Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Remiks - jakie są zalety przewodu pod domem w porównaniu do kanału w kominie?

 

Zalety dla mnie: Nie mam wentylacji grawitacyjnej więc czysty komin i brak potrzeby kupowania z kanałami wentylacyjnymi tym samym mniej powierzchni zajmuje. Komin coś ok. 7mb a kanał pod płytą niecałe 3. do tego opory tego pionu zwłaszcza przy rozpalaniu, coś to powietrze musi pociągnąć a komin zimny;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinien być dobrany do mocy paleniska . Gdzieś wyczytałem ,że 150 to minimum . Lepiej większy i ewentualnie przymykać niż za mały . Pan Piotr Batura pewnie by to wyjaśnił - może tu zaglądnie .
palenisko potrzebuje ~10m3 na 1kW mocy czyli 10 kW mamy 100m3 rura fi 160 będzie ok.

Pod kocioł zetką z rury stalowej giętkiej mam doprowadzenie fi 160 moc 25 kW. tak że.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to się stało, że wpadłeś na pomysł budowy w tej technologii? Jest nas już trzech na forum. :)

 

Jakoś tak uznałem, że jak ma to być mój dom, to muszę go sam sobie wybudować :). Z początku miało być z bala o przekroju prostokąta, ale gdy przeglądałem internety, to naturalny bal bardziej do mnie przemówił. Naoglądałem się filmików na Youtubie, nakupiłem masę narzędzi ręcznych niezbędnych wg mnie do budowy itp. Później znalazłem książkę z płytą p. Chambersa i tak to się zaczęło. Okazało się, że co nagle to po diable, bo narzędzia ręczne leżą grzecznie w dedykowanych skrzynkach, a mi wystarczają trzy pilarki łańcuchowe, dwie szlifierki kątowe i urządzenie wielofunkcyjne zamiast dłuta + oczywiście narzędzia pomiarowe. Ale człowiek uczy się na błędach i dobrze, że na swoich :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołgista - dzięki!!!

Jak Twoje prace - zamierzenia zrealizowane?

dzięki że pytasz :) tak się poskładało, że mamy bazę 1km od tego domu z bali do remontu, kawał dużej stodoły, domek i trochę podwórka- tak że dojazd, tak że czas i możliwości wzrosły, planów nie zaniechałem. Somisad - teraz widzę, że wymienia drewno na pustaki, fakt nawet Go nie zachęcałem do ratowania, masa gwoździków w ścianie + trzcina + tynk, a resztę zrobiła fizyka budowli, pod oknem - gdzie już były belki wymieniane - pod gołym leonem (sic) grzybek niczym koralowiec - tylko wersji nie 3d a na płasko ;). :jawdrop: mnie japka ..

Mój jeszcze na szczęście jest w stanie, że można go ratować. Nie ma tynków wszystko widać. Roboty będzie trochę.

dwie szlifierki kątowe i urządzenie wielofunkcyjne zamiast dłuta
do pracy w środku - planuję jakąś pilarkę akumulatorową łańcuchową.

Zobaczę co będzie wygodniejsze, czy rozebrać całość - wtedy każdy bal chcę uzupełnić klejonką i poskładać ponownie.

W azot, czy ozon - żeby spuszczele, czy inne gady wybić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...