Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Sinizna to też grzybki;-) Fobos jest wymywalny więc na powierzchni może słabo działać tak jest z roztworami wodnymi bardziej nadają się do moczenia czy ciśnieniowego zabezpieczenia do malowania zwłaszcza w miejsca narażone na deszcz i wiatr mniej. Bochemit to różne środki a co tam było zastosowane? Lazury to żadne zabezpieczenie raczej ozdoba. Spryskać grzybki jakimś środkiem chlorowym, ja używam "pilmas" ale jest tego sporo do wyboru, oczywiście po spryskaniu spłukać zgodnie z instrukcją środka. Zabezpieczyć impregnatem rozpuszczalnikowym głębokopenetrującym i dbać o bala, drewno jest wymagające;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim coś zrobimy z tym to chce, żeby wykonawca na miejsce przyjechał. Daleko nie ma więc myśle, że przyjedzie. Dziwne jest to, że pleśń się pojawiła na stronie północnej, gdzie deszcz rzadko zacina. A na południowej i zachodniej nic się nie dzieje, a tam zawsze deszcz mocniej zacina.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie podstawa to daleko wystający dach, chroniący ściany od nadmiermej ekspozycji na deszcz i słońce, więc kwestia projektu. Ale oczywiście wykwit grzyba to splot iluś tam okoliczności. Mam nadzieję, że Wykonawca coś doradzi, a jak nie to rady innych forumowiczów okażą się wystarczające :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie podstawa to daleko wystający dach, chroniący ściany od nadmiermej ekspozycji na deszcz i słońce, więc kwestia projektu. Ale oczywiście wykwit grzyba to splot iluś tam okoliczności. Mam nadzieję, że Wykonawca coś doradzi, a jak nie to rady innych forumowiczów okażą się wystarczające :)

 

To bardzo dobry wniosek, sam muszę pomyśleć o daszkach na szczytowych ścianach/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Remiks - serio? po ilu latach to robisz?

Jest sens od razu postawić zadanie RT?

Serio, serio po 7 latach.

Budując w tej chwili ujął bym to w projekcie.

U mnie wiatry dość mocne jednak i w mniej wietrznej okolicy osłonił bym bale na wysokości ostatniego wieńca na wszystkich ścianach jak to robią w stylu zakopiańskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Remiks - to kwestia korozji biologicznej bala? czy tylko estetyka?

 

Jedno i drugie. Jeden szczyt na płn-wsch to raczej estetyka, drugi pld-zach tutaj już pierwsze, oczywiście nic tragicznego ale mnie denerwuje. Jak będziesz bardzo zainteresowany to mogę na priv fotki jak to wygląda.

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg

Edytowane przez Remiks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanownych Forumowiczów

 

Przygotowuję papierologię pod pozwolenie na budowę domu z bali w okolicach Myślenic.

Prosiłbym o pomoc w poleceniu Kierownika budowy dla tej inwestycji.

Chciałbym, aby osoba ta, oczywiście poza sumiennością i fachowością, posiadała doświadczenie w kierowaniu budowami w technologii drewniane, aby była kreatywną stroną projektu,wnoszącą ciekawe propozycje i rozwiązania eliminujące przyszłe potencjalne problemy.

 

z góry dziękuję za pomoc

 

pozdrawiam

IM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem za kierownika budowy architekta który mi robił projekt ale nie był zbyt biegły z budownictwa drewnianego . Wszelkie podpowiedzi i rozwiązania uzyskałem od ekipy budującej mój dom oczywiście z bali . Ekipa modyfikowała projekt on wszystko akceptował . Wtedy jak budowałem 10 lat wstecz w okolicach Myślenic nie było żadnego specjalisty od domów drewnianych . Teraz dużo projektów domów drewnianych mają w biurze projektowym ( nie pamiętam nazwy ) obok cmentarza i kosciółka na Stradomiu w Myślenicach .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno i drugie. Jeden szczyt na płn-wsch to raczej estetyka, drugi pld-zach tutaj już pierwsze, oczywiście nic tragicznego ale mnie denerwuje. Jak będziesz bardzo zainteresowany to mogę na priv fotki jak to wygląda.

[ATTACH=CONFIG]436872[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]436875[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]436873[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]436874[/ATTACH]

 

Witam,

Nie na temat, ale bardzo ładnie masz bale spasowane :-)

Pozdrawiam

Caiman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...