Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Teraz w projekcie musi być ocieplenie.

A Remiks budował chałupę, kiedy nie trzeba było mieć ocieplenia.

 

Ja to wiem -a RT i inni podobni mimo że przepisy się zmieniły nie zawiesili swojej działalności tylko nadal budują takie domy - a inwestorzy raczej nie po to kupują np bał okrągły od RT żeby go ocieplać.

 

Snake-918 fajny pomysł na schody- tylko zauważyłem że wykonawcy domów nie robią żądnego rozwiązania na schody w stosunku do osiadania budynku- ty np masz ten ładny pień podparty bezpośrednio pod powałę, która powinna osiadać razem z balami- a tak zostanie "wypchnięta" do góry. No chyba że to imitacja bala ;)

Często podobne rozwiązania widziałem w galeriach wykonawców- a raczej to ważny element.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to wiem -a RT i inni podobni mimo że przepisy się zmieniły nie zawiesili swojej działalności tylko nadal budują takie domy - a inwestorzy raczej nie po to kupują np bał okrągły od RT żeby go ocieplać.

 

Snake-918 fajny pomysł na schody- tylko zauważyłem że wykonawcy domów nie robią żądnego rozwiązania na schody w stosunku do osiadania budynku- ty np masz ten ładny pień podparty bezpośrednio pod powałę, która powinna osiadać razem z balami- a tak zostanie "wypchnięta" do góry. No chyba że to imitacja bala ;)

Często podobne rozwiązania widziałem w galeriach wykonawców- a raczej to ważny element.

 

Skoro wiesz to po co się wyzłośliwiasz, moje pytanie było z ciekawości a obejście typu postawię sobie domek nie całoroczny to żadne obejście.

Co do schodów to różni wykonawcy i różnie robią , jak pozwolisz sobie na postawienie schodów związanych na stałe ze ścianami i stropem w domu z "zielonego" bala to masz problem. U siebie sam budowałem schody z pół bala i znalazłem całkiem fajne rozwiązanie na problem schnięcia (obniżania stropu). Schody zresztą też z "zielonego" bala, byli tacy spece od schodów co pukali się w głowę ale schody do dziś mają się dobrze mimo 5 lat. Koszt takich schodów to poniżej 2 tys materiał i kilkanaście godzin pracy piłą łańcuchową;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wyzłosliwiam nikogo. Projektanci po prostu projektuja docieplenie od wewnątrz, którego wykonawca nie zrobi ot cała filozofia. Pytałem tylko dlatego Ciebie bo zapewne i Twój dom przy dzisiejszych realiach nie spełniał by tego wymogu.

Tyle to i ja wiem tylko ty napisałeś że obchodzą to projektanci a wychodzi na to że raczej wykonawca za wiedzą i przyzwoleniem inwestora;-) Oczywiście że mój dom nie spełnił by dzisiejszych wymogów choćby dlatego że nie był projektowany na dzień dzisiejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Czy ktoś może polecić jakiś dobry środek biodegradowalny do umycia domu z bala??

Biodegradowalne mogą być mało skuteczne . Próbowałem kiedyś szarym mydłem -schodzi brud ale strasznie słabo w porównaniu do proszku do prania .Najlepiej myć gąbkami ( nie szczotką bo strasznie chlapie ) takimi ostrymi . Potem przecieram samą wodą i jest OK . Woda do mycia koniecznie ciepła . Robota strasznie żmudna ale po umyciu piękne bielutkie bale . Myję co 4-5 lat .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biodegradowalne mogą być mało skuteczne . Próbowałem kiedyś szarym mydłem -schodzi brud ale strasznie słabo w porównaniu do proszku do prania .Najlepiej myć gąbkami ( nie szczotką bo strasznie chlapie ) takimi ostrymi . Potem przecieram samą wodą i jest OK . Woda do mycia koniecznie ciepła . Robota strasznie żmudna ale po umyciu piękne bielutkie bale . Myję co 4-5 lat .

Kurcze ....boje sie tego proszku do prania żeby nie niszczyć roślin w ogrodzie :(

Jakie masz z tym doświadczenia ??

U mnie sporo nasadzeń w koło domu i tarasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich balowiczów,

Jestem nowy i zielony, ale od jakiegoś czasu śledzę forum i zgłębiam wiedzę nt domów z bala.

 

Planujemy w przyszłym roku na wiosnę budowę domu. Ściana z bali sosnowych prostokątnych o 22 cm grubości, bez dodatkowego ocieplenia.

