Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Wlaśnie jestem po lekturze CALEGO tematu Dom z Bali. Wydrukowalem chyba ponad 300 stron (nie lubie czytac w komputerze). Jestesmy z zoną pod wrażeniem. Tego wlasnie szukaliśmy. Kopalnia wiedzy na ten temat.

Mam nadzieje, przyłączyć sie pomału do tego wątku.

Planujemy wybudowanie domu. To z czego on będzie zależy głównie od kosztów. Z tego co piszecie wnioskuję, ze najkorzystniejszy od strony finansowej jest szkielet obłożony imitacją bali, oczywiscie najbardziej chcielibysmy typowe bale, ale moze nas na to nie bedzie stac ...

Dom, który mozna powiedziec jest domem naszych marzen to ten, ktory mozna znalezc na stronie http://www.arbol.com.pl (dom210 - jest naprawde piekny). Tylko nie wiem w jakiej technologii buduja.

No dobra to tyle na poczatek. Mam nadzieje zostac prawdziwym balowiczem - uczestnikiem forum i osobą która wybuduje dom (z bali).

 

Witam kolejnego miłośnika domu z bali :D ,

Osobiście uważam, że za cierpliwe przejście całego tematu "domy z bali" powinna być spora promocja u wykonawców... :wink:

Gratuluję cierpliwości i wytrwałosci...

 

A domek ...super

 

pozdrawiam

Edzia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A ja już pomału :) kończe budowe mojego domku można sobie luknąć http://www.nj.pl/dom

 

 

Te zdjecia sa naprawde super. Czy mozesz zdradzic chocby na priva jaki to projekt, ile Cie to cudo kosztowalo (stan surowy zamkniety)?

Jak patrze na te bale to az sie serce cieszy ze tak mozna mieszkac :D

CUDO!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jurand i Edzia dzieki za powitanie.

 

Jurand. Widzialem Twoj projekcik, Domek jest piekny, ale jak dla mnie za maly. Ja szukam czegos w przediale 150-180m2 powierzchni uzytkowej. Znalazlem pare projektow, ktore mi sie podobaly, ale czesto sa na stronach firm, z ktorymi nie chcialbym budowac, bo za wysoka cena, zle opinie o wykonawcach etc.

 

Narazie jestesmy na etapie kupowania dzialki. Mamy juz nawet wybrana, ale czekamy na decyzje z urzedu gminy dot warunkow zabudowy. Dzialka jest w wiekszosci rolnicza, ale na jej czesci budowlanej spokojnie zmiescimy nasz domek. Ze wzgledu na to ze jest to dzialka na wsi (dookola lasy i lasy, ja sam tez go na dzialce zamierzac zasadzic) pasuje tam domek drewniany.

Juz go tam widze, Bedzie piekny :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buraski prosze daj mi namiary na tą lekture o której piszesz.

:)

Myślę, że Buraski pisząc "lektura" miał na myśli caaaaały (aktualnie 22-stronny) niniejszy wątek.

Jeśli jeszcze go całego nie przeczytałeś to szczerze polecam... Kto czyta ten bez sensu nie pyta ;) Wiem, że jest tam często sporo bezsensownych kłótni i przekomarzań, że czasem ciężko przez to przebrnąć, ale generalnie mnóstwo ciekawej wiedzy (zarówno teorii jak i bardzo cennych wiadomości praktycznych) zawiera. Polecam linki do stron - nawet jak firma nieciekawa, to można chociaż technologię podpatrzeć albo zdjęcia pooglądać... :):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buraski prosze daj mi namiary na tą lekture o której piszesz.

 

Rzeczywiscie Jurand ma racje, chodzilo mi, moge juz powiedziec, o Nasze forum :D

 

Ja tez mam pytanie o firme. Czy macie jakies dobre zle doswiadczenia z firma Danmar (http://www.danmardomy.pl)? Zastanawia mnie ich technologia. Jeszcze nie bardzo sie w tym wszystkim orientuje. Buduja w technologii szkieletowej, ale nie bardzo przemawia do mnie czesc dotyczaca ocieplenia (po prostu jej nie rozumiem

 

:)

 

A jak to oceniacie:

1. Rodzaj drewna

* Sosnowa deska obiciowa wymagana szerokość 13,6cm grubość 2cm, łączona na własne pióro i wpust lub 20 cm x 3,4 cm lub deskowane pionowo

* Konstrukcja , w wersji całorocznej , wymiary 5cm x 15cm. Sosna - drewno strugane

* Konstrukcja szkieletowa ,w wersji sezonowej, wymiary 5cm x 10cm. Sosna - drewno strugane

* Konstrukcja konserwowana w Adolicie metodą zanurzenia

* Elewacja (deska obiciowa) konserwowana TIKKURILA VALTI BASSE + VALTI COLOR.

