Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tak jak napisałem w poprzednim poście. Według mojej oceny. koszt jest minimum 3x wyższy. Wydam na najlepszą wełnę skalną, membrany i jeszcze zostanie mi dużo pieniędzy na deski obiciowe. Ale sama idea, przemawia do mnie.

 

Tylko mówimy o różnych rzeczach :) Twój dom jest w całości ocieplany, masz dodatkową przegrodę z wełny, musisz więc liczyć się z jej dużą ilością . I to jestjasne. Ja natomiast mówię o poziomym pasku wełny między balami, dla docieplenia łączenia międzybalowego. Oszczędność na tym jest niewielka i pozorna. Większość wykonawców wali w to miejsce wełnę mineralną. Bo troche taniej i łatwiejsza do kupienia.. A ja wczoraj byłem na świeżutkiej budowie ( w mojej okolicy powstaje drugi balowy domek, ha ! ) , widzę moknącą na deszczu wełnę mineralną ( dom jeszcze niezadaszony) i serce mi sie kroi. Bo wiem, że ona juz nie wróci do swojej pierwotnej postaci. Pozostanie z niej zwatowany kłąb czegoś, co nie ma prawie żadnej wartości cieplnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam balowiczów.

 

Przygotowuje się do budowy domu. Mam działkę i oszczędzone środki.

Mam koncept domu (rozkład pomieszczeń, itp), generalnie "z grubsza" wiem czego chcę.

 

Mam pytanie/prośbę - czy zna ktoś architekta ogarniającego projektowanie domu drewnianego z okolic Wrocławia (tu mieszkam) względnie DS. Jeżeli tak prosiłbym o jakiś namiar; na chwilę obecną odbiłem się od 3 biur - 1 pchało na murowańca, 2 chętnie się "nauczy czegoś nowego" za wysoką stawkę (20+k), 3 gdzie kontakt był najlepszy - niestety zrezygnowało bo "drewniany" a nie mają doświadczenia; tak więc "help" jest potrzebny.

 

Wiem, że pewnie lepiej sięgnąć po wykonawcę i u niego szukać projektantów (takie rozwiązanie było polecane), ale chcę robić systemem gospodarczym, mniej polegając na firmie a więcej na sobie. Planuję postawić ściany samodzielnie - technologia nie wygląda na wielce skomplikowaną, a bal 12 to nie 20+ cm gdzie potrzeba już sprzętu. Tak sobie dumam, że dałbym radę mając jakieś tam pojęcie o robocie (kilka remontów w tym generalny, całe życie coś się tam samemu w domu robiło i naprawiało), plus dostęp do 1-2 pomocników. Czytając ten wątek, oglądając dzienniki to wydaje się mi to realne.

 

Pozdrawiam.

Lejzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam balowiczów.

 

Mam pytanie/prośbę - czy zna ktoś architekta ogarniającego projektowanie domu drewnianego z okolic Wrocławia (tu mieszkam) względnie DS. Jeżeli tak prosiłbym o jakiś namiar; na chwilę obecną odbiłem się od 3 biur - 1 pchało na murowańca, 2 chętnie się "nauczy czegoś nowego" za wysoką stawkę (20+k), 3 gdzie kontakt był najlepszy - niestety zrezygnowało bo "drewniany" a nie mają doświadczenia; tak więc "help" jest potrzebny.

 

Pozdrawiam.

Lejzi.

 

Pogadaj tu:

https://www.dom-projekt.pl/

 

 

zdrówko

Andrzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
jeśli mogę coś poradzić to proponował bym Ci zakup gotowego projektu , na pewno to wyjdzie dużo taniej niż autorski projekt i jest duża szansa że unikniesz błędów. Korzystałem z biura dom projekt z Myślenic mają bardzo dużo projektów na domy z bala.

 

Nie byłbym taki pewny. Adaptacja też swoje kosztuje, wyszło mnie podobnie za indywidualny jak u znajomego za gotowy z adaptacją. A projekt indywidualny swoje zalety ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .przyszła kolej na mnie aby sie pochwalic odrestaurowanym domkiem drewnianym.moja praca w 80% + niekiedy kolega do pomocy

rok 1908. 13mX9m 170m2 powierzchni mieszkalnej(z poddaszem), bale 20cm/ welna SuperRock 15cm+5cm/ folia termo/wykonczenie modrzew 5cm .Ocieplenie wykonano zgodnie z 1. Bale drewniane

2. Szczelina wentylacyjna

3. Wełna skalna grub. 15 cm

4. Wełna skalna, grub. 5 cm

5. Folia paroizolacyjna(thermo)

6. Wykończenie z modrzewia

Nowe okna skrzynkowe ,nowe podlogi(Legary i 15cm wełny) 32mm,nowe sufity 32mm.

