Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam. Przeczytałem cały temat domów z bali, może trochę za późno bo budowę domu mam w zaawansowanym stadium tzn. jest projekt umowa z firmą wykonawczą, postawione fundamenty a w marcu ekipa będzie mi stawiać już domek z bali 20x21 a tutaj tyle fajnych informacji i uwag. Napewno jeszcze będę miał wiele pytań do osób które już mieszkają w drewnianych domkach ale to z czasem.

Pozdrawiam Dzióba!!!

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy tu już nikt nie zagląda !!!??? , :-? , a może to atmosfera świąt ?

dzwonilem do Pana Dusza z Krzywaczki i się zalamalem - domek w Suchej Beskidzkiej mial bale tylko 16cm. grubości i pod klucz w "bialym" wykończeniu kosztowal 2500zl. za m2 ( przy 155m2 to daje straszną kwotę a tu jeszcze trzeba docieplić!!!!!! )

Chyba pomyślę o szkieleciaku oblożonym balami :(

pozdrawiam nieobecnych Artur :cry: :cry: :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Czytam ten wątek od dość dawna, też pierwotnie marzyłem o domu z bala bez ocieplania, udało mi się nawet przez znajomości dotrzeć do dobrych i nie drogich wykonawców. Niestety ceny drewna poszły strasznie w górę i jest go niestety mało i to obecnie według mnie decyduje o cenie domu, dlatego też muszę na dzien dzisiejszy troche zweryfikowac swoje plany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, polskie drewno tanie nie jest. Ale na rynku jest jeszcze drewno syberyjskie i z tego co więm, część firm, szczegónie tych z nizin, buduje właśnie z drewna syberyjskiego (sosna, świerk, a nawet modrzew). Ma ktoś jakieś zdanie na ten temat? Chodzi o kwestię jakości tego drewna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jurand 79 jestem na początku i nawet przed rozpoczęciem inwestycji - w zasadzie dopiero szukam działki ale też moim zamiarem jest zbudować dom z bali jak byś mógł mi przesłać namiary na tą firmę która Tobie zbudowała domek byłabym dźwięczna - mój email [email protected]

 

 

pozdrawiam wszystkich tu obecnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jurand 79 jestem na początku i nawet przed rozpoczęciem inwestycji - w zasadzie dopiero szukam działki ale też moim zamiarem jest zbudować dom z bali jak byś mógł mi przesłać namiary na tą firmę która Tobie zbudowała domek byłabym dźwięczna - mój email [email protected]

 

 

pozdrawiam wszystkich tu obecnych

 

 

Witam,

Oświadczam wszem i wobec: JESZCZE SIĘ NIE WYBUDOWAŁEM!!! :(

Dopiero mam zamiar - kliknij na czerwony link poniżej (W oczekiwaniu na upragniony...) a zobaczysz na jakim etapie jestem aktualnie :wink:

Przypominam, że ewentualne komentarze moża zamieszczać wyłącznie w KOMENTARZACH (ten drugi link: Komentarze do upragnionego...)

 

A namiar na firmę podam - a i owszem. Ale dopiero jak ustalę termin stawiania domku, żeby ktoś z was mi ich nie zajął :lol: :lol: :lol:

 

 

Pozdrawiam wszystkich aktualnych jak i potencjalnych balowiczów!!! :):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć jurand przeczytałem o Twoim rozwiązaniu na temat ogrzewania.

ja mam zamiar zrobić coś podobnego z tą różnicą, że tym wymiennikiem ogrzewać zbiornik CWU, i podłogówkę w kuchni, dwie łazienki i wiatrołap. kominek obudować materiałem który będzie akumulował ciepło chyba najlepiej cegła, a na poddasze rozprowadzić rurami ciepłe powietrze. Nie wiem jak mi to się sprawdzi i jakiej mocy kominka użyć do tego. W tej sprawie będę rozmawiał w lutym z ekspertami. Obawiam się jedynie czy będą mi wstanie określić jakiej mocy kominek jest potrzebny do ogrzania domu z bali o grubości 20 cm.

Może ktoś na forum ma chałupkę z bali grubości 20 cm i ogrzewa ją tylko kominkiem i tu nasuwa się moje pytanie jak się to sprawdza i ile tych kW?

Pozdrawiam Dzióba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich. mam jedno pytanie. poszukuje wykonawcow domow z bala na lubelszczyznie(najchetniej okolice lublina). jesli ktos posiada jakies info to bardzo prosze o wszelkie namiary. z gory dziekuje i pozdrawiam

 

Znalazłeś już firmę? Jeżeli nie - napisz na priva. Może coś będę mógł Ci pomóc. Mój kolega właśnie kończy budowę domu z bala w tym rejonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stawiam z 24cm pryzmy łączonej podwójnym obcym piórem z paskiem wełny mineralnej pomiędzy piórami (coby nie przewiewało :wink: ). Jak tylko mrozik puści będę robił fundamenty. W tym tygodniu jadę do potencjalnego wykonawcy mojej piwnicy :wink: Wykonawca domku już praktycznie wybrany - wstępny koszt oszacował z grubsza na 100kpln za stan surowy zamknięty (z dachówką i oknami). Wczoraj wysłałem mu projekt i interesujący mnie zakres prac - czekam na szczegółowy kosztorys.

Ambitny termin wprowadzki - sierpień/wrzesień :):):)

 

Szczegóły możesz śledzić w dzienniku, do którego zaprowadzi cię czerwony link poniżej... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...