1. Wilgotność drewna do 18%

2. Pokrycie dachu, ONDULINA (standard), opcja blacho dachówka (dopłata 50 zł/m2).

3. Okna jednoramowe przygotowane do szklenia dwoma szybami wymiar okna 80/90 lub 120/90 cena 150zł/szt., standard w wersji letniej. Opcja, okno z szybą zespoloną wymiar okna 80/90 lub 120/90.

4. Drzwi pełne lub 1/2 przeszklone, sosnowe.

5. Podłoga skrzynkowa wysokości 15cm w wersji całorocznej docieplona 15cm wełną mineralną. W wersji letniskowej wysokości 10cm docieplona 5cm wełną mineralną

6. Sufitopodłoga deska sosnowa łączna na własne pióro szerokości 10,5cm grubości 2,7cm strugana dwustronnie

konstrukcja ścian zewnętrznych grubości 10cm przystosowana do ocieplenia oraz wykończenia ścian od strony wewnętrznej boazerią lub płytą gipsową.

# Elewacja zewnętrzna - deska grubości 20mm zakonserwowana TIKKURILĄ (opcja) na dowolny kolor.

# Układ konstrukcyjny oparty na ścianach zewnętrznych, co pozwala na dowolne kształtowanie ścianek działowych.

# Podłoga izolowana - 5cm wełny mineralnej, oraz wykończona

wyrównawczą płytą pilśniową.

# Okna przystosowane do szklenia na dwie szyby (szklenie należy do inwestora).

# Drzwi zewnętrzne - 1 szt. (90cm), drzwi balkonowe - 1 szt. (70cm) do połowy przeszklone (opcja).

# Schody policzkowe.

# Stroposufit (w domkach z poddaszem).

# Powiększenie tarasu (opcja).

# Dach jętkowy pokryty onduliną w 5-ciu kolorach, opierzenia z blachy ocynkowanej.

# konserwacje : -konstrukcja -" ADOLIT ", - elewacja - "TIKKURILA" (opcja).

 

to info ze strony danmar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o logpolu? Czy 3 lata gwarancji, które dają to trochę nie za mało?

Logpol ma ciekawą ofertę, ale niestety nie chcieli mi zrobić wyceny inwestycji. Najpierw a i owszem - miło się rozmawiało, miałem zadzwonić za 2 tyg i uzgodnić szczegóły. Niestey zadzwonili do mnie i powiedzieli, że nie ma szans realizacji bodajże do wiosny 2007, gdyżpodpisali jakiśintratny kontrakt na budowę dużej ilości domków za granicą.... :(

A 3 lata gwarancji - myślę, że spokojnie wystarczy. Co ma wyjść to wyjdzie o wiele wcześniej. No bo przecież nie będziesz reklamował popękanych bali po 4-5 latach :) Z tym trzeba się pogodzić - taki ich urok. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jedna firma, osada. Jest ona w grupie wirex tak samo jak logpol, więc ofertę i technologię mają taką samą lub bardzo podobną. Generalnie poszukuję firmy, która by budowała w takich właśnie technologiach, czyli pełny bal, frezowanie i między to włóknina jako uszczelnienie, czyli nie taki dom typowo góralski. Byłem w tym roku w Poroninie i mieszkałem w drewnianej góralskiej chacie. Gospodyni aby utrzymać prawidłowy wygląd domu szorowała co pewien czas dom szarym mydłem, co zabezpiecza go bardzo dobrze, myślę, że chodzi tu o odczyn zasadowy w którym raczej grzybkom i wszelkim robaczkom żyje się niezbyt dobrze. Co do technologii to interesuje mnie ta logpolu i osady, ponieważ jak się dowiedziałem od górali tradycyjne uszczelnienie główkami z wiórów drewnianych (zapomniałem jak to się nazywa) ma wadę, a manowicie jak drewno pracuje to powoduje luzowanie główek i co pewien czas trzeba je dobijać. Czy są może jeszcze jakieś firmy, które stosują technologię z frezowaniem bali i włókniną?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ;)

Uszczelnianie "gwoździami wiórkowymi" to MSZENIE.

