Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

za prąd bez cw i co - ok 100 - 120pln, 2+2 osoby

 

uważasz, że to niemożliwe? masz liczby, które można porównać?

 

Nie ma rzeczy niemożliwych chyba że parasol w .... Bardzo oszczędnie brawo, u mnie 2+0 podobne kwoty, kuchnia gaz oczywiście. No to sobie policz zostaje 150 zł na co i cwu. Zacząłem to liczyć i nie będę pisał o wnioskach, policz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wcześniej sama rozważałam dom s konstrukcji drewnianych bądz z bali. Minus zazwyczaj wszyscy wymieniali że każdy dźwięk się niesie. Po podsumowaniu kosztów, wyszło mi że dom z drewna / bali wcale nie jest a ż tak dużo tańszy od murowanego.

 

Nic odkrywczego, domów z bali nie buduje się ze względu na cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Remiks - jak już pisałem - spałem w domu z bala o grubości ściany 20cm (jednowarstwowa) i zapewniam Cię, że rano temp była komfortowa. Dom ogrzewany pompą ciepłą powietrzną, wg właściciela rachunki za prąd (dom zamieszkiwany przez 2 osoby) w okresie zimowym - 250-300pln. Okna dwuszybowe, nie wyglądały na technologię kosmiczną ;)))

Także oczekiwania inwestorów spełnione. Zgadzam się z Piotrem - te domy "dajom radem" )))))))))))))))))

Lobby tych co nie lubią bala ze względów konkurencyjnych jest silne i duże. Dlatego sprawy akumulacyjności drewna i "dawania rady" bala 18-20 cm nigdy nie będą tam mile widziane....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można zaprojektować sypialnię na parterze :) w moim projekcie tak jest ;)))

temat izolacji kondygnacji był tutaj na forum wałkowany kilka razy, ale zawsze (chyba) pisały osoby przed wykonaniem. Może ktoś zechce podzielić się wrażeniami po kilku latach użytkowania? co się lepiej sprawdzi - filc czy korek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
U mnie jest tak . Na deskach sufitowych parteru jest położona folia czarna (coś jak budowlana ) następnie taka płyta jasno brązowa coś jakby filc albo pilśnia taka miękka i giętka ( sory ale nie wiem z czego to to ) grubość tej płyty około 2 cm . Następnie wszystkie przestrzenie wypełnione wełną z rolki na wysokość około 15 cm i na to jeszcze taka żółta folia i na to deski podłogi poddasza . W użytkowaniu jest okay . Słychać jak ktoś chodzi po górze , jak coś spadnie ale nie stwarza to dyskomfortu . W domu murowanym było słychać podobnie . Najbardziej słychać pralkę , którą mam na piętrze - dlatego polecam ją raczej zamontować na dole .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten system filc - podkładka - filc to Twój pomysł czy RT? wykonanie Twoje?

uważasz, że dobrze działa? coś byś zmienił, gdybyś drugi raz robił?

 

Mój pomysł, moje wykonanie;-) Jak dla mnie efekt zadowalający. Góra to generalnie sypialnia i pokoje gościnne, jak dla mnie niewiele słychać, jak się chodzi raczej nie, jak wnusia się bawi też raczej nie. Gdybym robił drugi raz raczej nic bym nie zmieniał. Foli nie dawałem świadomie, takie moje wymysły, nie ma jej też na skosach tylko w pomieszczeniach mokrych została (nikogo nie namawiam);-) Gdybym miał to robić dla kogoś jako super ciche to coś dało by się jeszcze zrobić;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...