pozostało: malowanie , sznur jutowy na zewnątrz i do wewnątrz ,drzwi :o i w przyszłosci poddasze oraz okna dachowe.instalacja elektryczna, i jescze pare rzeczy:

 

DSC_0267.jpg[ATTACH=CONFIG]403729[/ATTACH]20171128_112021.jpg20171202_122922.jpgDSC_0260.jpg

DSC_0263-1.jpg

DSC_0260.jpg

DSC_0263-1.jpg

Edytowane przez BartusS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
moze koledze chodzilo o przestrzen parter +1 /odkryta przestrzen[ATTACH=CONFIG]403831[/ATTACH]:lol2:

Zależy jaki się chce efekt osiągnąć ja w moi domu pozbyłem się ścian wewnętrznych i osiągnąłem otwarta salon 10m na 6metrów co uważam za naprawdę spory wynik jak na dom z bala i to stary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się podobają domy z bali, ale jak przychodzi co do czego, to murowane ściany to zdecydowanie więcej zalet związanych z wykończeniem budynku......

 

... No to zapraszamy kolegę na jakieś forum o budowie "Budynków Murowanych o Dużej Rozpiętości"... najlepiej hal targowych ;-) Tutaj koledzie się nie spodoba...

 

moze koledze chodzilo o przestrzen parter +1 /odkryta przestrzen[ATTACH=CONFIG]403831[/ATTACH]:lol2:

 

Macie jakies namiary na linie jutową 3 żyly 30mm ,w dobrej cenie .potrzeba 800m:(

Bartus - ja mam dwa źródła. Albo na Allegro (wiem, że to nie jest porada), ale tam spory wybór znajdziesz. Najlepiej kupuj od sprzedawcy Linsznur

A drugie to sklep na Placu Grzybowskim, ale to ciut daleko jak dla Ciebie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jerzy BW - pisz co strugasz, umieram z ciekawości.

Chętnie pomogę kilka dni, jeśli nie będziesz miał nic przeciwko ;)

 

Nic teraz nie strugam, bo nie chcę robić coś, żeby mi przeszkodziło w budowie domu. Muszę mieć wolny plac i zbieram siły. Jeszcze nie mam skończonego projektu.Wszystko zależy też od banku. Ale, jak dobrze pójdzie, to każda ręka będzie przydatna i trzymam Ciebie za słowo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Mam pytanie do bardziej zorientowanych w temacie, szukam domu z rynku wtórnego ponieważ nie mam działki także jeśli chciałbym ją kupić, zbudować to zajęłoby mi to dużo czasu. Widziałem już jednego 'kanadyjczyka' który okazał się ulepem, samowolką i wszystko co złe to tam było, odpuściłem.

Chodzi mi o to ogłoszenie

"]https://www.otodom.pl/oferta/komfortowy-przestronny-dom-ID351JG.html?utm_source=refferals&utm_medium=traffic_exchange&utm_campaign=OLX_nieruchomosci_ad#gallery[1]

 

Dom stoi od ponad roku na otodom, cena bez zmian. Z tego co się dowiedziałem:

-2 lata niezamieszkały ale piec gazowy ustawiony jest na utrzymywanie temp. 8-9 stopni (są do tego regulatory, nie wiem czy w każdym pokoju czy na piętro)

-ogrzewanie nowym piecem gazowym plus kominek z płaszczem wodnym (kaloryfery),

- podobno zadbany w środku marmury jakieś itp),

- alarm,

- dach kwalifikuje się raczej do położenia nowej blachodachówki (podobają mi się na rąbek,felc)

- meble zostają,

- dobra lokalizacja ale mała działka.

Myślicie że to jest warte tych pieniędzy, mi szczerze mówiąc wygląda bardziej na 200-220tys ? Podobnej wielkości działka nawet na tej samej ulicy jest wystawiona za 86tys. Nie wiem na tą chwilę z którego roku jest dom.

na co zwrócić głównie uwagę przy oględzinach ?

Okazało się, że kolega z pracy ma do niego klucze i się nim 'opiekuje' , właściciele (wujki) w Warszawie. W niedzielę prawdopodobnie zobaczymy dom.

Dom jest duży nam wystarczyłoby miejsca na samym parterze dlatego myślę że grzalibyśmy sam parter, jakie mogą być koszta ogrzewania przy takim układzie przyjmując ze dom jest ocieplony tak jak ocieplano podobne domy w czasach ich budowy?

Będę wdzięczny za porady

Edytowane przez gieras1988
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...