Ja wybrałem lity bal grubości 24 cm (żeby nie było ryzyka konieczności ocieplania). Firmę znalazłem w Istebnej - całkiem przypadkiem. Byliśmy na wakacjach i zauważyliśmy dom budowany na działce obok domu. Szefem okazał się młody człowiek (chyba mniej więcej w naszym wieku). Rozmowa z nim była bardzo konkretna. Raczej (na 99%) jesteśmy zdecydowani na niego. Teraz czekamy na projekt, który ma być gotowy pod koniec października i jedziemy zrobić dokładny kosztorys, a później podpisać umowę. Wstępny kosztorys wyszedł około 100kpln za stan surowy zamknięty (z oknami i dachówką ceramiczną!!!). Czekam na zdjęcia z Holandii, bo tam właśnie zawieźli jeden dom i teraz kończątam budowę....

Acha - też mam zamiar oblecieć chałupę raz w roku szarym mydłem. Bryła prosta, domek nieduży więc nie będzie to duży kłopot. A w środku wosk pszczeli - nasze założenie to JAK NAJMNIEJ CHEMII!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ballowiczów.

Dawno się nie dozywałem, ale budowa:).Od niedzieli mieszkam w swoim wymarzonym domku z bali i musze powiedzieć (napisać), że jest cudnie.Jak widziałem animacje komputerowe mojego domku byłem zadowolony z osiągniętego rezultatu, ale jak przyjechał i powastał, przerósł moje najśmielsze oczekiwanie, dla mnie jest poprostu piekny.Rada dla budujących - poproście wykonawców o tabliczke z inforamacjami dotyczącą ich właśnie, zaoszczędzi Wam to wiele czasu, który zmarnujecie na opowieści o Waszym domu.Jest to miłe i przyjemne gdy się tak gawędzi, ale po jakimś czasie to brzydnie.Do tej pory mam mnóstwo ludzi odwiedzających moją budowę i mój domek, nie zawsze mam czas aby z nimi pogadać i taka tablica informacyjna wiele pomoże.

Drodzy ballowicze - wytrwałości w osiąganiu wymarzonego celu.Udało mi się zbudwać dom z bali w trzy miesiące od daty przyjazdu pierwszego transportu do pierwszej nocy spędzonej w domu, więc Wam sie pewnie też uda.

startom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ballowiczów.

Dawno się nie dozywałem, ale budowa:).Od niedzieli mieszkam w swoim wymarzonym domku z bali i musze powiedzieć (napisać), że jest cudnie.Jak widziałem animacje komputerowe mojego domku byłem zadowolony z osiągniętego rezultatu, ale jak przyjechał i powastał, przerósł moje najśmielsze oczekiwanie, dla mnie jest poprostu piekny.Rada dla budujących - poproście wykonawców o tabliczke z inforamacjami dotyczącą ich właśnie, zaoszczędzi Wam to wiele czasu, który zmarnujecie na opowieści o Waszym domu.Jest to miłe i przyjemne gdy się tak gawędzi, ale po jakimś czasie to brzydnie.Do tej pory mam mnóstwo ludzi odwiedzających moją budowę i mój domek, nie zawsze mam czas aby z nimi pogadać i taka tablica informacyjna wiele pomoże.

Drodzy ballowicze - wytrwałości w osiąganiu wymarzonego celu.Udało mi się zbudwać dom z bali w trzy miesiące od daty przyjazdu pierwszego transportu do pierwszej nocy spędzonej w domu, więc Wam sie pewnie też uda.

startom

 

RAAAAANY!!!! STARTOM!!!! GDZIEŚ TY SIĘ CHOWAŁ!!!! POKAŻ FOTKI, PLIIIIIIIIIIZ!!!!!

Kto ci budował, ile skasowali, NA BOGA - DAJ JAKIEŚ INFORMACJE!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ballowiczów.

