Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam serdeczni...

Zdecydowaliśmy się i Chcielibyśmy razem z Żoną postawić Dom z Bali. Mamy tylko jeden dosyć spory problem. Ciężko znaleźć konkretna i rzetelną ekipę oraz jakiegoś dobrego architekta, projektanta, który byłby wstanie nam wytłumaczyć jak w ogóle mamy zacząć budowę, jak wygląda cały proces postawienia takiego domu, plusy i minusy takiego przedsięwzięcia. Po prostu mówiąc prostolinijnie szukamy osoby, która bym nam wszystko wyjaśniła. dlatego zwracam się z prośba , jeżeli macie namiary na ekipę, która stawia domy z bali oraz jakiego architekta, projektanta to bardzo PROSZĘ o jakikolwiek kontakt.

I druga sprawa do właścicieli posiadających DOMY Z BALI, jeżeli możecie to podzielcie się swoją opinią. Jak się mieszka w takim domu, czy jest drogi w utrzymaniu czy warto taki dom stawiać.

 

DZIĘKUJE ZA RADY I OPINIE...

 

POZDRAWIAM....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kryliusz chciałby chyba przeczytać lub usłyszeć że dom z bali jest to dom nad domy;-) Chyba już to pisałem że dom z bali jest dla określonego odbiorcy, nie jest to dom dla każdego. Pytanie jak się mieszka w domu z bali, no jak, jak w domu;-) Czy jest drogi w utrzymaniu, mój nie jest, inne może być różnie. Czy warto stawiać taki dom to tak jak by zapytać czy warto kupić x.. samochód. Co do polecenia to mogę z czystym sumieniem polecić RT, solidna ekipa i współpracują z biurem arch.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Kryliusz odezwij się na PW to podam Ci namiary na dobrą ekipę i architekta. Wybór ważny bo jak wybudowany dom, tak się mieszka :)

Jerzy, no to rozgrzewaj każdego dnia wątek do czerwoności i wrzucaj zdjęcia z postępów!

 

Co do kosztów utrzymania to jestem po pierwszym sezonie grzewczym i jest rewelacja! (gaz) a bal mam nieocieplony.

Edytowane przez aglar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich balowiczów,

Jestem nowy i zielony, ale od jakiegoś czasu śledzę forum i zgłębiam wiedzę nt domów z bala.

 

Planujemy w przyszłym roku na wiosnę budowę domu. Ściana z bali sosnowych prostokątnych o 22 cm grubości, bez dodatkowego ocieplenia.

Dom będzie na płycie fundamentowej, na spienionym szkle 25cm. Ogrzewać chcemy foliami grzewczymi w podłodze, a jako drugie źródło kominek z rozprowadzeniem DGP.

 

Będę pewnie tutaj co jakiś czas zadawał pytania w miarę postępu prac :)

 

Projekt domu indywidualny, zaprojektowany, przez architekta współpracującego z firmą budującą domy z bala, którą wybraliśmy. Wszelkie spostrzeżenia/uwagi dotyczące projektu mile widziane.

 

elewacje_kolor_1.jpg

elewacje_kolor_2.jpg

parter.jpg

poddasze.jpg

Edytowane przez Walkerski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich balowiczów,

Jestem nowy i zielony, ale od jakiegoś czasu śledzę forum i zgłębiam wiedzę nt domów z bala.

 

Planujemy w przyszłym roku na wiosnę budowę domu. Ściana z bali sosnowych prostokątnych o 22 cm grubości, bez dodatkowego ocieplenia.

Dom będzie na płycie fundamentowej, na spienionym szkle 25cm. Ogrzewać chcemy foliami grzewczymi w podłodze, a jako drugie źródło kominek z rozprowadzeniem DGP.

 

Będę pewnie tutaj co jakiś czas zadawał pytania w miarę postępu prac :)

 

Projekt domu indywidualny, zaprojektowany, przez architekta współpracującego z firmą budującą domy z bala, którą wybraliśmy. Wszelkie spostrzeżenia/uwagi dotyczące projektu mile widziane.

Ciekawe jak firma i projektant poradzą sobie z przepisami i tym 22cm nie ocieplone;-) Kominek raczej średnio usytuowany do ogrzewania. A i lepiej ściany chronić sporym dachem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

No właśnie, temat pewnie już poruszany kilkakrotnie, ale czy w tej chwili da się postawić dom z bala bez dodatkowego ocieplenia, żeby bal nie miał 80cm średnicy, tylko normalnie - koło 40cm. Jak do tego podchodzą projektanci i wykonawcy, a jak kierownik budowy i nadzór budowlany? Jakie jest ryzyko kombinatorstwa z tymi przepisami? Może ktoś ma jakieś aktualne doświadczenia?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my mamy działkę, która w planie zagospodarowania ma wpisane: tereny zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej sezonowej o charakterze rekreacji indywidualnej

architekt nam powiedział, że w związku z tym wpisem sprawa będzie ułatwiona, bo dom nie musi mieć tego dodatkowego ocieplenia.

 

No i to wiele wyjaśnia bo to nie będzie dom tylko dom rekreacyjny;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, od kilku lat regularnie śledzę to forum, które okazało się dla mnie kopalnią wiedzy :) Od zawsze wiedziałam, że jeśli własny dom to tylko drewniany. W tym roku udało się spełnić to marzenie i nasza chatka już stoi :wave: Zdecydowaliśmy się na dom z płazów sosnowych 20x30, nie chcieliśmy, aby był zbyt "stylizowany", miał to być zwykły dom, tyle że drewniany :p wrzucam parę zdjęć z realizacji

31.jpg

43.jpg

77.jpg

DSC01716.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...