Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Fundamenty na szerokość 30 cm głębokośc zależy od gruntu (głębokość przemarzania) u nas było ok 100 cm. Oczywiście wszystkie ławy zbrojone drutem zbrojeniowym tradycyjnie i mocniejsze zbrojenie pod komin i kominek. powyżej gruntu na ławach bloczki betonowe po długości czyli fundament ma 24 cm.

Pozdrawiam Dzióba

 

 

http://dzioba.fotosik.pl/albumy/5020.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj jest 12 dzień od kiedy ekipa weszła na plac budowy właśnie zakończyli stawianie ścian i stropu.

Ta ekipa ma mi jeszcze zrobić dach, wstawić okna i drzwi, wyszlifować bale od środka, oraz konstrukcjie ścian działowych na poddaszu. I to wszystko do Świąt Wielkanocnych. Czy się uda zobaczymy.

Bale są grubości 20 cm także po szlifowaniu tylko woskowanie i ściany wykończone. Dom 8x9, koszty to dopiero połowa ale ta większa :) mam nadzieje zamknąć całość kwotą 200 000.

 

Ps.A do Łodzi mam 100 km w kierunku na Cz-we.

Pozdrawiam Dzióba

 

Witam! Super zdjęcia - zazdroszczę bo moja budowa ma się zacząć dopiero w przyszłym roku bo taki pierwszy wolny termin ma mój wykonawca.

Mam niedyskretne pytanie - ile za ten stan surowy zamknięty?

Pozdrowionka

http://dzioba.fotosik.pl/albumy/5020.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy kto buduje. Ja jeszcze nie zacząłem nawet budować, ale widzę że cena gotowego domu z bali z wszelkimi wykonczeniami to coś pomiędzy 1800 a 2100 zł za m2. Makabrycznie dużo, choć ponoć można to ściąć, jeśli dom wykonuje nie firma, a grupa cieśli, np. z Podhala lub Słowacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - generalnie to wy wszyscy albo już wybudowaliście albo już z kopyta ruszacie teraz.

Mam do wszystkich w zasadzie jedno pytanie - ile za stan surowy zamknięty i wykończony domu z bali drewninych?

Za postawienie domku+ wiata garażowa + pokrycie dachu pełnym deskowaniem + papa + drewniane brązowe okna i drzwi wejściowe 83 tys - do wprowadzenia planujemy w sumie zamknąć się w jakiś 210 tys.

Sam domek 73 tys - obrys 66 m, powierzchnia w sumie jakieś 110mkw. Fundamenty i wykończenie we własnym zakresie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę zdań z rozdartego dylematami serca: otóż jesteśmy z żoną prawie zdecydowani na dom z bali. Przemawia za tym: szybkość budowy (chcielibyśmy zacząć i skończyć inwestycję w 2007 roku i w tymże roku także wprowadzić się na swoje), urok i atmosfera takiego domu i 100 innych mniej lub bardziej emocjonalno-racjonalnych powodów. Jest tylko jedno ALE. Chcemy budować się blisko miasta (Częstochowa) albo nawet gdzieś na przedmieściach. To, co mi przeszkadza, to strasznie folklorystyczny wygląd takich domków. Przeszukałem chyba tysiące stron i projektów domów drewnianych i niestety większość z nich nadaje się do budowy na skraju lasu, w górach, itd. Tylko jedna firma na rynku polskim proponuje projekty domów, które wyglądają na tyle nowocześnie, że nie byłoby wstyd ich postawić na granicy wieś-miasto. Niestety ich ceny są bardzo wysokie - tu cały szkopuł. Mam pytanie do innych foumowiczów, którzy budowali lub budują z bali: czy macie lub mieliście podobne dylematy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę zdań z rozdartego dylematami serca: otóż jesteśmy z żoną prawie zdecydowani na dom z bali. Przemawia za tym: szybkość budowy (chcielibyśmy zacząć i skończyć inwestycję w 2007 roku i w tymże roku także wprowadzić się na swoje), urok i atmosfera takiego domu i 100 innych mniej lub bardziej emocjonalno-racjonalnych powodów. Jest tylko jedno ALE. Chcemy budować się blisko miasta (Częstochowa) albo nawet gdzieś na przedmieściach. To, co mi przeszkadza, to strasznie folklorystyczny wygląd takich domków. ..... Mam pytanie do innych foumowiczów, którzy budowali lub budują z bali: czy macie lub mieliście podobne dylematy?

