w połowie budowy, ale już się zastanawiam nad kolejnymi rzeczami. Czym uszczelniacie bale wełną mineralną, konopią a może jeszcze czymś innym?

Osobiście zastanawiam się nad:

http://allegro.pl/termo-konopie-80mm-izolacja-dom-z-bali-ekologia-i7006148840.html

Myślałem również o instalacji elektrycznej i jednak chyba skuszę się na wiercenie w balach.

A to Nasz domek w trakcie budowy.Musisz

[ATTACH=CONFIG]401022[/ATTACH]

 

Jacek gratuluję. Książkę już masz? Dlaczego nie na fundamencie budujesz? Masz pomocników? Musisz pryskać kłody środkiem przeciw grzybom. Nie żałuj. Po dwóch latach może pojawić się grzyb w spękaniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Książkę kupiłem z Kanady. Z czasem stwierdziłem, że również kupię oryginalny cyrkiel, ponieważ ten mój był mniej dokładny i za dużo czasu poświęcałem na jego ustawianie. Buduję w innym miejscu, jak będą gotowe fundamenty to rozbiorę chatę i jeszcze raz złożę na działce tam gdzie będziemy mieszkać już na gotowych fundamentach. wtedy dam ocieplenie między bale, poprowadzę instalację i inne rzeczy. najbardziej mnie martwi pogoda cały czas leje .......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie powracające. Izolacja termiczna - i jaka wełnę wybrać???

 

Dekarze skończyli prace nad małym domkiem. Czeka mnie jeszcze zrobienie tynków w piwniczce i wykonanie zadaszenia nad wrotami.

Zaczynam już zastanawiać się nad izolacją termiczną.

 

Duży dom jest izolowany wełna mineralną, skalną. Upłynęły trzy lata, trzy zimy, nie mam zastrzeżeń.

 

W małym domku, podobnie jak w dużym, planuję zamknięcie ścian deską szalówką. Jestem z tego rozwiązania zadowolony i przenoszę je na mały domek.

 

Żadnych płyt GK.

 

- Początkowo planowałem izolowanie termiczne małego domku owcza wełna. Kosztorys mnie powalił. Nie jestem w stanie wytłumaczyć zwiększenia budżetu min 3x. Niezależnie od oczekiwanych efektów, punktów EKO i samozadowolenia.

Ten wariant odpada

 

- wełna drzewna, lub drzewno-konopna. Początkowo wydawało mi się, że koszt będzie 2x większy. Ale doczytałem, że odpada paroizolacja. Wiatroizolacja pozostaje.

 

- wełna celulozowa (prowadzana pod ciśnieniem w przestrzeń pomiędzy deską a balami - odpada. Dom będzie wykańczany własnym sumptem, w systemie gospodarczym.

 

- czy może jednak wełna mineralna, skalna? Dać sobie spokój z wełną drzewną, zaoszczędzone pieniądze wydać na dobra paroizolacje.

 

Jakie są Wasze sugestie?

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=401624&d=1511427424

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podał byś może namiary na jakiegoś producenta.

 

Nie znam innych adresów poza tym poniżej. Bo to oczywiście musi być wełna specjalnie preparowana dla celów izolacji budynków. Jest droga, ale do uszczelnień między balami potrzebujesz tylko wąskich pasów szerokich na ok 10-15 cm ew wełnę luzem, więc nie powinno być tragedii. Problem by się zaczął, gdybyś chciał izolować nią przestrzenie międzykrokwiowe w dachu ( zamiast wełny np wełny mineralnej) - wtedy koszty są bardzo duże.

Pamiętam, że ktoś z forumowiczów kupował wełnę owczą , a konkretnie forumowiczka ( chyba miała w nicku imię Jola). Musiałbyś odnaleźć ten watek i zapytać o zakup.

http://www.rsbudowa.com/isolenawolle.htm#823827686

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam innych adresów poza tym poniżej. Bo to oczywiście musi być wełna specjalnie preparowana dla celów izolacji budynków. Jest droga, ale do uszczelnień między balami potrzebujesz tylko wąskich pasów szerokich na ok 10-15 cm ew wełnę luzem, więc nie powinno być tragedii. Problem by się zaczął, gdybyś chciał izolować nią przestrzenie międzykrokwiowe w dachu ( zamiast wełny np wełny mineralnej) - wtedy koszty są bardzo duże.

Pamiętam, że ktoś z forumowiczów kupował wełnę owczą , a konkretnie forumowiczka ( chyba miała w nicku imię Jola). Musiałbyś odnaleźć ten watek i zapytać o zakup.

http://www.rsbudowa.com/isolenawolle.htm#823827686

 

Tą stronę już widziałem, ale dzięki. Liczyłem ze na samą wełnę pójdzie mi ok 6 tys zł ( licząc ścianki wewnętrzne również ) sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, z tego co pamiętam jak byłem u Ciebie (przywiozłem impregnat od ZS) zostawiłeś spore szczeliny nad stolarką drzwiową i okienną, w jaki sposób będziesz to maskował?

A co do pokrycia dachu też planuję karpiówkę ;)

 

Pozdrawiam

Andrzej

Andrzej

 

TROCHĘ CIĘŻKO TO OPISAĆ A KONSTRUKCJA PROSTA. ludzie ZS mi wytłumaczyli jak mam to zrobić.:

Najpierw listwy wokół okien. następnie listwy na górze do bala grubości 3-4cm. do tych listew deski maskujące, które jak budynek będzie siadał trzeba odkręcać i podszlifowywać. teraz te otwory są trochę mniejsze. Dach pokryłem i lada dzień się będę brał za zaślepianie tych otworów, żeby jeszcze przed zimą zdążyć.

 

A co do karpiówki to może moja nie wyszła idealnie, ale zrobiłem ją sam i może dlatego tak mi się podoba. Jak byłeś wtedy jeszcze planowałem gont bitum, ale że się okazyjnie trafiła karpiówka to stanęło na niej.

Edytowane przez PiotrK1985
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr1985 - wyszła Ci sinizna na modrzewiu? masz jakieś fotki?

burzysz moje przekonania co do właściwości modrzewia ;)

 

Wyszło na tych balach które są non stop narażone na wodę, tzn wystają poza budynek, a jeszcze nie są przykryte. może też dlatego że całość umyłem mydłem i pewnie impregnat się częściowo zmył. w domu w środku idealne białe ściany, pomimo że dom zamknięty od razu po postawieniu a rok był wybitnie deszczowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tą stronę już widziałem, ale dzięki. Liczyłem ze na samą wełnę pójdzie mi ok 6 tys zł ( licząc ścianki wewnętrzne również ) sporo.

 

Proponując wełnę owczą brałem pod uwagę wyłącznie ocieplanie łączeń bali ścian zewnętrznych. Wypełnianie ścian wewnętrznych tą wełną jest nieekonomiczne - w zupełności wystarczy tu wełna mineralna lub inna, tańsza ocieplina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponując wełnę owczą brałem pod uwagę wyłącznie ocieplanie łączeń bali ścian zewnętrznych. Wypełnianie ścian wewnętrznych tą wełną jest nieekonomiczne - w zupełności wystarczy tu wełna mineralna lub inna, tańsza ocieplina.

 

Tak jak napisałem w poprzednim poście. Według mojej oceny. koszt jest minimum 3x wyższy. Wydam na najlepszą wełnę skalną, membrany i jeszcze zostanie mi dużo pieniędzy na deski obiciowe. Ale sama idea, przemawia do mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...