Dawno się nie dozywałem, ale budowa:).Od niedzieli mieszkam w swoim wymarzonym domku z bali i musze powiedzieć (napisać), że jest cudnie.Jak widziałem animacje komputerowe mojego domku byłem zadowolony z osiągniętego rezultatu, ale jak przyjechał i powastał, przerósł moje najśmielsze oczekiwanie, dla mnie jest poprostu piekny.Rada dla budujących - poproście wykonawców o tabliczke z inforamacjami dotyczącą ich właśnie, zaoszczędzi Wam to wiele czasu, który zmarnujecie na opowieści o Waszym domu.Jest to miłe i przyjemne gdy się tak gawędzi, ale po jakimś czasie to brzydnie.Do tej pory mam mnóstwo ludzi odwiedzających moją budowę i mój domek, nie zawsze mam czas aby z nimi pogadać i taka tablica informacyjna wiele pomoże.

Drodzy ballowicze - wytrwałości w osiąganiu wymarzonego celu.Udało mi się zbudwać dom z bali w trzy miesiące od daty przyjazdu pierwszego transportu do pierwszej nocy spędzonej w domu, więc Wam sie pewnie też uda.

startom

 

Ale sie wspaniale czyta takie posty. Tez tak chce i to juz!!! :)

Zazdroszcze, ale tak pozytywnie...

Podaj jakies info koniecznie, czekamy :wink: :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem mały albumik mojego domku na onecie:

http://foto.onet.pl/mojalbum/mojalbum.html?id=44066&r=1

mam nadzieję, że bedzie działać - to moje pierwsze takie wypociny w życiu.

Jest kilka zdjęć wnętrza domu oraz ścian zenętrznych - ogólnie wokół domu to mam wielki bałagan, a jeszcze ostanio udało mi się zdobyć torszkę ziemi do ogródka po bardzo okazyjnej cenie, więc całość wygląda jak krojobraz po bitwie.W domu czeka mnie jeszcze sporo pracy - np. kominek - ale już mieszkam i powoli będę kończył dzieło mojego życia.

startom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem mały albumik mojego domku na onecie:

http://foto.onet.pl/mojalbum/mojalbum.html?id=44066&r=1

mam nadzieję, że bedzie działać - to moje pierwsze takie wypociny w życiu.

Jest kilka zdjęć wnętrza domu oraz ścian zenętrznych - ogólnie wokół domu to mam wielki bałagan, a jeszcze ostanio udało mi się zdobyć torszkę ziemi do ogródka po bardzo okazyjnej cenie, więc całość wygląda jak krojobraz po bitwie.W domu czeka mnie jeszcze sporo pracy - np. kominek - ale już mieszkam i powoli będę kończył dzieło mojego życia.

startom

 

Niestety mi nie udalo sie otworzyc tego albumu :cry: :cry: :cry:

 

A jestem baardzo ciekaw.

Satrtom a jakies szczegoliki dot domu (wielkosci, technologii), cen, wykonawcy

Ostrzymy pazurki na takie newsy! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem mały albumik mojego domku na onecie:

http://foto.onet.pl/mojalbum/mojalbum.html?id=44066&r=1

mam nadzieję, że bedzie działać - to moje pierwsze takie wypociny w życiu.

Jest kilka zdjęć wnętrza domu oraz ścian zenętrznych - ogólnie wokół domu to mam wielki bałagan, a jeszcze ostanio udało mi się zdobyć torszkę ziemi do ogródka po bardzo okazyjnej cenie, więc całość wygląda jak krojobraz po bitwie.W domu czeka mnie jeszcze sporo pracy - np. kominek - ale już mieszkam i powoli będę kończył dzieło mojego życia.

startom

 

Nie tego linka niestety wkleiłeś.

Czy tjakiel to ty? Jeśli tak to to zapewne twój domek:

http://foto.onet.pl/albumy/album.html?id=44066&k=10&q=bala&nxt=0

a jeśli nie, to kto się nie przyznał??? ;o)

Ładny domeczek - pozazdrościć.... :)

Dlaczego zdecydowałeś się na okrąglaki? Jakiej grubości masz ścianę? PODAJ SZCZEGÓŁY!!! :):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...