Ale cały klimat takich domków polega właśnie na tym że wyglądają "folklorystycznie". Jeśli chcesz aby dom wyglądał trochę bardziej nowocześnie dodaj do elewacji fragmenty murowanej ściany oklejonej np. postarzaną ceglą klinkierową lub płytką. Widziałam taką elewację i wygląda to dosyć ciekawie. Zamiast okien "folklorystycznych" ze szprosami wybierz raczej duże tafle bez pionowych dzieleń, lub okna będące teraz tak bardzo w modzie - raczej podłużne a niewysokie. Przecież wszystko zalezy od aranżacji wokół domu jak i fasady samego domu. Wybierz też raczej firmę która daje możliwość zmian w projekcie, np. firma z którą ja buduję MISONI daje taką możliwość. Ceny też nie są zbyt wygórowane, a jak się mieszka w takim domku. Ja zresztą pochodzę z okolic Częstochowy i założę się że przy takiej "metropolii" domek drewniany wcale nie będzie wyglądał śmiesznie. Jeden z nich stoi pod Pajęcznem, jeśli chcesz go zobaczyć naocznie. A ludzi gadających rzeczy typu: dom drewniany - nie stać cię na murowany, lub : chcesz mieszkać w środku ogniska - omiń szerokim łukiem lub popatrz na nich z przymrużeniem oka, bo jak domek powstanie na pewno będą ci zazdrościli. Poza tym możesz postawić domek drewniany i z zewnątrz zrobić elewację z normalnym tynkiem - ale ja jestem przeciwniczką takiego rozwiązania - bo po co w takim razie domek drewniany. A co do czasu to firma gwarantuje w umowie (przynajmniej moja) postawienie domu w 3 tygodnie, tyle że umowę należy podpisać 3 miesiące przed planowaną budową. Pozdrawiam i .... namawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam w internecie zdjęć aranżacji wnętrz domów z bali.. przyznaje jest z tym ciezko.. Proponuję stworzyć tu taką galerię- zdjecia znalezione w sieci i zrobione we wlasnych wnętrzach (jeśli ktos juz ma wymarzony domek). Moze to nasunie pomysly balowiczom ktorzy sa na etapie projektowania swojego przyszlego domku.

To moje "znaleziska": (nie wiem czy sie uda wkleic bo to pierwszy raz)

http://gdynia.kaszuby.pl/fotki/wnetrza/341437.jpg

http://gdynia.kaszuby.pl/fotki/wnetrza/e3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie rozpoczyna się czwarty tydzień prac ekipy ze Stolluxu teraz jest czas na kosmetykę. Dzisiaj szlifowali bale od środka, jutro przybijają podłogę na górze i może balkon potem okna do wprawienia ale to już chyba po świętach.

Pozdrawiam Dzióba

 

 

http://dzioba.fotosik.pl/albumy/5020.html

 

 

ps. kilka aranżacji wnętrz widziałem na stronie Firmy Logpo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam cieplutko w ten świąteczny dzień! Zyczę wszystkim już budującym jak i tym rozpoczynającym budowę wszystkiego dobrego,wiary,wytrwałości i kontaktów z sumiennymi wykonawcami! :D

Do Dzióba-dziś dopiero obejżałam twoja galerię zdjęć z budowy,domek będzie suuuuper,a i tempo nie ma co! Proszę odpowiedz na pytanie:gdzie pomieszkują pracownicy budujący twój domek,czy to Ty zapewniałeś im zakwaterowanie?A może to oni sami przyciągnęli swoją przyczepę np.kempingową/na którymś zdjęciu może się mylę,ale takową widzę/,a jak rozwiązałeś problem posiłków?Pytam tak dociekliwie,ponieważ ja zobowiązałam się do zapewnienia dachu nad głową i co 2 dzień gorącego posiłku,ma być 5,6 "chłopa",działka mieści się w środku lasu-nie widzę innego wyjścia jak zakup jakiejś taniej przyczepy kempingowej,co by panowie byli pon"nosem"budowy,a jak z higieną codzienną!Buuuu...ciągle same problemy.A jak u was te problemy zostały rozwiązane?