Dom będzie na płycie fundamentowej, na spienionym szkle 25cm. Ogrzewać chcemy foliami grzewczymi w podłodze, a jako drugie źródło kominek z rozprowadzeniem DGP.

 

Będę pewnie tutaj co jakiś czas zadawał pytania w miarę postępu prac :)

 

Projekt domu indywidualny, zaprojektowany, przez architekta współpracującego z firmą budującą domy z bala, którą wybraliśmy. Wszelkie spostrzeżenia/uwagi dotyczące projektu mile widziane.

 

[ATTACH=CONFIG]416977[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]416976[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]416978[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]416979[/ATTACH]

Zamiast inwestować w DGP, pomyśl lepiej o ciekawszym urządzeniu grzewczym...Pogadaj z Remiksem. On takie testuje...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarzuć jakąś linkę, bo się nie natknąłem....

 

to czytaj

 

Chałupka normalna, bez "wodotrysków". Z projektantem wpadliśmy na pomysł, żeby płyta fundamentowa była podgrzewana kanałami powietrznymi w obiegu zamkniętym. Owe kanały powietrzne trzeba będzie wprowadzić w ruch za pomocą wentylatorów. Ogrzewane powietrze w kanałach będzie za pomocą pieca i tu pokłon dla Remiksa, to on zaraził mnie piecokominkiem. Piecokominek ma być symetryczny z 4 kanałami spalinowymi, które będą opadać w dół. Pomiędzy paleniskiem a kanałami spalinowymi będą dodatkowe kanały powietrzne bez połączenia ze spalinami, coś w rodzaju "podkowy powietrznej", to tam będzie odbierane ciepło, które przez wentylatory popychane pod podłogą .

Edytowane przez JerzyBw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze ....boje sie tego proszku do prania żeby nie niszczyć roślin w ogrodzie :(

Jakie masz z tym doświadczenia ??

U mnie sporo nasadzeń w koło domu i tarasu.

 

Też mam sporo roślin - nic im nie szkodzi (bo nic na nie nie leci ) .Ten proszek po wypłukaniu gąbki zostaje w pojemniku z wodą . Nie lej z węża ogrodowego tak by szło w nasadzenia . Przecieraj gąbka a gąbkę wypłucz w wiaderku z wodą a to wiadro ( zawartość) do kanalizacji albo na trawkę - nic się jej ni dzieje . Na roślinki nic złego nie poleci.

Edytowane przez butynski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to wiem -a RT i inni podobni mimo że przepisy się zmieniły nie zawiesili swojej działalności tylko nadal budują takie domy - a inwestorzy raczej nie po to kupują np bał okrągły od RT żeby go ocieplać.

 

Snake-918 fajny pomysł na schody- tylko zauważyłem że wykonawcy domów nie robią żądnego rozwiązania na schody w stosunku do osiadania budynku- ty np masz ten ładny pień podparty bezpośrednio pod powałę, która powinna osiadać razem z balami- a tak zostanie "wypchnięta" do góry. No chyba że to imitacja bala ;)

Często podobne rozwiązania widziałem w galeriach wykonawców- a raczej to ważny element.

 

Dziękuję :) Schody powstały prawie rok po budowie domu. Są niezależną konstrukcją gotową do demontażu i montażu w kazdej chwili bez ingerencji w konstrukcję budynku. Co do podwały nie jest to imitacja, sa to belki świerkowe. Dom przez rok siadł o 5cm. Jak cos sie bedzie dzialo to podwałe sie dźwignie a pień delikatnie przytnie. Ostatecznie mogę pomiedzy podwałę a pień dać kotwę na stalowych podkladach z mozliwością regulacji na srubie Coś jak sĺupy tarasowe. Narazie celowo tego nie zrobilem gdyz zepsuło by to caly urok pniaka. Póko co obserwuję co sie bedzie dziać, myślè ze dom juz duzo nie siądzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam sporo roślin - nic im nie szkodzi (bo nic na nie nie leci ) .Ten proszek po wypłukaniu gąbki zostaje w pojemniku z wodą . Nie lej z węża ogrodowego tak by szło w nasadzenia . Przecieraj gąbka a gąbkę wypłucz w wiaderku z wodą a to wiadro ( zawartość) do kanalizacji albo na trawkę - nic się jej ni dzieje . Na roślinki nic złego nie poleci.

DZiękuję za instrukcje. :)

Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...