Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

A tam od razu obrażam ;) , jak popełniłem ten post to kapnąłem się że napisałem osiadanie schodów- od razu wiedziałem że zostanę złapany za słówka :p mój błąd. Natomiast mój temat wygląda tak, że część ścian w projekcie jest grubsza, w sumie o tym zapomniałem, pewnie dla ich stabilności takie wykonam, na rysunku dla ułatwienia je ponumerowałem, w zasadzie część jest powiązana z kątami prostymi co je z pewnością usztywni ( ściany w L) . Najgorzej wygląda ta 1 pomiędzy podciągiem a ścianą. Co do wiązania do ścian to też ewentualnie musi to być jakiś myk na ślizgu bo bale mogą osiąść. Ten inny sposób niż wieniec to? Jakieś ceowniki itp?parter.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A tam od razu obrażam ;) , jak popełniłem ten post to kapnąłem się że napisałem osiadanie schodów- od razu wiedziałem że zostanę złapany za słówka :p mój błąd. Natomiast mój temat wygląda tak, że część ścian w projekcie jest grubsza, w sumie o tym zapomniałem, pewnie dla ich stabilności takie wykonam, na rysunku dla ułatwienia je ponumerowałem, w zasadzie część jest powiązana z kątami prostymi co je z pewnością usztywni ( ściany w L) . Najgorzej wygląda ta 1 pomiędzy podciągiem a ścianą. Co do wiązania do ścian to też ewentualnie musi to być jakiś myk na ślizgu bo bale mogą osiąść. Ten inny sposób niż wieniec to? Jakieś ceowniki itp?[ATTACH=CONFIG]421533[/ATTACH]

 

Ten inny sposób to np. co któraś warstwa dwa pręty zbrojeniowe np.10 pręty wystające w stronę sanek i sanki metalowe na nie. Można też troszkę inaczej te sanki, prostsze w wykonaniu. (jak będziesz potrzebował pomysl na rozwiązanie to zapraszam na priv) Masz tam też jakieś słupy w projekcie. Ściany dobrze powiązane kontem prostym to już dobre wzmocnienie do tego nad ościeżnicą nadproże na nim dasz pręty wygięte w L tak by powiązać ściany między sobą i nawet ta 12-tka będzie mocna.

Z tego co widzę to przy jedynce jest słup drewniany, ma regulację na dole czy jakoś inaczej to mocowane?

Schody zależy jakie chcesz zrobić, tam jest w projekcie grubsza ściana, jak schody powiązane ze ścianami murowanymi to to też usztywnią. A kierbud powinien być pomocny w końcu on się pod tym wszystkim podpisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i od razu inaczej piszesz ;) dzięki za dobre porady. Myślę że zrobię właśnie tak jak piszesz wersja z drutami, bo wieniec będzie uciążliwy raz do wlania szczególnie od góry pod belkami, a dwa trzeba by to samemu pewno umieszać. Myślę zrobić tak dwa kątowniki lub ceownik służącę za sanki mocuje na jednym balu , na innych nie będę mógł bo kwestia osiadania, ale zostawię dystans ( na osiadanie) do posadzki i tam jakoś tylko zrobię blokadę mocowaną do posadzki, blokującą przesuwanie tych sanek na zewnątrz (w bocznych kierunkach), bo stronę ściany z pustaków nie pójdzie a do wewnątrz w przypadku dwóch kątowników będą trzymać druty zbrojenia ( w przypadku ceownika nie dotyczy).

Tak słupy będą regulowane od dołu, tez będę musiał zostawić dystans w posadzce i listwami ładnie zamaskuje całość, może się uda zrobić jakiś system niewidoczny bez widocznych wkrętów :) już jakieś pomysły na to mam.

A schody właśnie chce zamocować na tych ścianach murowanych i ewentualny słup na schodach do piwnicy. Właśnie po to aby nie musiały być mocowane ze stropem, który również będzie się obniżał przy osiadaniu ścian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

No jako że trochę chcę zrobić sam, a w większości też będę "sam" bo szwagra codziennie na 2/3/4 godziny po pracy nie będę ciągnął, to zamiast na "strune" i inne szlaufwagi, zakupiłem Bosch gll 3-80- używka. I na pewno pomoże w wielu innych rzeczach, stawianie scianek działowych i drewnianych - poddasze i murowane - parter, sam kąt prosty mam od razu do ścian a nie jakieś liczenie metrem. Kafelki można przy tym układać i wiele innych, zresztą lubię zbierać graty.

Edit:

po raz kolejny telefon obcina mi posty...a nie mam opcji edycji w wersji z tel- dlaczego?

 

Do plantowania terenu też go wykorzystam bo mam do niego odbiornik.

A tu masz link:

https://www.youtube.com/watch?v=6OxpqVyX2FU&t=82s

Edytowane przez lukasMTB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

Jesteśmy w trakcie budowy domu letniskowego. Parter z bali drewnianych 22x30 cm a góra szkieletowa.

Na poddaszu planujemy wysoki otwarty sufit (coś jak na tym zdjęciu, z widocznymi belkami). Dach ocieplony PUR otwarto-komórkową, a na to boazeria lub KG.

Jak prawidłowo rozwiązać wentylację w pomieszczeniach na górze? Tradycyjna wentylacja grawitacyjna w tym przypadku odpada, bo, żeby miała racje bytu, to trzeba by dać bardzo długie kominy ponad dach. Rekuperacja odpada, z tego względu, że dom jest z bali, więc nie będzie super szczelny i zawsze gdzieś powietrze będzie wpadało.

 

[ATTACH=CONFIG]423715[/ATTACH]

 

Czy dać tam na górze w każdym pomieszczeniu krótkie kanały pionowe z wentylatorami wywiewnymi?

 

Wrzucam też rzut poddasza.

 

[ATTACH=CONFIG]423716[/ATTACH]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

Po wielu latach znow wrocilem na to forum - planuje wybudowac swoj drugi dom z bala. W pierwszym mieszkam od ponad 13 lat i jest super - zycie sie tak uklada ze przyszedl czas na drugi. Czy ktos moze podpowiedziec, ktore firmy sa teraz na "topie". Z ktora z dostepnych firm warto obecnie budowac dom?

Swoj obecny zbudowalem z firma Logpol - chcialbym jednak zbadac obecny rynek i zobaczycz z kim warto budowac.

 

A moj domek obecnie wyglada tak:

92ecb70c2cba1764gen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że na 100% może być problem z wykorzystaniem ale rekuperacja to nawiew z odzyskiem ciepła i ta funkcja działa b dobrze - powietrze jest czyste i jest zawsze świeże - szczególnie zimą... standard domu pasywnego to koncepcja dla mnie trochę zdrowotnie nienormalna no ale każdy może mieć swoje zdanie.... a w dobie dzisiejszych słabych zim traci na znaczeniu, więc idealnie wszystko sie sprawdza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...