Pozdrawiam -Halina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Linkad choć pytanie było nie do mnie. U mnie budowa rozpoczęła się w środę. Co prawda nie zobowiązywałam się do żywienia ale musiałam zapewnić miejsce do spania. Wynajęliśmy kontener budowlany - na 4 osoby to koszt 500 zł na m-c - płatne z góry za 2 m-ce + koszt dźwigu który wkłada i zdejmuje kontener z przyczepy. Kontener ma instalację elektryczną i licznik. Panowie myją się w misce - woda od dobrych ludzi - sąsiadów przynoszona w wiaderku. Toaleta wynajęta przenośna - typu Toy-Toy z firmy Famis. Koszt 150 zł za opróżnienie pojemnika. Przy 4 osobach co jakieś 3-4 tyg. Ekipa jak pisałam żywi się sama - i ja nic do tego nie mam. Odpukać w niemalowane idzie im dość szybko - pod koniec 2 dnia czyli w czwartek był już parter. Jak widać na zdjęciach. Pozdrawiam świątecznie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja dla ekipy miałem zagwarantować jedynie dostęp do wody i prądu reszta to ich problem. Przyciągneli przyczepe i tam mają wszystko.Chwilowo mam oddech na budowie, biorę się za malowanie poszczególnych elemetów jak macie zamiar malować i impregnować swoje domki i czym.

Funia a z jakiej grubości bali budują Ci domek bo to niebardzo widać na zdjęciach.

Pozdrawiam Dzióba

 

 

http://dzioba.fotosik.pl/albumy/5020.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odp.Tak zrobię Funiu jak piszesz,tylko przyczepę chyba kupię,bo ona wstępnie byłaby naszym "dachem nad glową" przy wypadach na działkę\budujemy na odległość 250km\.Szukam po ogłoszeniach w internecie,ceny 3,5-4 tys.powalają,ale może coś znajdę,coby było niedrogie-tanio kupię-tanio i szybko sprzedam.Wczoraj byłam na naszej działeczce,miałam spotkanie z panią z nadleśnictwa w sprawie tzw.cięcia sanitarnego drzew.Wycinka sanitarna to wycięcie zakwalifikowanych i oznaczonych drzew/bardzo starych,chorych/.Wycięcie samowolne jest bezprawne,na to trzeba uzyskać zgodę,będę oczekiwać ok.tygodnia.Otrzymałam również warunki przyłączy,z ZE podpisałam również już umowę,projekty przyłączy mają być w przyszłym tygodniu /po ZUDzie/.Takie małe fakty a jak cieszą! :p

Aha,jeszcze jedno,w ZE powiedzieli,że opłatę przyłączeniową /1.512tys/powinnam wpłacić jak najszybciej,wtedy oni wystawią fakturę i już będzie można robić przyłącze,czy to prawda?

Przywiozłam zdjęcia z działki,może uda mi się je pokazać.

Zyczę miłego dnia wszystkim budującym!

Pozdrawiam-Halina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysoka ta opłata przyłączeniowa u ciebie. Ale pewnie dość duża odległość od istniejących przyłączy. Z tą szybkością wpłaty to prawda - masz pewnie taki punkt w umowie. Nie wiem z jakiego jesteś regionu, ale Pan od którego wynajmujemy kontener głównie je sprzedaje. Koszt co prawda ok 5 tys - ale ma on kompletną instalację elektryczną (nasz kontener ma nawet licznik). Ten człowiek głównie sprzedaje te kontenery - ale daje możliwość po skończeniu okresu użytkowania - odkupienia takiego kontenera. Może warto byłoby się nad tym zastanowić. Jeśli będziesz zainteresowana - podam ci do niego nr telefonu na priv.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...