Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

My znaleźliśmy w googlu ;-)

Żonie spodobały się zdjęcia już wybudowanych, zadzwoniliśmy, pojechaliśmy i przypadliśmy sobie do gustu - facet rozumie naszą sytuację, zgadza się na nasz projekt i buduje nie od dziś.

Może mieliśmy szczęście, że to pierwszy góral, ale 2 tygodnie siedzenia w internecie dzień w dzień też robi swoje.

Jak mi już wybuduje to go będę mógł polecić (lub nie ;-) )

Jak nas obwoził po okolicy to ciesielką zajmował się co drugi z którym rozmawialiśmy.

Jutro jadę oglądać zrąb do niego, więc jak chcesz to mogę zapytać o namiary na innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Robicie dom z bali? My też byśmy chcieli, tyle że potrzeby mamy na tyle duże (3 dzieci, teściowa i praca w domu), że trudno nam się będzie zmieścić w 160 m2. Ile wam orientacyjnie wyjdzie za 1m2? Czytałem gdzieś, że do kosztu wykonania domu należy doliczyć 100% (najmniej) kosztów wykończenia i urządzenia. Makabra finansowa...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt był mój robiony na indywidualne zamówienie (dlatego ,że takich małych całorocznych nie było)jego wym.to 6x7 plus taras2.4x 6 widoczny od czoła i zadaszony wyciągniety z podcienia w sumie 2x3m.Ile wyszło za metr? to domek z poddaszem więc na dole35 i na górze 40 po pow. podłogi bo ściana kolanowa niska 60cm.W tym stanie 1500zł m,bez działki mediów do zrobienia góra i wykończenia.Zaznaczam jednak inni fachowcy chcieli 100% nawet więcej za stan surowy otwarty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem ostatnio domy postawione na Wiosce Budowlanej - http://www.wioska.com

Kilka ciekawych domów z bali w tym Misoni, Danmara i firmy Skrzat. W najbliższym czasie inna firma będzie budować z bali kwadratowych - zwieżli już bale.

 

Podobno otwarcie I etapu Wioski odbędzie się w dniach 22 - 23 kiwetnia. Kto już odwiedził Wioskę? Wrażenia? A kto wybiera się na otwarcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem ostatnio domy postawione na Wiosce Budowlanej - http://www.wioska.com

Kilka ciekawych domów z bali w tym Misoni, Danmara i firmy Skrzat. W najbliższym czasie inna firma będzie budować z bali kwadratowych - zwieżli już bale.

 

Podobno otwarcie I etapu Wioski odbędzie się w dniach 22 - 23 kiwetnia. Kto już odwiedził Wioskę? Wrażenia? A kto wybiera się na otwarcie?

 

 

Kilkakrotnie miałem okazję przejeżdżać w pobliżu i wreszcie skusiłem się na zwiedzanie co zaowocowało zainteresowaniem projektami Danmaru. Ale o tym próbuję dyskutowaść w lnnym temacie.

Co do samej wioski, to oczywiście interesująca inicjatywa, ale oglądając stan w jakim obecnie się znajduje, wątpię czy to uroczyste i z wielką pompą mające się odbyć otwarcie dojdzie do skutku w przewidywanym terminie. Jeżeli Im się to uda to oczywiście będę. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I my dołączamy do "balowiczów".Dom a w zasadzie domek pow.zabudowy 125m2,uzytkowa 114m2,w tym garaż i taras 50m2.Domek z bala okrągłego 16cm/w projekcie +10cm waty/ale my będziemy chcieli pomieszkać 1 rok bez ocieplenia i wtedy zobaczymy,czy ocieplać czy nie...Domek parterowy,mamay już swoje lata więc bieganie po schodach już nie dla nas.Działkę leśną budowlaną niecałe 1100m2 kupiliśmy w ubiegłym roku,teraz rozpoczęliśmy drogę przez mękę w celu uzyskania pozwolenia na budowę.Nasza działeczka znajduje się w miejscowości Sokolniki k/Lodzi.Chciałabym móc porozmawiać z tymi,którzy budują w tych okolicach.Będę czekać na odzew...może GG 1860800
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minoł tydzień od chwili kiedy zaczeli stawiać dom i już robią strop.

Serce się raduje, że praca tak szybko idzie.

Jak zaczynali to śniegu było pół metra a teraz już niema prawie śladu, za to pada deszcz a to jest gorsze.

Pozdrawiam Dzióba

 

Zdjęcia nie są dobrej jakości ale zawsze można coś zobaczyć

http://dzioba.fotosik.pl/albumy/5020.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój domek buduje firma z Istebnej -Stollux.

Jak prowadziłem z nimi rozmowy rok temu to było ciężko ale widziałem ich robote i mi się podobała. Teraz jak widze ich u siebie to jestem w miarę zadowolony.

Firm na rynku jest mnóstwo, w końcowym rozrachunku różnica w cenie jest nie wielka, ale najważniejsza jest pewność wykonańia. Za miesiąc będę mógł to bardziej ocenić całościowo.

 

http://dzioba.fotosik.pl/albumy/5020.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzióba - niech się mury pnął do góry! cudny widok :D a wykończenie w w środku?Kto wam będzie robił,czy ta firma wykona wszystko pod klucz?jak grube są te bale,czy będzie ocieplenie? Fundament wylewaliście sami?A możesz mi napisać jaka wielkość ,cena materiałów i ile wyniosła robocizna-tyle pytań na raz,sorki ale ja ruszam zaraz jak tylko dostaniemy pnb/czyli przy dobrych rokowaniach -maj/ i chciałabym wiedziećile na wejście trzeba mieć gotówki.My podpisaliśmy umowę z firmą z końcem ub.roku na postawienie domu do 20 września-taka była kolejka.My wylewamy sami fundamenty,stawiamy komin a firma zjeżdża na plac pod koniec sierpniaNie bardzo wjerzyłam w ten miemalże miesięczny termin postawienia domu ale na twoim przykładzie widzę ,że jednak da radę/jeżeli ma się taką firmę!/Ja tę swoją poznam dopiero po robo cie na moim placu budowy........
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj jest 12 dzień od kiedy ekipa weszła na plac budowy właśnie zakończyli stawianie ścian i stropu.

Ta ekipa ma mi jeszcze zrobić dach, wstawić okna i drzwi, wyszlifować bale od środka, oraz konstrukcjie ścian działowych na poddaszu. I to wszystko do Świąt Wielkanocnych. Czy się uda zobaczymy.

Bale są grubości 20 cm także po szlifowaniu tylko woskowanie i ściany wykończone. Dom 8x9, koszty to dopiero połowa ale ta większa :) mam nadzieje zamknąć całość kwotą 200 000.

 

Ps.A do Łodzi mam 100 km w kierunku na Cz-we.

Pozdrawiam Dzióba

 

 

http://dzioba.fotosik.pl/albumy/5020.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...