Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jeśli obce pióra to nie mszenie , ja zastosowałem uszczelkę rozprężną soudala , jest więcej producentów i najlepiej jakbys dobrał szerokość uszczelki do szerokości między piórami. Wełnionka ( czyli taki materiał jak na mszenie była kładziona jedynie na zamkach ( węgłach ) Na zdjęciu przekrój ściany , uszczelka ścisnieta ale ta którą stosowałem rozprężała się do 2-3cm.

[ATTACH=CONFIG]428992[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]428992[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]428992[/ATTACH]

 

Chcą mi dać między pióra piankę poliuretanową, czy ona jest dobra? Czy lepiej upierać się żeby dali uszczelkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli by to miał by być pianka poliretanowa taka z butelki to absolutnie bym się nie zgadzał. Bale pracują i wymagaja elastycznego uszczelnienia. Zanim się zdecydowałem zrobiłem doktorat :) z tego i wyszło mi że tasma rozpręzna. Tania nie jest więc proponuję poszukać po OLX itd ja tak kupowałem i mam w scianach większość producentów i rozmiarów :). Generalnie nie są potrzebne wysokiej rozpręzliwości , zakładam że bale starannie przygotowane i pasowne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałam się poradzić po jakim czasie od wybudowania wstawiliście okna do swoich domków? Nasz był wybudowany w styczniu. Zastanawiamy się czy założyć okna przed rozpoczęciem prac ze stropem (sufitem i podłogą), żeby jednak tam nie zaciekało podczas deszczu. Czy lepiej poczekać aż dom jeszcze wyschnie i najwyżej zabezpieczyć otwory okienne w inny sposób?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałam się poradzić po jakim czasie od wybudowania wstawiliście okna do swoich domków? Nasz był wybudowany w styczniu. Zastanawiamy się czy założyć okna przed rozpoczęciem prac ze stropem (sufitem i podłogą), żeby jednak tam nie zaciekało podczas deszczu. Czy lepiej poczekać aż dom jeszcze wyschnie i najwyżej zabezpieczyć otwory okienne w inny sposób?

 

Ja wstawiłem po czterech miesiącach. Pytanie z czego ten domek, jaka technologia. Okna i drzwi w domu drewnianym (nie mówimy o szkieleciorach) to pewne wyzwanie dla instalatora, da się na kazdym etapie tylko trzeba umieć;-)

Ps. Po 4 miesiącach od rozpoczęcia budowy.

Edytowane przez Remiks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynki z listwami poślizgowymi dobre rozwiązanie, da się też na samych listwach poślizgowych. 6% to jest od etapu stawiania u producenta na placu no chyba że od razu dłubią u inwestora. Wstawiałem okna i drzwi w domu z zielonego jak pisałem po 4 miesiącach od postawiienia u mnie ścian z bala i jeden miesiąc po dociążeniu dachem, da się i nic się nie dzieje, troszkę większe odległości na osiadanie wszystkiego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Jestem tutaj nowy, więc witam wszystkie Panie i wszystkich Panów, miłośników drewna :)

Nie wiem czy dobrze trafiam, albo nie zbeszczeszczę tego miejsca - planuję wraz z małżonką budowę domu z bali klejonych :evil:

Chciałbym zapytać czy ktoś ma jakieś doświadczenia, potrafi coś doradzić? Może polecić jakąś firmę? Czy któreś z poniższych rozwiązań widzieliście i możecie odradzić/polecić?

 

Nasz plan na etapie uzgodnień z architektem. Projekt indywidualny. Dopiero będzie przekazany do adaptacji gdy znajdę odpowiednią firmę.

Dom na planie prostokąta 9x11. Antresola i poddasze użytkowe. Balkon po przeczytaniu wielu wpisów w tym i w innych wątkach przestaje być atrakcyjny. Choć chcieliśmy tutaj zrobić bardziej wysunięty dach nad tarasem i balkonem. Z drugiej strony, dość mocno u nas wieje - południowa małopolska - i obawiam się o wytrzymałość/ryzykowność takiego rozwiązania. Szczególnie że dach by ograniczyć koszty miałby być pokryty lekkim gontem bitumicznym (papą jak kto woli).

Najprawdopodobniej 2 lukarny, zamiast okien dachowych.

Ocieplenie ścian i dachu wełną mineralną. Wykończenie w części pomieszczeń - szczególnie salon - deska imitująca bal okrągły, w niektórych płyta GK.

 

Dom na płycie fundamentowej z ogrzewaniem podłogowym wodnym - Legalett lub odpowiednik. Ogrzewanie domu - gazowy piecyk kondensacyjny podłączony do ogrzewania podłogowego. System rekuperacji. Kominek w salonie z DGP jako uzupełnienie (bez wiatraczków).

 

Pozdrawiam

Edytowane przez pluk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...